Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z funkcją TAPE w audi chorus

Car Audio
ODPOWIEDZ
MyKasero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2020, 15:17
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubelskie

Problem z funkcją TAPE w audi chorus

Post autor: MyKasero » 03 kwie 2020, 15:21

Witam.
Dziś kilka godzin po wymianie akumulatora na nowy wystąpił problem z radiem w mojej audi a6 c5 99', mianowie po podłączeniu transmitera jak zwykle i puszczeniu z niego muzyki na odpowiedniej częstotliwości radiowej zgranej z transmiterem po jakichś 15-20 sekundach radio przeszło na tryb TAPE i utknęło na nim aż do teraz. Próbowałem wciskać przyciski od wysunięcia kasety(nie ma żadnej w środku) z nadzieją może jakoś to obejdzie ten problem. Co prawda po kilkukrotnym naciśnięciu mignął mi spowrotem tryb radia ale zaledwie na sekunde, po czym powrócił do trybu TAPE.
Mają Państwo jakieś pomysły jak to naprawić i wyjść z trybu TAPE aby mozna było dalej korzystać z radia i transmitera?
Pozdrawiam, Jakub.

//edit
zapomniałem dodać że jest to oryginalne radio audi chorus
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2020, 17:54 przez MyKasero, łącznie zmieniany 2 razy.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 03 kwie 2020, 15:39

Próbowałeś odłączyć na chwilę aku?

MyKasero
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2020, 15:17
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI AKN 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MyKasero » 05 kwie 2020, 18:03

Myślałem też nad tym, spróbuje wieczorem i dam znać bo obecnie nie mam jak sprawdzić.

[ Dodano: 2020-04-04, 15:15 ]
mat1324, Po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora jest ten sam problem. 15 sekund działa radio po czym zmienia się na tryb TAPE, żadnej kasety nie ma środku, ba! nie da się nawet włożyć jakiejś bo próbowałem z nadzieją że jak włoże i wyciągnę prawdziwą kasete to błąd zniknie.
Jak wyłączyć tą funkcje TAPE żeby radio znowu działało?

[ Dodano: 2020-04-05, 18:03 ]
Problem ROZWIĄZANY!
Na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem i natrafił na ten temat to napisze co pomogło.
Mianowicie należało wyciągnąć radio, a później ściągnąć górną blaszke obudowy radia. Poźniej wykręciłem śruby mocujące cały napęd kasetowy i odpiąłem go od gniazd w celu wyciągnięcia całego mechanizmu. Problemem był taki mały biały przełącznik(znajduje się on zaraz przy ściance panelu radia od dołu mechanizmu kasetowego), który po poruszeniu zmieniał tryb na radio lub tape. Jeśli komuś nie zależy na kasetach, tylko na radiu(tak jak mi) to można wyciagnac ten przełącznik, odpiąć/oderwać od niego 2 przewody i je ze sobą złączyć a później taśmą izolacyjną zakleić.

Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga