Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C4 TDI AUT od załzawionego dziadka :)

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
aku1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

A6 C4 TDI AUT od załzawionego dziadka :)

Post autor: aku1980 » 25 gru 2013, 15:41

Witam serdecznie!

Ostatnimi dniami, po kilkumiesięcznych poszukiwaniach Mercedesa w210 dla mojej Najmilszej stałem się posiadaczem Audi A6 C4:)
Samochód kupiłem 10 km od domu, został zakupiony od znanego handlarza starymi Mercedesami. Najciemniej pod latarnią...

Wracając do samochodu.

Audi A6 C4 sedan
rok 1996
silnik AEL 2.5 TDI
skrzynia automat

Auto kupione w listopadzie w Niemczech. Tamże jeden właściciel od nowości. Kupione przez rzeczonego handlarza, następnie odkupione przeze mnie.

Przebieg -i tutaj najciekawsze- 165k km! Samochód serwisowany w ASO w Niemczech. Przed świętami byłem Audikiem w ASO w Opolu, potwierdzili historię z Niemiec oraz zapiski z dokumentacji.

Auto generalnie wygląda jak nowe w środku. Do trzech rzeczy mogę się tylko przyczepić (a jestem pedantem jeśli chodzi o auta):
-przetarte dywanik kierowcy (już zamówiony w ASO komplet)
-niepaląca się żarówka sterowania lusterkami (będę coś kombinował, bo w ASO powiedzieli, że element wymienia się cały)
-lekko przetarta skóra (a właściwie lakier) na górnej części kierownicy.

Ze spraw technicznych kilka rzeczy zostało do zrobienia:
-olej w skrzyni biegów
-olej silnikowy (według historii lany był 15w/40. w aso powiedzieli, że do traktorów lany jest lepszy...)
-webasto (pilot rozładowuje baterie)
-lekko falują obroty na wolnym biegu

Jeśli chodzi o auto, to poza standardem ma kilka fajnych rzeczy, a w szczególności:
-fabryczne sterowanie radiem z kierownicy
-czujniki parkowania (raczej dokładane przez poprzedniego właściciela)
-webasto

Jak na razie autem jestem pozytywnie zaskoczony, może zaskoczony to złe słowo bo wiedziałem co kupowałem - użyję oczarowany. Kosztowało mniej więcej dwa razy więcej niż rocznikowo można znaleźć w ogłoszeniach, jednakże poprzedni właściciel wpakował w niego 7k PLN na pakiet startowy, zatem nie jest źle. Biorąc pod uwagę stan auta oraz jokera na mojej twarzy ilekroć do niego wsiadam - mogę stwierdzić, że warto było.
W Niemczech takie auta kosztują 5k Eur + koszty rejestracji + pakiet startowy, zatem mój był okazyjny. Mam ogłoszenie z moim egzemplarzem w Niemczech - 3k Eur.

Po świętach jestem umówiony na doposażenie auta w tempomat w ASO w Opolu (ciekawostka -wszystkie warsztaty odmówiły, ASO w Gliwicach również - powód - "auto za stare nie będziemy w nim grzebać" -szok) oraz na oleje.

taka historia mojej Audiczki
pozdrawiam, Piotr

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pawko31
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 30 cze 2013, 08:25
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: pawko31 » 25 gru 2013, 19:35

według zdjęć to tylko pogratulować zakupu,no i ten błysk lakieru,robiłeś jakos polerkę czy poprostu tak wyglada?
i taka kierownica rzeczywiscie ciekawostka
jak dla mnie kozak

aku1980
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: aku1980 » 26 gru 2013, 13:55

lakier bez polerki, autko jedynie umyte :)

akism
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 138
Rejestracja: 18 gru 2009, 20:03
Lokalizacja: Polska

Post autor: akism » 26 gru 2013, 17:38

Dowód na to,że audi to solidne autka są..Szczególnie do modelu C4,później troszkę się pogorszyło,ale w porównaniu z konkurencją jest w czubie.
A6C7 3.0 TDI 272 S-line(było )
A8d3 4.2

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga