Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Nowy wzmak + glosniki

Car Audio
jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

[A6 C6] Nowy wzmak + glosniki

Post autor: jabol206 » 12 lis 2009, 22:59

Witam. Byl juz ten temat na forum ale nikt niby nie rozwiazal tematu. Mam troche klockow audio ze starej furki i chce je zamontowac w A6 C6. Do zalozenia wzmak Audison VRX 4.300 EX i subwoofer Focal 27KX, komplet glosnikow na przod i tyl Focal K2 Power. tweetery Audiom TLR. Do tego chce dolozyc DVD player na dlugie podroze i monitory w zaglowkach. Mam niby wszystko obcykane co i jak musze zrobic ( dokupienie tunera TV, MMi z FBAS- dzieki za pomoc tmr). Wiem tez ze potrzebny bedzie separator audio zeby puscic sygnal z MMi na swiatlowodach. Nie wiem tylko czy zostawic wzmacniacz ori zeby zasilal przod i tyl i dodac audisona na subwoofer i tweetery, czy tez rzucic wszystko na nowy wzmak i odlaczyc ori. Czy bedzie to mialo jakis wplyw na MMI i caly system?

Pozdrawiam
P.S.
Sorki za brak polskich znakow ale mam angielska Viste

Awatar użytkownika
k184
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:31
Lokalizacja: skarlandia

Post autor: k184 » 13 lis 2009, 15:14

witam. pogratulować sprzęcik niczego sobie <ok>. kolega w c6 wymieniał cały sprzęt.wzmacniacz ori oczywiście odłączył, bo nie wydołal nowym głośnikom.głosniki tył i przód podpioł pod wzmaka 4 kanałowego.tweetery bezpośrednio pod radio DVD. a a do subwoofera dorzucił jeszcze jeden wzmak 2 kanałowy.w efekcie taka rąbanka że głowa pęka. :shock: na twoim miejscu nie podpinałbym głośników pod ori tylko pod audisona, na pewno będzie lepszy efekt. noi pamietaj żeby dorzucić kondensator do wzmaka.

jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

Post autor: jabol206 » 13 lis 2009, 19:05

Wlasnie do tego sie przymierzam. A czy calkowite odpiecie wzmaka ori nie wplynie jakos na sterownie z MMI? Czy nawigacja nie jest polaczona ze wzmakiem ori?

Damyk

Post autor: Damyk » 13 lis 2009, 20:03

Odłączenie oryginalnego wzmacniacza i zastąpienie go jakimś separatorem jest raczej niewykonalne. Są w ogóle takie separatory? Jak takim saparatorem sterować? Gdzie wtedy podłączyć mikrofony? Lepszym wyjściem było by wyciągnięcie sygnału audio z oryginalnego wzmacniacza przed końcówkami mocy i wyprowadzenie ich na zewnątrz.

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 13 lis 2009, 20:36

Damyk pisze:Są w ogóle takie separatory?

Damyk pisze:Jak takim saparatorem sterować?
według danych producenta - głośność jest sterowana z poziomu MMI. Co do barwy - danych brak.
Damyk pisze:Gdzie wtedy podłączyć mikrofony?
???? ale mikrofony czego?
bo jeżeli telefonu - to tam gdzie zwykle, czyli do modułu bt (mówimy o dsp AMP ASK)
Damyk pisze:Lepszym wyjściem było by wyciągnięcie sygnału audio z oryginalnego wzmacniacza przed końcówkami mocy i wyprowadzenie ich na zewnątrz
spróbuj - pewnie coś takiego było by najrozsądniejsze, ale wzmacniacz odcina kanał jak widzi że odbiornik mocy jest jakiś dziwny... :)
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

Post autor: jabol206 » 13 lis 2009, 21:59

separatory sa, na swiatlowodach. Wpinasz pod swiatlowod w MMi i prosto wyjsciem audio do wzmacniacza. Zalezy mi na tym zeby nie wpinac sie w oryginalna instalacje i kombinowac na sapera. A jezeli by tak zostawil wzmak ori i tylko glosniki podpial pod nowy wzmak? Mikrofony i cala reszta chodziloby z ori a dzwiek z nowego wzmaka. Co myslicie?

Damyk

Post autor: Damyk » 13 lis 2009, 22:02

tmr pisze:
Damyk pisze:Gdzie wtedy podłączyć mikrofony?
???? ale mikrofony czego?
bo jeżeli telefonu - to tam gdzie zwykle, czyli do modułu bt (mówimy o dsp AMP ASK)
Sorki, nie doczytałem. Ja mam Bose i 3 mikrofony, 2 na pewno idą do wzmacniacza.
(Mikrofon od SDS-a idzie do wzmacniacza).

jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

Post autor: jabol206 » 14 lis 2009, 00:31

wiec moze tak jak mowie, zostawic wzmak ori i go nie odlaczac, niech sobie chodzi z boku a poprostu przelaczyc glosniki na nowy wzmak puszczajac sygnal swiatlowodem przez separator audio z MMIdo nowego wzmaka.Dobrze rozumuje?

MotoRider
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 20 paź 2009, 23:27
Lokalizacja: Siemianowice Sląskie

Post autor: MotoRider » 25 lis 2009, 16:30

panowie ja sie wtrace do tematu, mam pytanko jak wam akumulatory w autach wytrzymuja takie obciazenie?? ja mialem w poprzednim aucie wzmak 4 kanałowka i mialem 2 gloniki przednie podlaczone pod wzmaka a 2 drugie kanaly zmostkowane pod skrzynie.. teraz myslalem zeby tą 4kanalowke zalozyc do audika na 4 glosniki a pod skrzynie kupic inny 2 kanalowy.. tylko czy aku to wytrzyma?

aha co polecacie w dobrej kasie kupic, wzmak uzywka skrzynia raczej nowa.. w kasie tak do 1500 zł
Audi A6 C4 2.6 150 KM
Audi A8 D2 4.2 299 KM
Audi A6 C5 1.9tdi 110 KM aktualnie

jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

Post autor: jabol206 » 26 lis 2009, 22:10

Wytrzymac wytrzyma, spokojnie ale pamietaj ze jak masz wzmaki to musisz koniecznie miec tez kondensator szczegolnie jesli myslisz o drugim wzmaku. Kondensator 1.5 Fahrada powinien wystarczyc. Ale musi byc. A jesli nadal sie martwisz o aku to zamien na zelowy najlepiej Optimy. Niestety nie sa tanie ale swoje robia:)

mazur pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 26 paź 2009, 21:07
Imię: Jerzy
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Mazury

Post autor: mazur pl » 29 lis 2009, 11:13

Witam ma ktos schemat jak i gdzie sa kable audio w c6 i czy zeby podlaczyc wzmacniacz musi on miec wejscie na swiatlowud czy mozna to jakos inaczej podlaczyc bo mam zmacniacz z wtyczkami na cincze i high input, niewiem jak sie do tego zabrac :?:

madnes7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:19
Lokalizacja: Francja

Post autor: madnes7 » 29 lis 2009, 23:40

wlasnie tez mam podobny problem, mam mmi basic z instalacja na 2 glosniki :shock: :cry: :evil: jak najszybciej zamiezam cos z tym zrobic tylko moje pytanie skad wziac sygnal :?:

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 31 mar 2010, 19:47

No, Panowie i Panie....
Dzisiaj w końcu udało mi się obejrzeć i posłuchać na żywo dzieło Jabola... ;-)
I muszę powiedzieć tylko tyle: czad :mrgreen: :!: :!: :!: :!:

Czegoś grającego w aucie tak jak to coś co zrobił kolega to ja jeszcze w życiu nie widziałem i nie słyszałem.
Uczta dla melomana i wyrywania flaków basem (w zależności od tego co kto wybiera... :roll: 8-) )

Czad i gratulacje :!:
Wykonane mody :) :
C6:
- lustreko fotochrom
- bixenony (+AFS) z poziomowaniem i zmywaniem, LED
- MMI High, Navi, BT, TV, DVD, AMI
- elektryczne stołki
- parktronic plus
- ogrzewanie postojowe
- ori kamerka cofania
- TPMS

C7:
- ori kamerka, ori hak

jabol206
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 31 paź 2009, 00:09
Lokalizacja: mielec

Post autor: jabol206 » 03 kwie 2010, 17:40

Nie ma co przesadzac tmr, ale musze powiedziec ze jestem zadowolony z efektow pracy. Dzieki tmr, ktory pomogl bardzo, zrozumialem ze jak czegos nie zrobisz sam to nikt inny za ciebie tego nie zrobi i na pewno nie polecam zadnych firm car audio. No chyba ze lubicie wyrzucac pieniadze w bloto. Jak znajde chwile wrzuce pare fotek, niestety odsluchu nie dam rady wrzucic na forum. Ale polecam kazdemu zabawe w car audio :):):)

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 04 kwie 2010, 19:39

Hey.
Podepnę się na bezczela.

Mam para klocków (2-way odseparowany + radio + zmieniarka + 2 wzmaki) z a4 i chciałbym je wmontować w a6. Da rade to jakoś ogarnąć bez tracenia możliwości sterowanie wszystkim z poziomu konsoli mmi??


jabol206jasne że tak, śmiało zapodawaj :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga