Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Montaż BOSE

Car Audio
ODPOWIEDZ
Kavalla
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2017, 07:54
Lokalizacja: Warszawa

Montaż BOSE

Post autor: Kavalla » 02 sie 2017, 07:32

Panowie,

Otóż mam seryjne nagłośnienie, zakupiłem zestaw BOSE do A6C5 avant.
Głośniki drzwiowe zamontowałem chwila moment.

Proszę o pomoc i rozpisanie co i jak podłączyć pod tą brązową kostke w BOSE.
Trzeba jakieś mostki pod głośniki robić ? Bo w tej starej kostce od suba jest dużo mniej kabli niz w tej brązowej od BOSE.

Dzięki

vanQwer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vanQwer » 02 sie 2017, 11:04

Wzmacniacz masz oddzielną skrzynkę czy w subie?

Rozpiskę pinów masz np tu:

https://www.audiworld.com/how-tos/a/aud ... fer-422160

Kavalla
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2017, 07:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kavalla » 03 sie 2017, 08:34

Wzmaka mam oddzielnie

[ Dodano: 2017-08-03, 08:34 ]
Dzięki za link, lecz niestety nie widze info jak się wlutować wtyczką (brązowa BOSE) w instalacje od zwykłego nagłośnienia :(

vanQwer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: vanQwer » 09 sie 2017, 08:46

1) Musisz ustalić czy przewody do głośników idą od radia czy z tyłu od suba, różnie z tym bywa
2) Jeśli wszystkie głośniki napędzał wzmacniacz w subie, masz z górki bo masz wiązkę z sygnałem radia do wzmacniacza i wiązkę od wzmacniacza do głośników wystarczy przylutować wtyczkę wzmacniacza od Bose i już hula.
3)Może być tak że wzmacniacz suba napędzał tylko głośniki w tylnych drzwiach a przednie drzwi były pędzone z końcówki radia (ja tak miałem) wtedy potrzebujesz położyć dodatkowe przewody od radia do wzmacniacza i od wzmacniacza do przednich drzwi (prościzna... choć jest z tym trochę zabawy).
4) Może być też, tak że wszystkie głośniki były pędzone z radia (jest tak kiedy nie było fabrycznego suba w systemie) wtedy musisz ciągnąć wiązkę sygnałową dla wszystkich kanałów (zółta kostka mini iso) do wzmacniacza bose i kable glośnikowe do wszystkich drzwi od wzmacniacza. Oraz kabel remote włączający zdalnie wzmacniacz i oczywiście +12 i gnd.
5) W razie wątpliwości pisz...

P.S. W Twoim wypadku najprawdopodobnie zachodzi sytuacja nr. 3

Kavalla
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 06 lip 2017, 07:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kavalla » 30 sie 2017, 07:10

Dokładnie zachodzi u mnie sytuacja nr: 3

Masz może jakąś przejrzystą rozpiskę kostek jak to podłączyć ??

Zastanawiam się nad zastosowaniem dodatkowego wzmacniacza i przerobienie wnęki na subwoofer z głośnikiem 20 cm.

respol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:43
Lokalizacja: polandia

Post autor: respol » 22 maja 2018, 21:56

Witam.
Szukam, szukam ale nie mogę paru rzeczy znaleźć, google też nie pomaga. Temat dotyczy zmiany seryjnego nagłośnienia na bose. Wiem po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków o bose że dużo ludzi ma złe zdanie o jakości dżwięku ale dla mnie jest to wystarczające. W mojej a6 c5 1999r 1.8T i Q posiadam nieorginalne radio Kenwood cd/usb głośniki są tylko w drzwiach przednich. Z uwagi na okazyjną cenę stałem się posiadaczem subwoofera ze wzmacniaczem oraz 4 głośnikami kpl bose.
Wiązki radio-bagażnik i bagażnik drzwi przód/tył nie było więc pociągnąłem nowe. Z kostki głośnikowej od radia pociągnąłem 6 przewodów do wzmacniacz i wpiąłem kolejno tam gdzie wzmak dostaje sygnał głośnikowy +, a minusy (-) spiąłem w jeden i zapodałem do wzmaka tam gdzie powinno być. Z uwagi że radio nie orginalne do "sterowania" wzmacniacza użyłem sterowanie anteną(niebieski kabel przy radiu) a stały plus pociągnąłem do wzmaka z aku, masa z karoserii. Ze wzmacniacza rozprowadziłem kable w drzwi przód/tył z tyłu wywaliłem zaślepki i wpiąłem głośniki a z przodu narazie zostały stare org-zmienie je w wolnej chwili ale kabel mają już podłączony ze wzmacniacza. Wszystko ruszyło, działa nie ma dziwnych dźwięków, ale dźwięk nie powala na kolana.
Tak się zdarzyło że sąsiad nabył a4 b5 i miał w niej radio chorus I pozwoliłem sobie je podłączyć do mojego auta. I tu moje zaskoczenie bo zestaw zagrał o niebo lepiej niż na kenwoodzie. Nie zwróciłem tylko uwagi czy było podświetlenie klawiszy w Chorusie a i nie zmieniałem nigdzie w kompie na bose-pewnie po kodowaniu zagra inaczej?
Postanowiłem kupić również orginalne radio i trafiłem w dobrej cenie chorusa II. Przepiąłem kostki radio trybi, wpisałem kod- brak jest dźwięku i podświetlenia klawiszy. Podałem + na sterowanie wzmacniacza czyli u mnie pin w kostce wzmaka nr 25 i wszystko ożyło i jako tako gra. Podłączenie jest to nie poprawne przy chorusie 2-choć przy chorusie 1 grało i kenwood też grał.
Kostki w aucie mam takie:
od radia:
kostka A
Obrazek
kostka C
Obrazek
kostka D
Obrazek
głośnikowej nie wrzucam bo jest standardowa nowa z kablami na 4 głośniki które idą do wzmaka.
Kostka od wzmacniacza w bagażniku:
Obrazek
Obrazek
TAKIE MAM WYJŚCIA:
nr złącza w kostce: opis wyprowadzenia:
25 sterowanie zasilaniem wzmacniacza
24 - zasilanie
13 + zasilanie
16,17 wy głośnik 1 +/-
20,21 wy głośnik 2 +/-
18/19 wy głośnik 3 +/-
22,23 wy głośnik 4 +/-
3,10 we głośnik 1
4/9 we głośnik 3
6/7 we głośnik 4
5/8 we głośnik 2

Radio:
Obrazek
Obrazek
w sieci znalazłem takie zestawienie różnic wyjść radia:
https://obrazki.elektroda.pl/8_1270297916.jpg
Obrazek
licznik taki:
Obrazek


Pytania:
1) czy to że mam zegar elektroniczny świadczy o tym że mam szynę can czy nie? Bo w czarnej kostce od radia nie ma przewodów od szyny can? jeżeli tak to gdzie szukać kabli i jakie kolory?:)
2)jeżeli przeprogramuje radio na bose to muszę odpiąć z kostki głośnikowej (B) przewody idące do wzmacniacza a wpiąć będę musiał je do kostki C w części C1 pod wyjścia liniowe bo inaczej nie będą grały tak?
3) w instalacji auta wychodzi, że w kostce A pod pinem nr 1 jest wyjście GALA, natomiast w tym samym pinie w radiu chorus 2 jest bose-gdzie to pociągnąć? wiem że do wzmacniacza ale pod który pin w kostce wzmacniacza? to dla mnie największa zagadka bo we wzmacniaczu nie mam więcej wolnych pinów
4) sterowanie wzmacniacza wpiąć pod kostkę C pin 6 w radiu?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7166
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 maja 2018, 13:59

Ad 1 z tego licznika nie uzyskasz sygnałów can do radia , pozostaje emulator albo wymiana na licznik z dużym fisem

Ad 2 tak na to wyglada
Ad 3 jak chcesz to musisz przewód gala z instalacji wypiąc/uciąć i w pin Bose masę dać
Ad 4 tak to jest sygnał włączenia wzmacniacza

Zamiast tego chorusa poszukaj COncerta kaseciak tez będzie grał dobrze a przynajmniej odejdą problemy z canem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga