Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Zmiana systemu audio

Car Audio
quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

[A6 C4] Zmiana systemu audio

Post autor: quattrodk2 » 17 paź 2010, 18:42

Witam Forumowiczów :) Mam od jakiegoś czasu Audi A6 C4 Sedan, auto boskie, super itd. ale jedna rzecz nie daje mi spokoju.. kwestia nagłośnienia. Posiadam fabryczne radio Audi Delta ze zmieniarką w bagażniku na 6CD oraz 6-cioma głośnikami (tzn. nie mam głośników w tylnych drzwiach, natomiast są dwie, podobno aktywne "kolumny" na tylnej półce za zagłówkami) firmy Nokia.
Problem.. zupełny brak niskich tonów (średnie i góra jest w miarę ok), dźwięk sprawia wrażenie strasznie "zimnego". Teraz mam pytanie, czy sama wymiana radia na jakiś model Kenwood/Alpine/Blaupunkt itd. cokolwiek zmieni, czy konieczna będzie wymiana głośników? Dodam tylko że nie jestem żadnym audiofilem, nie oczekuje cudów itd. po prostu chcę ciepłego, przyjemnego dźwięku (tuby basowe itd raczej nie są dla mnie). Proszę Was o opinie i porady:)
POZDRAWIAM:)

Tipp-ex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tipp-ex » 17 paź 2010, 20:20

Witam,
NA poczatek fajny samochodzik:) i niezawodny silniczek rok mlodszy od mojego.
A teraz co do pytanka.
JA osobiscie wymienilem cale naglosnienie na boshman dobra cena i jakos w cenie oceciam na 5:) glosniki u mnie graly pod wzmacniaczem z tylu wymienilem na elipsy 6x9 ale musza byc porzadne bo bagazniczek spory. A co do twoich standardowych glosniczkow tych na polce to graja duzo lepiej na innym radiu nie powiem bo i efekt o niebo lepszy jak sie basik podkreci nie trzeszcza ale wzmaka by nie przetrzymaly radio spokojnie je napedza do oporu..:) BAss wtedy jest zauwazalny i glosniki graja czysto...nie powiem ze jakies rarytasy sa:) ale ladnie graja:)

quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

Post autor: quattrodk2 » 17 paź 2010, 20:32

Wielkie dzięki :mrgreen: O taką odpowiedź mi chodziło:). Czytałem wcześniej fora itd ale nikt nic konkretnie nie powiedział na ten temat, a nie chcę się bawić w wymianę głośników, bo z tego co wiem i słyszałem, to jest trochę grzebania z tymi wzmacniaczami, kablami itd a zawsze jest szansa że fabryczne głośniki zagrają lepiej na mocniejszym radiu:)
Mam jeszcze pytanko odnośnie montażu radia.. czy podłączając nowe radyjko (np. jakiś KENWOOD), muszę użyć jakiś przejściówek itd czy wszystko będzie pasować?

Tipp-ex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tipp-ex » 17 paź 2010, 20:49

TE glosniczki z tylu skaladaja sie czyba z tweeterkow i ze zweklego glosniczka... Bo wiem ze sa tam 2 glosniki:) Radio lepsze poradzi sobie z standardowym naglosnieniem a napewno da duzo lepszy efekt kenwood ladnie bedzie gral polecam tez blaupunkt:) kolega podlaczal ladnie gralo:) Przejsciowka bedzie potrzebna :) napewno bo orginalnie jest stare przejscie i nie pasuje do radyjek nowej generacji:) Ja nie swiadomy na poczatku podlaczylem nowa kostke na stale:) bez przejsciowki...Wiec org. radio u mnie juz nie wejdzie. chyba ze sie przerobi.Pozdrawiam

quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

Post autor: quattrodk2 » 17 paź 2010, 20:59

Super wielkie dzięki za info, baaaaardzo się przyda :mrgreen: <ok> <piwo>

Awatar użytkownika
gumisv6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 341
Rejestracja: 02 gru 2008, 19:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 137KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Chełm

Post autor: gumisv6 » 17 paź 2010, 21:05

ALPINE ALPINE ALPINE

Tipp-ex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tipp-ex » 17 paź 2010, 21:11

Popieram gumisv6 Alpina tez zamierzam zakupic ale do nowego auta

quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

Post autor: quattrodk2 » 17 paź 2010, 21:47

A duża różnica w jakości dźwięku w porównaniu do KENWOODa/BLAUPUNKTa?

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 17 paź 2010, 22:37

Niskobudżetowe modele nie różnią się drastycznie w jakości dźwięku. Poza tym radioodtwarzacz to około 25% składowej w budowaniu poprawnego systemu dźwiękowego. Lepiej zainwestować w lepsze głośniki niż lepsze radio.
Odpowiadając konkretnie to dużej różnicy nie będzie, Blaupunkt zawsze słynął z bardzo dobrego tunera radiowego, Kenwood za dźwięk z CD, bez zniekształceń i podbić częstotliwości (mowa o audio CD).

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 18 paź 2010, 13:15

Z doświadczenia wiem że sama wymiana radia przy zachowaniu ori instalacji jest nieopłacalna. Zresztą poprawa dźwięku jest i tak znikoma jeśli w ogóle jakaś jest.

Proponuje na początek zebrać więcej info nt. Car Audio a potem zabierać się za dobieranie konkretnych marek i modelów. Takie pojęcia jak "dwudrożne odseparowane głośniki", "poprawna scena dźwiękowa" czy "wygłuszenie" musisz znać obowiązkowo zabierając się za CA.

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 18 paź 2010, 15:30

Dopiszę jeszcze, że ja przerabiałem temat audio w swojej C4. Nie było łatwo ale efekt końcowy był bardziej niż zadowalający. Niestety fabryczne rozwiązanie (rozmiar głośników oraz typ montażu) jest niezbyt ciekawe. W Twoim przypadku trzeba by dużo pozmieniać by osiągnąć zamierzony cel.

quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

Post autor: quattrodk2 » 18 paź 2010, 16:06

Ok, wasze opinie będą bardzo pomocne :) Narazie jednak wymienię sam radioodtwarzacz by móc chociaż podłączyć USB lub iPoda... Jeszcze jedno pytanko w sprawie wyboru radia - lepiej jest kupić używany model z górnej półki (roczny lub 2-u) czy nowy ze średniej i ewentualnie jakie różnice to za sobą niesie? Dodam że nie potrzebuje Bluetooth, tysięcy kolorów i innych umilaczy.. :mrgreen:

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 18 paź 2010, 16:45

Jak masz ograniczony budżet a chcesz system który prezentuje sobą jakiś poziom to zawsze lepiej kupić wyższy model używki niż byle jaką nówkę.

quattrodk2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2010, 18:26
Lokalizacja: wwl

Post autor: quattrodk2 » 18 paź 2010, 17:15

Powiem tak na radio chcę wydać około 600-700zł. Co do wymiany głośników podchodzę sceptycznie, bo prawdopodobnie że niedługo będę zmieniał auto i cały nowy sprzęt poszedłby się **** ;-)

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 18 paź 2010, 17:42

Mało logiczne to Twoje podejście, jeśli podłączysz pod nowe radio stare głośniki to niezbyt wiele zyskasz. Piszesz, że nie potrzebujesz bluetooth'a ale USB lub możliwość podłączenia iPoda to już musisz mieć. Ogarnij się chłopie, bo ludzie chcą Ci pomóc, a Ty dobrze w tym przeszkadzasz....

Zostaw to co masz i nie psuj samochodu, jak brakuje Ci niskich tonów to zamontuj sobie aktywny subwoofer pod siedzeniem. Niskie tony przenoszą jak sama nazwa wskazuje głośniki niskotonowe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga