Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] nagłośnienie Standard --> Bose

Car Audio
KrzysiekPZG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2012, 12:18
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: KrzysiekPZG » 18 sie 2012, 22:22

Zadam pytanie inaczej
Jeśli fabryczne nagłośnieniem (to w wersji z subwooferem) ma 100 punktów to ile punktów ma bose?
Coś około 150 czy 110 a może 90??
Wiem że pytanie jest troche jak kulą w płot ale cały czas mnie to męczy bo ten bose lezy i sie marnuje
było A6C5 AFN, jest A6C6 BLB

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 19 sie 2012, 10:12

Dla jednych może mieć 200 a dla drugich 101 <lol>

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 19 sie 2012, 19:16

A ja powiem tak - Sprzedaj BOSE.
Zyskasz coś na tym, a jak wsadzisz do siebie i sprzedasz ori, to nie dość, że mniej zarobisz to jeszcze nie odczujesz dużej różnicy.

To tak jak na moje. Ja bym się nie bawił, ale wiadomo każdy może mieć inne zdanie.
2.4 V6 Tiptronic <3

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 20 sie 2012, 09:12

Pomyśl nad podłączeniem subwoofera ze wzmacniaczem, wtedy można na pozostałych głośnikach zmniejszyć bas a sub nadrobi. I dobierzesz sobie moc do swoich potrzeb.
Ja tak mam.

KrzysiekPZG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2012, 12:18
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: KrzysiekPZG » 21 sie 2012, 14:19

Dzieki za wszystkie porady,
Chyba zostaje mi to czego sie obawiałem - budowa audio od początku do konca. Mam oryginalne radio concetr I plus (bez cd) oraz phatnoise phatbox (to dziadostwo BARDZO polecam!) i to chce zostawić. Reszta poleci.
Najwiekszym problemem jest czas - nie mam kiedy a koniecznie chce sam.

Jedno pytanie - w concert audi mam wyjścia sygnalowe z radia na 4 glośniki - jak wyciagnąć z tego sygnal na nowy subwoofer? Wiem że można użyć np 2 rezystorków do zsumowania sygnału ale moze są inne rozwiazania - takie żebym mógł pod te 4 wyjścia sygnałowe podłączyć wzmacniacze z głośnikami do drzwi.
było A6C5 AFN, jest A6C6 BLB

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 21 sie 2012, 16:36

W sklepach można kupić takie adaptery z sygnału high na low.

Ewentualnie bez tego możesz przelutować wtyczkę która jest wpinana do wzmacniacza. Jak poszukasz to znajdziesz gdzieś schemat. Ja się wpiąłem we wtyczkę, sterowanie i sygnał. Zasilanie wiadomo, że prosto od aku, masa do blachy.

dominik8484
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 09 sie 2012, 22:12
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Post autor: dominik8484 » 22 sie 2012, 19:20


KrzysiekPZG
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2012, 12:18
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: KrzysiekPZG » 29 sie 2012, 08:14

Panowie,

W sobote miałem troche czasu - zamontowałem wspomianego BOSE zamiast firmowego nagłosnienia.
Zrobiłem to z tego powodu że wiazkę przewodów którą puściłem moge potem wykorzystać do innego systemu nagłośnienia.
Ale... Nie zrobie tego.
Bose gra inaczej niż firmówka audi. Najwieksza zmiana dotyczny tonów średnich - niebo a ziemia!
Co do basu to przy firmowym był to za każdym razem taki sam bas - po prostu jakaś tam łupanka. Przy bose bas jest o wiele bardziej zróżnicowany - nie są to tylko puste bicia, bas ma masę. Góra jest o wiele przyjemniejsza i rozdzielcza - ale to zawdzieczam pewnie wymianie kondensatorów przy tweeterach z elektrolitów na polipropyleny (ten zabieg polecam wszystkim).
Jedna ważna notka - przy takiej zmianie radio należy przekodować ze zwykłego systemu na bose (w moim przypadku z 00207 na 00017)
Dzwięk jest o klasę lepszy, o wiele bardziej kulturalny i czarujący - naprawde słucha sie tego bardzo przyjemnie.


jeśli ktoś potrzebowałby pomocy przy montowaniu bose to służe pomocą
było A6C5 AFN, jest A6C6 BLB

jano1265
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:44
Lokalizacja: wrocek

Post autor: jano1265 » 24 kwie 2014, 16:34

Witam,

A jakiej pojemności mają być te kondensatory?? <mysli>
Zawsze dziękuję bardzo.

karol1971znin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2012, 23:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: karol1971znin » 27 maja 2014, 23:20

Obrazek


posiadam u siebie subwofer Oryginalny Blaupunkta z taka kostka do wejscia od wiązki , czy ta kostwa wejdzie w System Bose ? ?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 27 maja 2014, 23:25

karol1971znin pisze:[url=http://images65.fotosik.pl/1018/84b8370e060ddc5b.jpg]Obrazek[/URL]


posiadam u siebie subwofer Oryginalny Blaupunkta z taka kostka do wejscia od wiązki , czy ta kostwa wejdzie w System Bose ? ?
nie

karol1971znin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 03 wrz 2012, 23:59
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: karol1971znin » 27 maja 2014, 23:30

Dzięki :)

krzychc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 15 cze 2012, 22:22
Imię: Krzysiek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: krzychc » 28 maja 2014, 23:04

Może przyda się Wam w przyszłości. Fabrycznie posiadałem instalację audio nie Bose i postanowiłem zamontować radio niefabryczne z nawigacją 2DIN. Przerobiłem konsolę, kupiłem adapter do głośników tylnych oraz subwoofera i radio zagrało ale na jakości dźwięku nie zyskałem tylko na funkcjonalności zestawu - navi, dvd, mp3, usb, sd, bluetooth. Irytowało mnie jednak to, że mimo zastosowania adaptera występowały trzaski w głośnikach jeśli uruchamiało się silnik przy włączonym radiu. Jakiś czas temu od kolego dostałem cały zestaw Bose i kusiło mnie aby go zamontować i przekonać się czy rzeczywiście lepiej gra - choć opinie są skrajnie odmienne. Powstrzymywało mnie jednak to, że do Bose trzeba kupić drugi adapter oraz położyć przewody do głośników przednich pod wzmacniacz. Puściłem w końcu nowe przewody sygnałowe chinch ze sterowaniem wzmacniacza, zasilanie wzmacniacza z akumulatora oraz przewody głośnikowe od wzmacniacza - są gotowe zestawy w cenie 100-150zł ale zwykle 5m przewody głośnikowe są niewystarczające, chinch są na "styk". W razie czego taka instalacja przyda się do podłączenia niefabrycznego wzmacniacza. Największym zaskoczeniem był fakt, że podłączenie radia przez wyjście LINE bezpośrednio do wzmacniacza Bose, bez jakichkolwiek adapterów nie powoduje jakichkolwiek trzasków w głośnikach podczas zmiany utworów, zmiany źródła sygnału jak i podczas uruchamiania silnika przy włączonym radiu. Przeróbkę taką polecam każdemu komu zależy na poprawie jakości dźwięku bo jest to zmiana zdecydowanie na plus - lepsza kontrola basu, przyjemniejsze, naturalniejsze soprany, średnie i nieporównywalnie większa dynamika. Nie chciałbym tu polemizować i porównywać jakości z instalacjami niefabrycznymi robionymi za dużo wyższe nakłady finansowe ale uważam, że poprawa dźwięku do poniesionych kosztów jest warta zachodu i stanowi ułamek profesjonalnych modyfikacji a satysfakcja to rzecz bezcenna. Żeby nie było tak różowo to pozostał mi jeszcze jeden temat do rozwiązania - jakość odbioru stacji radiowych. Być może to pięta achillesowa mojego radia, lub problem z instalacją antenową. Zastosowanie separatora oraz wzmacniacza nie rozwiązuje problemu - może oryginalny wzmacniacz antenowy jest uszkodzony. W przypadku Avanta można zmienić antenę dachową ale przy sedanie to już jest większy problem. Próbowałem podłączyć antenę wewnętrzną przyklejaną na szybę ale efekt mizerny. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z antenami w sedanie i podpowie jakieś sprawdzone rozwiązanie, w którym nie trzeba będzie kaleczyć karoserii. Nawiasem mówiąc w żony W202 jest antena w szybie jak u mnie ale jakość odbioru radia jest powalająca i już myślę aby wzmacniacz Mercedesa wykorzystać w Audi...

A6.66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 46
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:10
Imię: A6.66
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Post autor: A6.66 » 03 sie 2017, 10:43

warto zmieniać fabryczne audio? ile może kosztować zmiana fabrycznego nagłośnienia na System Bose ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga