Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 1.9 TDI AJM Łukasz1988

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Łukasz1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2018, 20:45
Lokalizacja: Żagań

A6 C5 1.9 TDI AJM Łukasz1988

Post autor: Łukasz1988 » 08 sie 2018, 17:20

Przedstawiam mój nowy nabytek A6C5 1.9 TDI AJM 115 KM, ale objeżdża AWX w Passacie w kombi więc coś jest porobione. Samochód jest dwa lata w kraju, jestem jego drugim tutaj właścicielem. Autko miało przygodę, tzn. było uderzone prawym przednim narożnikiem. Były ściągane drzwi kierowcy i pasażera przód oraz maska. Miernik lakieru nie wykazał spawania :) lakier na słupkach, wnękach drzwi ok na aucie także. Malowany jedynie błotnik prawy, nawet jest na nim kawałek szpachli. Wszystkie szysby oryginalne Audi z rocznika auta.

Wyposażenie raczej standardowe bez fajerwerków.
- klima dwustrefowa sprawna
- elektryka foteli sterowanie góra dół, plecy lędźwie sprawne
- grzanie foteli działa
- parktronic szwankuje
- 4 poduszki
- ABS,ESP
- pełna elektryka

Co zrobiłem
- kupiony kompletny rozrząd na dniach wymiana,
- nowe opony przód, ze starych druty bokiem wyszły
- wymienione wszystkie mikrostyki drzwi bo nic nie stykało

Co do zrobienia:
- amortyzatory tył - zrobione
- polerowanie lakieru bo porysowany aż miło - zrobione
- polerowanie lamp przód - zrobione
- podłokietnik do tapicera - zrobione
- nowe opony tył na zimę - zrobione
- końcówki drążków - zrobione
- na końcu do ogarnięcia drzwi po są oznaki rudej nad listwami od dołu.

Poprzednik właściciel wymienił zawieszenie przód i klocki hamulcowe. I ktoś kiedyś przyciemnił szyby tył.

Brakuje mi FISa, nawet moje stare toledo z 1996 roku pokazywało spalanie, a tutaj brak. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 maja 2019, 17:26 przez Łukasz1988, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
chris1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 09 sie 2011, 23:10
Imię: Krzychu
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sz-N

Post autor: chris1987 » 10 sie 2018, 01:22

<lol> Kolega z STC :)
W razie problemów wal śmiało. Przez 4lata już trochę te auto poznałem. Ew jakbyś potrzebował materiały z elsy, etki - tez mam.
Pozdro
AWX 175KM/380NM

Łukasz1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2018, 20:45
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Łukasz1988 » 11 sie 2018, 17:21

A widzisz świat jest mały, może za tydzień w sobotę będę Szczecinie to udało by się osobiście przywitać :) Oby problemów było jak najmniej. Zobaczymy co czas przyniesie.

mały up
Od niedzieli samochód był uziemiony, wymiana rozrządu i wszystkiego co było nie tak po drodze. Nowy cały rozrząd co jest oczywiste, nowe paski osprzętu, nowa rolka od paska klimatyzacji,nowa pompa wody, nowa pompa wspomagania bo stara się pociła, nowy płyn wspomagania, nowy płyn chłodniczy, nowe śruby na pompie wody, na kole pasowym do wału. Sprawdzony luz na wirniku turbosprężarki, a raczej jego brak, wyczyszczony intercoler. Poprzedni właściciel oddał auto jakiemuś nie ogarniętemu mechanikowi, rozrząd wymienił ale bardzo słabo napiął pasek rozrządu, nie było tulejki rolce od paska klimatyzacji i była skręcona na siłę przez co rolka pracowała krzywo i się zatarła. Do kolejnych smaczków obrobione imbusy na śrubach koła pasowego na wale, jakieś chińskie śrubki, nawet nie było na nich twardości wybitej w dodatku były różne. Kolejno umycie i czyszczenie EGR i kolektora dolotowego, i wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


19.08.2018
Poświęciłem trochę wolnego popołudnia w sobotę i dziś rano, żeby wyczyścić EGR i kolektor dolotowy, nie była źle z syfem. Oczywiście nowa uszczelka pod kolektor i wymieniłem uszczelkę pokrywy wałka rozrządu bo się pociła. Miałem wywalić EGR i zaślepić w kolektorze wydechowym, jednak ostatecznie stwierdziłem że niech będzie nie czyszczę tego co tydzień. Niestety po 30 kilometrach nowa pompa wspomagania zaczęła wyć, ehh zamienniki. Dobra ori używka już w drodze. A ta pompa idzie na "gwarancję" do sklepu i mają odesłać dalej do reklamacji.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

30.09. up

Mały up, kolejne prace nad autem żeby miało ręce i nogi. Wymienione amortyzatory tył, i wypolerowane lampy. Z ciekawości rozebrałem cały środek bagażnika żeby zobaczyć czy nie jest gdzieś spawany lub pognieciony. Na szczęście wszystko ok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

6.11.18

Mała informacja dotycząca auta a raczej części. Dziś okazało się że firma uznała gwarancję mojej "nowej" pompy wspomagania i zwrócili mi kilka stówek, które zamieniłem na rachunek w swoim sklepie motoryzacyjnym. Już myślałem że nic z tego, a tu miła niespodzianka. Jestem w trakcie poszukiwana wnętrza kompletnego do audi, szukam wzoru kratki w stanie bdb tylko nie kubełkowe bo takie też już widziałem, z grzanymi fotelami przód, kanapą tył, sprawnymi uchwytami na kubki w kanapie i pełną elektryką foteli przód. Czas operacyjny do wiosny.

Acb31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2018, 09:31
Lokalizacja: Okolice Chociwel

Post autor: Acb31 » 19 lis 2018, 22:32

Widze ze dzialasz. Fajny kolor.
2.5 tdi ake swap 1.9 ajm 180km/400nm

Łukasz1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2018, 20:45
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Łukasz1988 » 13 maja 2019, 17:43

Sobota popołudniu i wymiana mechanizmu wycieraczek, który się zatarł.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak przy okazji grzebania w swojej A6 ,to obok mojego ojca A4 B5 w stanie idealnym od A do Z szukana z 5 miesięcy.

Obrazek



Audi dostało też nowe radio Pionier DEH X5600BT.
I tak się powoli kulamy. Niedawno była szybka jednodniowa trasa 750 kilometrów, która przekonała mnie że to auto jest tym czego szukałem :)

[ Dodano: 2018-12-26, 13:05 ]
Taka mała pierdoła, prezent pod choinkę :) Ringi na zegary nic oryginalnego ale fajnie odmładzają zegary.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2019-02-10, 20:09 ]
Kolejne poprawki, nowy podłokietnik w kolorze tapicerki stan bdb, wraz z uchwytem do telefonu, nowym tunelem z wyjściem na telefon i modułem. Stary był poszarpany i miał ułamany jeden uchwyt przy zamknięciu klapki . Nowy przełącznik sterowania lusterkami, stary miał ułamany zaczep i latał luźno.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Czy ktoś wie od czego będą te kable ? Są odcięte i szły w tunelu środkowym, nie wiem czy Audi miało kiedyś telefon i to od tego czy do grzania tylnej kanapy ? Jakieś pomysły ?

Obrazek

[ Dodano: 2019-05-13, 17:43 ]
Było trochę wolnego w majówkę więc zrobiłem amatorskie polerowanie lakieru, wymienione wszystkie klocki i tarcze. I 12.05. auto przeszło przegląd na kolejny rok.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 16 maja 2019, 09:01

jak dbasz tak masz :-) dobrze wygląda! Najważniejsze jest zadowolenie z auta

Awatar użytkownika
yaszczur
Moderator
Moderator
Posty: 822
Rejestracja: 04 cze 2014, 21:22
Imię: Paweł
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: yaszczur » 16 maja 2019, 10:02

Widać, że jest w dobrych rękach :) ...u mnie w rodzinie podobne zestawienie, ja A6, ojciec A4.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 19 maja 2019, 02:02

Łukasz1988 pisze:Kolejne poprawki, nowy podłokietnik
Ciekawe w jaki sposób wcześniejszy właściciel twojego A6 "drapał" podłokietnik. Serio. <mysli>

ps.
Łukasz1988, <okok> <brawo>
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

Awatar użytkownika
Xray T2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 673
Rejestracja: 25 paź 2015, 22:25
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Xray T2 » 20 maja 2019, 16:25

Widać że auto trafiło w dobre ręce :)
Kolego powiedz jak się sprawują tylne amortyzatory?
Dołożone:
Tempomat, kamerka cofania + kamera przód, elektryczne składanie lusterek, spryskiwacze lamp.
Zmienione z rns-d na rns-e + bluetooth z a4 b6/b7.
Przeróbka tylnych lamp na full led.
Przeróbka przednich lamp na black hella + bixenon + druga soczewka na światła drogowe.

Łukasz1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2018, 20:45
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Łukasz1988 » 27 lut 2020, 19:27

Amortyzatory ok, auto stoi na odpowiedniej wysokości, jedynie czuje jak by były twardsze niż oryginał. W innej A6, też sedan jak jechałem czułem że są miększe.

Ps. Co do podłokietnika to pojęcia nie mam jaką ma historię :), jak by kto potrzebował to mam do oddania stary podłokietnik, z tunelem środkowym.

lipiec 2019

Ostatni Audi zastrajkowało, o 2 w nocy wracając z wesela z gośćmi w deszczu i burzę zalało mi wtyczki pod komputerem i ostatnie 30 kilometrów jechałem tylko na samych obrotach bo auto nie reagowało na gaz, choinka kontrolek na desce. Oczywiście nieszczelna obudowa komputera, sparciała i skruszała pianka pod obudową, teraz jest na klej do szyb. Tego samego przejazdu zahaczyłem gdzieś o gałęzie na drodze, efektem czego urwałem wąż klimatyzacji, oraz uszkodziłem osuszacz. Klimatyzacja poszła się paść, ale już wszystko nowe, nowe zakute węże do klimy, nowy osuszacz który przychodził 3 razy za każdym razem inny. I dopiero wczoraj wszystko poskładane, na nowych oringach, sprawdzona szczelność i nabita klimatyzacja.

Wymiana osuszacza
Obrazek

Uszkodzony, co się okazało dopiero przy pierwszej próbie nabicia, jak nabiło ciśnienie zaczął czynniki uciekać
Obrazek

Jeszcze był oryginalny z roku auta,

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Kapał płyn z króćca więc poszedł nowy, poprzednik zrobił na silikon.

Obrazek

Obrazek

Przy wymianie króćca, śruby do niego i oring wpadły za łapę silnika i skończyło się na odkręcaniu ich od silnika.

Obrazek

[ Dodano: 2020-02-27, 19:27 ]
Jakiś czas męczyło mnie że nie mam tych gumek na reflektorach i są szczeliny między maską i błotnikami więc dziś ogarnąłem temat. Jest to wersja pierwsza, jak będzie czas to poprawię.
Uszczelka na lampach, to uszczelka z okna pcv, przyklejona klejem do szyb. Na przyszłość już wiem że trzeba te uszczelki podgrzać przy układaniu na reflektor, lepiej się układa.

Oto co wyszło:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

skubiszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 520
Rejestracja: 28 paź 2012, 16:52
Imię: Przemo
Moje auto: Q7
Rocznik: 2011
Nadwozie: SUV
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: skubiszek » 28 lut 2020, 09:38

pięknie dbasz o auto :-) nada C5 mi się podobają, auto ponad czasowe :-)

Awatar użytkownika
chris1987
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 09 sie 2011, 23:10
Imię: Krzychu
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Sz-N

Post autor: chris1987 » 02 mar 2020, 01:25

Uszczelki lamp można kupić za 60-80zl za kpl z chin wraz z wysyłką. Ponoć nie są takie najgorsze.


Obrazek
AWX 175KM/380NM

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 04 mar 2020, 10:07

chris1987, <okok>
Jaki był koszt? Kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć. Tylko z lift'em.
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

Łukasz1988
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2018, 20:45
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Łukasz1988 » 05 mar 2020, 06:23

[quote="chris1987"]Uszczelki lamp można kupić za 60-80zl za kpl z chin wraz z wysyłką. Ponoć nie są takie najgorsze.


nawet nie szukałem żeby je kupić, zresztą ostatnio krucho z finansami na takie przyjemności. A tak siedziałem w garażu, sprzątam, patrze uszczelki , przyłożyłem dociąłem i jest. Chwila roboty i wygląda ładnie po zamknięciu maski nic nie odstaje itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga