Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4]Concert kasetowy + wejscie liniowe - SZCZEGÓÂŁY

Car Audio
ODPOWIEDZ
coobad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

[A6 C4]Concert kasetowy + wejscie liniowe - SZCZEGÓÂŁY

Post autor: coobad » 21 paź 2008, 12:40

Szanowni koledzy,

posiadam radio fabryczne concert kasetowe (prod. matsushita) i chcialbym zrobić taki kabelek, z wtyczka mały jack jako wejściem aux.

kostki, opisy itp wszystko już widziałem. nie jestem mocny w kwestiach poziomów sygnałów itp., ale wiem, że niektórzy z Was - owszem ;)

zatem:
1) nie zależy mi na sterowaniu mp3 przez radio, chcę tylko podać sygnał z wyjścia słuchawkowego urządzenia do radia. czy można to zrobić (prosto! żadnego programowania procesorów, czytania sygnałów logicznych, itp) zwyczajnie podając sygnał na kostkę mini iso od zmieniarki? czy radio automatycznie rozpozna podłączone dodatkowe źródło sygnału?

2) czy mogę podać sygnał prosto na piny +/- oznaczone navi lub telefon? no i co podać na plus a co na minus? jako minus ekran, a sygnały stereo połączyć ze sobą jak w mini jack mono? no bo wejście navi i tel jest mono.

3) czy ktos może mnie oświecić, jak to jest z tym BOSE? czy je mam, czy nie? bo chciałem podłączyć radio innej firmy i się nie dało, bo nie miało wyjść liniowych. konkretnie - czy przednie głośniki sa podłączone prosto do radia (RF, LF) a tylne mają jakieś swoje wzmacniacze (podłączenie do line-out RR i LR)?

4) jakie radio mogę podłączyć BEZPOÂŚREDNIO do instalacji fabrycznej, nie robiąc akcji typu zasilanie wzmacniacza anteny, separatory, wzmacniacze, dławiki i czort wie co jeszcze?

5) w lewym schowku bagaznika mam kabel zakończony wielopinową wtyczką (coś jak RJ-45, tylko szerokie). i jakies luźne kable. czy to znaczy, że była zmieniarka? w kieszeni radia na desce rozdzielczej nie znalazłem luźnej kostki mini iso od zmieniarki...

z góry dziękuję za odpowiedź.
od razu piszę, że googlałem i przeglądałem forum, ale wszedzie są odpowiedzi da mnie zbyt mało konkretne, nie jestem elektronikiem i opisane wyżej szczegóły stanowią dla mnie problem.

[ Dodano: 2008-10-23, 21:31 ]
no to lipa :(

kupiłem kostkę mini iso (może ktoś chce kupić kostke mini iso?) i wpiąłem się pod wejście zmieniarki. wpuściłem tam sygnał z discmana. nic to nie dało. próbowałem zmasować wejście Data IN, ale tez nic to nie dało.

jestem bliski wlutowania się prosto w nóżki procesora jako radio AM...

[ Dodano: 2008-10-24, 09:53 ]
no to kolejna sesja w necie i oto rezultaty:

1) wejście liniowe aktywuje się dopiero w momencie, gdy główny procesor "zobaczy" podłączoną zmieniarkę. wtedy można podać co chcąc.

2) żeby emulować podpiętą zmieniarkę, trzeba niestety użyć jej protokołu komunikacji.

3) na szczęście mądrzy ludzie już o tym pomyślelii ;) jak pisałem wcześniej - szukam opcji z najprostszą emulacją, tj. chcę tylko wprowadzić sygnał aux in.

4) rozwiązanie:

schemat i pająk: http://www.zzottel.de/joomla/index.php/projekte/vwcdpic

soft i sporo technikaliów (user: i, pass: agree. logując, zgadzasz się na regulamin strony)
http://www.k9spud.com/vwcdpic/devel/vwcdpic3/flash/

pozostają tylko dwie kwestie: zakupy (sadzę, że niedrogie) i programowanie PIC-a. może coś mi w sklepie z elektroniką poradzą...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Qris

Post autor: Qris » 05 lis 2008, 01:07

ÂŚwietny temacik :-) Teraz już wszystko wiem:-)

coobad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: coobad » 05 lis 2008, 09:12

dziękuję za uznanie!

co do programowania PIC-a, to jest to możliwe za pomocą portu RS232 w komputerze, opis też jest na tej stronie, którą podałem.

trochę roboty, ale jaka satysfakcja!

ODNOÂŚNIE RADIA:

1) nie mam BOSE (bo ani wzmacniacza nie widac, ani radio napisu BOSE nie wyświetla, ani na głośnikach nie ma napisu BOSE)

2) głośniki przednie są podłączane bezpośrednio do radia (czyli sygnał symetryczny +/-), głośniki tylne mają swoje wzmacniacze i do nich wychodzi sygnał liniowy

3) jak rozumiem, wejścia nawigacji i telefonu są symetryczne, mono, czyli radio zachowuje się po prostu jak głośnik.

tyle mojej dedukcji.

Maciejka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 14 paź 2010, 09:34
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Maciejka » 21 sty 2011, 22:41

a wyczaiłeś jakie radio możesz podłączyć do starej inst bez grzebania?

coobad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: coobad » 22 sty 2011, 08:11

Hej!

Nie pisalem dawno, a troche pogrzebalem w temacie.

Rozebralem tylne drzwi
zdejmuja się prosto:
1. zdjecie klamki otwierania okien (tyl u mnie nie jest elektryczny)
2. wyjecie zaslepki w uchwycie/podlokietniku i odkrecenie tam sruby
3. Teraz cala tapicera do gory i do siebie
4. Trzeba wypiac ciegno otwierania drzwi od wewnatrz (przy samej klamce jest haczyk)

Do tapicerki przymocowany jest uklad:
1. Duzy glosnik że wzmacniaczem, do niego wpiete sa kable z radia
2. Z duzego odchodza kabelki do malego (chyba twitter się ten maly wysokotonowy nazywa).

U mnie te kable byly na kostce pognite i tylne glosniki skrzypialy...


Ostatecznie zamiast kombinowac z wejsciem aux, zakupilem radio JVC, ktore nie tylko ma po prostu CD, ale rewelacje w postaci WEJSCIA USB!!! Nie ma nic lepszego!!!

Pasuja też wszystkie blaupunkty i chyba pioneery. Jedynym kryterium jest to, że musi miec mozliwosc podpiecia liniowego wyjscia tylnych glosniikow (dla aut z BOSE wszystkie 4 liniowe, tak sadze). Przez kkostki mini ISO, wtedy nie ma przerobek, ale to raczej standard.

Minusy tego rozwiazania:
1. Przerobka gniazda anteny (ok 30 zl)-nowe sa inne
2. Zaslepki (radio audi ma szeroki panel, nowe maja wezszy)
3. Podswietlenie nie reguluje się już razem z tablica
4. Niby radio ma podswietl. czerwone, ale ekran niebieski, wiec troche razi w oczy w nocy i nic z tym nie zrobisz.
5. Poniewaz jest wezsze, guziki też sa mniejsze i trudniej trafic paluchem, ale da się zyc ;)

Ogolnie polecam!!! USB rulez!!!

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 22 sty 2011, 10:19

Jak podłączysz aktywne głośniki pod wyjście liniowe w nowym radiu to będą Ci cicho grały te głośniki. Sam tak się wrobiłem, myślałem tak jak Ty, że podłącze radio i spoko, a tu zonk głośniki grają bardzo cicho. W sklepie audiocar sprzedawca powiedział, ze na wyjściu liniowym nowego radia jest za mały prąd aby ruszyć aktywne głośniki i potrzebna jest specjalna przejściówka do radia aby podłączyć aktywne głośniki. teraz głośniki grają rewelacyjnie.
A radio to aline 120RR polecam, parę osób ma z forum i są zadowoleni.

co do podświetlenia z deską rozdzielczą to musisz kupić sobie lepsze radio z tą funkcją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga