Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Car Audio
ODPOWIEDZ
PingelPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2021, 15:06
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Czeczewo

Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Post autor: PingelPL » 03 mar 2022, 13:57

Siema.
Od prawie roku mam mam audi a6 c5 rocznik 2000 z systemem Half-Bose Blaupunkt.
Kupiłem samochód z zainstalowanym zestawem głośnomówiącym co mnie denerwowało bo tylko psuło radio a nawet je spaliło!
Postanowiłem wywalić ten zestaw i tak dokopałem się do oryginalnych kabli. Podłączając nieorginalne radio działały tylko przednie głosniki co wiadomo bo nie miałem modułu.
Zamówiłem moduł, podłączyłem. Wszystko gra, przednie tylne i subwoofer działają i grają lecz gdy nic nie gra albo Volume ustawiony jest na 0 to z tylnych głosników wydobywa się taki cichy pisk albo buczenie co wkurza jak przełącza się muzyka. Czasem słychać to buczenie gdy muzyka jest cicho. Buczenie nie wzrasta gdy przyspieszam czy cos, cały czas ten sam ton. Subwoofer z tyłu nie wydaje takich dźwięków przy Volume 0 jest cicho.
Wiecie może co to może być? Może coś z kablami? Gdzieś czytałem że coś z masą może być ale jestem zielony i nie wiem kompletnie oco chodzi.
Poniżej filmik prezentujący to buczenie.
Dzięki z góry za pomoc :D

https://youtu.be/vX8ygKIYVP0

EDIT:
Kupiłem ten moduł ale zastanawiam się gdzie dać to co zaznaczyłem bo jak narazie mam to luzem? Może to tego to wina?
obraz_2022-03-03_204418.png
EDIT2: Po podłączeniu masy do radia (Do śrubki) poprawiło się brzmienie ale nie zlikwidowało buczenia.
Zauważyłem że buczenie jest głośniejsze gdy otworze drzwi lewe przednie jak i tylnie. Z prawymi jak otwieram to nic sie nie dzieje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Post autor: Doc » 05 mar 2022, 01:17

PingelPL pisze:
03 mar 2022, 13:57
(...) Podłączając nieorginalne radio działały tylko przednie głosniki co wiadomo bo nie miałem modułu. (...)
Czyli bez modułu nic nie piszczało, nie buczało w przednich głośnikach?
PingelPL pisze:
03 mar 2022, 13:57

EDIT:
Kupiłem ten moduł ale zastanawiam się gdzie dać to co zaznaczyłem bo jak narazie mam to luzem? Może to tego to wina?
obraz_2022-03-03_204418.png

EDIT2: Po podłączeniu masy do radia (Do śrubki) poprawiło się brzmienie ale nie zlikwidowało buczenia.
Zauważyłem że buczenie jest głośniejsze gdy otworze drzwi lewe przednie jak i tylnie. Z prawymi jak otwieram to nic sie nie dzieje.
Wykonaj z masą, próbką przy np: zapalniczce kołnierza/gniazda, nie bolca bo bolec to jest +.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

PingelPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2021, 15:06
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Czeczewo

Re: Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Post autor: PingelPL » 05 mar 2022, 12:42

Doc pisze:
05 mar 2022, 01:17
Czyli bez modułu nic nie piszczało, nie buczało w przednich głośnikach?
Bez modułu nic nie piszczało, grały tylko przednie głosniki.
Doc pisze:
05 mar 2022, 01:17
Wykonaj z masą, próbką przy np: zapalniczce kołnierza/gniazda, nie bolca bo bolec to jest +.
Jestem zielony w tych sprawach, mam po prostu pociągnąć kabel z masy z zapalniczki do tego czarnego kabla od modułu tak?
Ale dziwne nadal jest to że przy otworzeniu lewych drzwi buczenie jest mocniejsze <mysli>

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Post autor: Doc » 05 mar 2022, 18:21

Piotrku... skoro nie wiesz gdzie jest masa w zapalniczce m.in. to weź np: długi jakikolwiek przewód z kablem od modułu do akumulatora z próbką. Spójrz, namalowałem Ci o co chodzi. ;) Zawsze wystarczy podłączyć minus do karoserii. Ogólnie mówiąc ciężko nam powiedzieć z tym problemem, piszczeniem, buczeniem bo: nie oryginalne radio i nie oryginalny moduł. <bezradny>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

PingelPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2021, 15:06
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Czeczewo

Re: Audi A6 C5 Piszczenie/buczenie tylnych głośników - nie orginalne radio

Post autor: PingelPL » 05 kwie 2022, 21:57

Doc pisze:
05 mar 2022, 18:21
Piotrku... skoro nie wiesz gdzie jest masa w zapalniczce m.in. to weź np: długi jakikolwiek przewód z kablem od modułu do akumulatora z próbką. Spójrz, namalowałem Ci o co chodzi. ;) Zawsze wystarczy podłączyć minus do karoserii. Ogólnie mówiąc ciężko nam powiedzieć z tym problemem, piszczeniem, buczeniem bo: nie oryginalne radio i nie oryginalny moduł. <bezradny>
Witam, sorka że tak późno ale po prostu nie miałem czasu zajmować się samochodem bo miałem ciężki miesiąc w pracy lecz teraz sprawdziłem to co pisałeś.
Z szwagrem podłączyliśmy masę do akumulatora itd i nadal piszczało. Szukał problemu wszędzie dopiero gdy odłączył subwoofer z tyłu przestało piszczeć ale no tylne głośniki również przestały grać.
Powiedział mi że on nie ma kompletnego pojęcia co może być nie tak ale pomyślał czy to nie sprawka modułu komfortu, pojade do znajomego podłączyć pod komputer i sprawdzić czy nie ma żadnych błędów itd.
Macie może jakieś inny możliwe przyczyny? Prawdopodobnie będe musiał udać się do elektromechanika z tym aby zrobił to raz a dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga