Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0 TDI] Jak podłączyć telefon SE K750i, bluetooth

Car Audio
Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 14 kwie 2009, 23:13

Jak miałeś wpięty to już nic nie rób, tylko uruchom po BT.

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 14 kwie 2009, 23:16

miziu , czy ty przypadkiem nie masz telefonu oryginalnego Audi Motorola w podlokietniku ?

miziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:21
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: miziu » 14 kwie 2009, 23:18

no mam. nie wiem czy motorola bo jest na nim znaczek audi, ale możliwe, że to motorola. a co? coś to zmienia?
Miziu

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 14 kwie 2009, 23:22

... niestety mam dla Ciebie smutna wiadomosc ...
... nie podlaczysz zewnetrznego telefonu po bluetooth do tego zestawu , pod ten telefon mozesz tylko wlozyc sima w podlokietnik ... zgaduje ze samochod z roku 2005 rocznik modelowy 2006 i stary modul bluta ... chodz po mocy silnika wygladaloby na nowszy , nie wiem dokladnie do kiedy montowali te stare moduly
Bluetooth jest tam uzywany tylko do polaczen ze sluchawka Motki ...
... w sumie latwo to naprawic bo mozesz w prosty sposob zmienic modul bluetooth na nowy , ale z tego co mi wiadomo wtedy nie bedzie juz dzialac sluchawka w podlokietniku ... za to podlaczysz zewnetrzny telefon z kontrola ksiazki tel. itd.

mam nadzieje ze pomoglem ;) szkoda tylko ze musialem przekazac tak marne wiadomosci ....

pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2009, 23:27 przez iaqbec, łącznie zmieniany 1 raz.

miziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:21
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: miziu » 14 kwie 2009, 23:26

spoko, dobra wiadomość. w końcu przestanę kombinować i próbować się połączyć :)

wiesz może kto może ten moduł wymienić i ile to kosztuje?

dzięki!
Miziu

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 14 kwie 2009, 23:32

modul znajdziesz jakis uzywany na allegro ... z tego co poleca sie na dzien dzisiejszy - powinien to byc modul Temic z softem 1130 lub nowszym o ile sie uda dorwac ...
przy odrobinie zylki technicznomechanicznoelektrycznej :-) wymienisz go sam , skrzynka modulu bluta jest pod siedzeniem kierowcy , pod tapicerka w czarnej obudowie ... z tego co sie orietuje wystarczy przelozyc modul i bedzie dzialac ...
polecam ... bo telefon motki w podlokietniku , pomimo iz kosztuje krocie w audi przy konfigurowaniu nowego autka , jest moim zdaniem malo uzyteczny ... chociaz chyba te najnowsze z kolorowym wyswietlaczem , umozliwiaja juz podlaczanie zewnetrznych telefonow bluetooth

ps. napewno masz 3.0 tdi fwd ? 233KM ? dziwna konfiguracja troche

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 15 kwie 2009, 02:10

Najlepiej przepisz nam tu dokładnie ten tekst jak nie dajesz rady za bardzo z angielskim, ale jak kolega pisał, pewnie 1234 zadziała itp .

Dokładniej będziemy mogli pomóc widząc komunikat.
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 15 kwie 2009, 06:30

lezo pisze:ale jak kolega pisał, pewnie 1234 zadziała itp .
nie zadziala :)

Telefon kolegi wyglada tak : ( ładny , drogi i mało funkcjonalny )
Obrazek

Karte sim umieszcza sie pod telefonem , chodz wczesniej podobny telefon montowany w A8 mial karte umieszczana w samej sluchawce od gory

Obrazek

Po zamknieciu karty w slocie i wpisaniu pin ( jezeli potrzebny ), telefonem jak i kontaktami z karty mozemy sterowac z mmi

Obrazek

Oczywiscie po wlaczeniu bluta w naszym zewnetrznym telefonie , dowolnym , telefon wykryje nam system blutooth audi , ktory niestety sluzy tylko do laczenia ze sluchawka motoroli , gdy klikamy probe laczenia otrzymujemy zapytanie :

Obrazek

Zapyta nas w nastepnym kroku o pin ( co nam nic nie pomoze ) ale przyjmuje tylko pin dla Motki ...

Obrazek

Obrazek

I na koniec nasz piekny error wiazania ....

Obrazek

... i niestety pozostaje nam w takim wypadku wymiana modulu bluetooth , jezeli chcemy aby dzialaly nam zewnetrzne telefony ...

Awatar użytkownika
pan42
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 813
Rejestracja: 11 lip 2008, 17:35
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLD 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: pan42 » 15 kwie 2009, 09:58

Ja mam w podłokietniku uchwyt na Nokię, więc myślałem, że to jest to samo - sorry.

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 15 kwie 2009, 10:26

Ja też mam taki zestaw z motorolką, nie chciało mi się wymieniać modułu bluetooth bo i tak rzadko rozmawiam przez zestaw głośnomówiący (po prostu mnie cholera bierze jak muszę :) )

więc po prostu wyrobiłem sobie kartę Era Tandem (w innych sieciach nazywa sie to inaczej), czyli druga karta sim do tego samego numeru, i w momencie jak jadę w trasę np to wpisuje pin w aucie (mam takie same ustawione) i przepinam się na kartę SIM w telefonie o tym samym numerze wiec dla mnie nie ma problemu.

Szkoda mi bylo wywalić kilka stówek na inny moduł BT bo i tak rzadko korzystam, a to moje rozwiązanie mi w zupełności wystarcza. A kontakty skopiowałem do pamięci MMI wiec tez mam wybór, smsy oczywiscie tez sie odczytuje normalnie.
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

miziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:21
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: miziu » 15 kwie 2009, 18:56

witam,

tak na szybko:

1. nie wyświetla mi się komunikat, że wystąpił błąd tylko dokładnie pisze: to bond teh bluetooth handset to the MMI, please enter this same password on the bluetooth handset". to co kolega przedstawił faktycznie pokazuje komunikat o błędzie. może u mnie wystarczy podać kod taki jak jest w słuchawce?

2. moc dokładnie to 165KW ale mam zrobiony program i ma ok 280 KM :)

dzięki wszystkim za pomoc !
Miziu

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 15 kwie 2009, 19:07

Wyzej masz screena z komunikatem o ktorym piszesz ... jak dluzej poczekasz albo rozlaczysz bluta to wyswietli ten komunikat co tez masz wyzej na screenie ... z bledem wiazania ...
Pozdrawiam ! <ok>

miziu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 kwie 2009, 14:21
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: miziu » 15 kwie 2009, 19:09

dobra, dobra, już się nie wymądrzaj ;)

dzięki
Miziu

iaqbec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:51
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: iaqbec » 15 kwie 2009, 19:35

Szczerze Ci sie przyznam , ze mam ten sam klopot ;-) identyczny zestaw ... i brak lacznosci z zew. phonami , niestety. Chcialem wymienic modul , ale jakos nie moge sie zebrac, no i jakos nie bardzo podoba mi sie fakt ze prawdopodobnie ta sluchaweczka z koleczkami z podlokietnika ma nie dzialac ;-)
Chociaz kiedys gdzies na innym forum jakis z kolegow pisal ze sa tez takie moduly ktore obsluguja i to i to , ale nie spotkalem sie , albo nie wiem jaki to ...
Wydaje mi sie ze jezeli sa to dzialaja tylko z tymi nowymi kolorowymi telefonami ;-)

Moze kiedys zrobie ten retrofit na nowszego bluta ...

Poczatkowo tez tak jak Ty siedzialem probujac polaczyc i nie wiedzialem o co chodzi ... i niestety przykra niespodzianka okazalo sie wiadomo co :(

RAZ JESZCZE POZDRAWIAM <piwo>

Awatar użytkownika
lezo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: lezo » 17 kwie 2009, 02:25

No tak, ale jak łączysz urządzenie bluetooth, np telefon ze słuchawką to posiada ona standardowy kod NP. 0000 i wpisujesz to samo w telefon i po zabawie. A jak łączysz 2 inne urządzenia BT to podajesz (wymyslasz sobie) kod i wpisujesz w 1 telefonie na żądanie, a potem w drugim automatycznie powtarzasz ten kod i też po zabawie.

Czyli w tym przypadku, jak dasz w telefonie, zeby znalazł urządzenia bluetooth i Ci znajdzie Audi, to dajesz połącz, wtedy telefon prosi o podanie kodu (wymyslasz sobie np.1111) i potem na MMI w audi też powinien poprosić o ten sam kod i po wpisaniu 1111 powinno się wszystko zakończyć sukcesem.

Jak tak nie masz to lipa :) Ale jeszcze upewnij się, że masz najnowszy soft MMI oraz w telefonie i sprawdz dla pewnosci na innym telefonie czy też się nie łączy, tak dla spokoju.
A6 C6 3.0 TDI QUATTRO 280KM/550Nm, pełny S-Line

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga