Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUDI A6 C4] Tylnie głośniki

Car Audio
Awatar użytkownika
ganczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 18 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wałbrzych

[AUDI A6 C4] Tylnie głośniki

Post autor: ganczar » 12 lis 2009, 22:05

Witam koledzy. Wiem, że temat juz sie powielal na temat podłączenia tylnich głośników pod nie oryginalne radio, ale po kupnie mojej Audiczki rowniez mam ten problem z tym ze ktos wycial wszystkie kostki i na podstawie schematow kostek nie moge okreslic jakie kable do czego sluzą
W przodzie graja głośniki i sa podlaczone na kablach koloru:

jeden głośnik: Niebiesko-biały i Niebiesko-brązowy
drugi głośnik: czerwono-szary i brązowo-szary

kable ktore mi zostaly to:

brązowo-czarny
brązowo-czerwony
biały
biało-czarny
brązowy
czerwono-zielony
niebiesko-zielony
czerwono-niebieski

bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Awatar użytkownika
k184
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 19 paź 2009, 17:31
Lokalizacja: skarlandia

Post autor: k184 » 16 lis 2009, 15:00

witam.Ja też przerabiałem nie dawno temat podpięcia tylnych głośników.możesz kupić adapter na allegro jest ich do wyboru do koloru.lub zrobić tak jak ja zrobiłem. a mianowićie potrzebne bedą ci dwie czincze z przewodami ekranowymi. mase dwóch przewodów(czincze) łączysz z dwoma przewodami opisanymi powyżej jako COM. jeden przewód sygnałowy z czinczy łączysz z przewodem opisanym jako RR a drugi przewod z czinczy z LR. Czincze wpinasz w wyjście RCA w radiu(które odpowiada za sterowanie tyl.głośnikami). zasilanie wzmacniacza czyli przewody opisane jako NO/+( 2 przewody) podpinasz pod zasilanie które podpinasz pod radio.myśle że nie zakręciłem za bardzo :-/ .u mnie bynajmniej gra rewelacyjnie <ok>

Awatar użytkownika
ganczar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 18 wrz 2009, 12:25
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: ganczar » 16 lis 2009, 17:05

:) wszystko zrozumialem z opisu wielkie dzieki ale powiedz mi co to sa te czincze z przewodami ekranowymi? czym one sie roznia od zwyklych czinczy? posiadam takie od wzmacniacza z poprzedniego auta... podejda??:)

[ Dodano: 2009-11-16, 17:10 ]
ok juz wiem:) to sa zwykle czincze tylko posiadajace ekrany przeciwzakluceniowe:) mam nadzieje ze u mnie tez bedzie gralo.... pozdrawiam i dzieki za wstawke:)

[ Dodano: 2010-01-20, 09:17 ]
No więc nadal nie grały mi tylne głośniki. Zaparłem się, zakasałem rękawy i udało się. Wymontowałem tylne boczki, odkręciłem głośniki, i pozbyłem się wzmacniaczy przykręconych do głośnika. Podłączyłem je następnie na zwykłych kablach do radia i się silnie zdziwiłem. Zawsze byłem zadowolony z przednich głośników jak grają a od dziś jestem zadowolony z całości bo grają identycznie wszystkie głośniki. Więc nie trzeba kupować nowych i wymieniać wystarczy się pozbyć wzmacniacza głośnikowego i będzie wszystko grało i huczało jak trzeba :-) Mam nadzieję, że opis się przyda nie jednaj osobie :-)
Bo cztery kółka zawsze jadą do przodu...:) OOOO

Awatar użytkownika
kolega26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 237
Rejestracja: 30 wrz 2008, 14:10
Lokalizacja: Kentaki

Post autor: kolega26 » 26 lut 2010, 20:41

Ktore kable podlaczyles jako plus i mnus do glosnika? Bo do wzmaczniacza ( kostki") idzie ich wiecej niz dwa. Ja tez chcialbym zamontowac normlane glosniki bez wzmacniacza, ale nie wiem ktore z tych kabli ktore ida do kostki ktora sie wpina do wzmacniacza przy glosniku to "plus" a ktory "minus" zeby podlaczyc jak normlane glosniki :)

[ Dodano: 2010-02-27, 14:21 ]
Dobra, juz rozgryzłem metoda prób i błędów ktore kable ruszyły "nowy" głosnik. Teraz pytanie. Chce cos zamówić, raczej to http://allegro.pl/item923861259_hertz_e ... ratis.html nie bedzie problemow z mntażem? Widziałem ze w tapicerce sa zostawione 3 otwory na sroby do glosnika a maskownica jest na stale z glosnikiem ori. Jak to ugryźć żeby sie trzymało i od wewnatrz auta ładnie wygladalo?

[ Dodano: 2010-03-05, 11:49 ]
Nikt nie pomoze jak to zrobic żeby mialo rece i nogi i sie trzymało kupy, ładnie yglądało i przede wszytskim grało? :P
Bo w życiu nie te chwile w których oddychamy są najważniejsze, lecz te w których dzięki ccco zapiera nam dech w piersiach...
*************
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1 ... re=related
Myślmy...

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 22 mar 2010, 20:58

Panowie pomocy - kupilem takowe głosniki moje radio to gamma cc

Obrazek

i niemam zielonego pojęcia jak je podpiąć - przy głosnikach sa 3 kostki :
1 do wyskokotowówek ,
2 kostka to jakaś zworka (wygląga na orginalną - jest nawtel naklejka audi z jakims kodem)
3 - chyba od zasilania głośnikow - ale gdzie tam jest ten wzmacniacz w głosniku -n ie zauwazylem tak nic ???? - jak ja podpiąć ???? -

ps nie mam orginalnej instalacji do tylnych głosnkow

jak podpiąć kable do tej 3 wtyczki ( jesli w tych głosnikach jest wbudowany wzmacniacz niech ktos mi wytłumaczy co i jak)

Obrazek

nie wiem czy w tych głosnikach co kupilem jest jakis wzmacniacz wbudowany czy nie czy jak te glosnki były w opcji gdzieś byl jeszcze odzielny zew wzmak ???

[ Dodano: 2010-03-22, 21:07 ]
jakie kabelki podlączyć do tej ostatniej na dole (nie wpietej) kostki ????????????????????????????????????????????????????????????????????
Obrazek

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Łan tu sri TDI :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 22 mar 2010, 21:50

andi ja wogole niemam instalacji do wpięcia w nią tylnych glosników .!

nie wiem jakie kolory i w ktore miejsce w kostce mają być popodinane do głosnika -

kpw ? 7

glosnki grają ale nie wiem jak w nich uruchomić ten wew wzmacniacz - ps zrtobcie moze fotę głosnika od spodu jakiego koloru kabelki sa wpiete w kostke przy głosnkach na tylniej pólce :-/

[ Dodano: 2010-03-22, 21:58 ]
ssss kurde zamieszalem - mam głosniki bez wzmacniacza -aleee zamieszalem na przyszłość ori wzmacniacz wygląda tak Obrazek
Łan tu sri TDI :mrgreen:

Awatar użytkownika
bartek915
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 210
Rejestracja: 04 sty 2009, 20:14
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław

Post autor: bartek915 » 23 kwie 2010, 10:47

Koledzy mam oryginalne głośniki z wzmacniaczami z tyłu które nie grają. Mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć krok po kroku co mam zrobić żeby to zaczęło grać ? Z góry dzięki.

Darush
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2009, 00:40
Lokalizacja: POM

Post autor: Darush » 26 kwie 2010, 19:09

k184 pisze:witam.Ja też przerabiałem nie dawno temat podpięcia tylnych głośników.możesz kupić adapter na allegro jest ich do wyboru do koloru.lub zrobić tak jak ja zrobiłem. a mianowićie potrzebne bedą ci dwie czincze z przewodami ekranowymi. mase dwóch przewodów(czincze) łączysz z dwoma przewodami opisanymi powyżej jako COM. jeden przewód sygnałowy z czinczy łączysz z przewodem opisanym jako RR a drugi przewod z czinczy z LR. Czincze wpinasz w wyjście RCA w radiu(które odpowiada za sterowanie tyl.głośnikami). zasilanie wzmacniacza czyli przewody opisane jako NO/+( 2 przewody) podpinasz pod zasilanie które podpinasz pod radio.myśle że nie zakręciłem za bardzo :-/ .u mnie bynajmniej gra rewelacyjnie <ok>
Kolego mam pytanka bo również tak zrobiłem, ale u mnie dziwnie to zadziałało :(
Mianowicie do połowy głośności radia jest OK - później pojawia się trzeszczenie w głośnikach (tylnych) jakby za dużo mocy tam szło. Moje radyjko to Pioneer DEH-P5700MP. A instalacja w samochodzie jest od radyjka Concert.
Drugie pytanko - możesz dokładniej opisać:
k184 pisze:zasilanie wzmacniacza czyli przewody opisane jako NO/+( 2 przewody) podpinasz pod zasilanie które podpinasz pod radio.
Masz na myśli przewód ze znaczkiem stycznika "normal open +"? a drugi przewód to o jaki Ci chodzi? z której wtyczki
Chyba że źle coś przeczytałem :)
Darush

Awatar użytkownika
kolco11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2010, 14:57
Lokalizacja: Police /Szczecin

Post autor: kolco11 » 13 maja 2010, 20:54

witam ja dzis podłaczyłem tylne głosniki ze wzmacniaczami (ile jest tych wzmacniaczy jeden czy dwa)do radia clarion ale nic z tego grają tylko wysokotonowe i reszty nie słychac a podłaczałem ze schematu wyżej

Awatar użytkownika
Patrykjaga92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:40
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: Patrykjaga92 » 20 cze 2010, 10:59

witajcie mam głosniki audi Nokia te co dodek wysłał bez wzmacniacza ale dokupiłem głosniki ze wzmacniaczem i nie wiem jak ten sam wzmacniacz podlaczyc do tych bez wzmacniacza :) prosze o pomoc
:->

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 21 cze 2010, 15:20

Patrykjaga92, chyba bedziesz musial pokombinowac ostro jesli chcesz zmienic ta glosnik bez wzmacniacza na glosniki ze wzmakiem.poprostu musiz podac na pewno prad i napewno z innej kosci bedziesz zasilal w sygnal te glosniki.do tej pory miales zasilaen wsio z radia czyli sygnal dzwiek szedl z radi do glosnikow.teraz musisz zrobic tak zeby przod byl zasilany nadal z radia a tyl juz musisz dac sygnal tylko do wzmaka a on juz wzmocni i napedzi glosniki tkaze do tych glosnikow tyl ciagniesz prad sterowanie wlaczniem tych wzmakow,no i sygnal z radia w ilosci 2(na kazda storne p+L)

Awatar użytkownika
Patrykjaga92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:40
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: Patrykjaga92 » 22 cze 2010, 00:08

TROSZKE nie rozumiem czyli te same wzmacniacze z głosnikami na tyl musze oddzielnie pod prad podlaczyc i pociagnac od głosnikow sygnał do radia tak ?

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 22 cze 2010, 07:14

dokladnie tak kolego.przeciez skoro masz tam wzmacniacze to one wymagaja pradu prawda?jedynie co mozesz wykorzystac to kable ktore do tej pory szly od radia do glosnikow tyl.mozesz je wykorzystac po odpowiednim podlaczeniu do dania sygnalu na glosniki.nie zapomnij o kablu sterujacym zalaczaniem wzmacniaczy w momencie wlaczenia radia.bez tego albo glosniki nie zadzilalaja a jak dasz w to miejsce prad na stale lub po stacyjce to tak ci beda dzialaly,

Awatar użytkownika
Patrykjaga92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:40
Lokalizacja: Grajewo

Post autor: Patrykjaga92 » 22 cze 2010, 21:42

Kurde ty to sie znasz na tym własnie a ja nie mam pojecia do ktorej kostki dac prad wiem ze ta 3 kosc to od głosnikow tył basowych ,a pierwsza to soprany tak ? :) a srodkowa własnie nie wiem od czego ...

Awatar użytkownika
kolco11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 39
Rejestracja: 12 mar 2010, 14:57
Lokalizacja: Police /Szczecin

Post autor: kolco11 » 07 wrz 2010, 21:18

przeważnie w tylnych głosnikach rdzewieja kabelki w samych głosnikach i to jest powód tego ze nie graja ja juz tak miałem kilka razy ,podlutowałem kabelki nowe wzmacniacze wek i muza gra super

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga