Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pytanie do "Angoli"

Lokalna w/w grupa sympatyków Audi A6 / A7.
Maciek_M
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2008, 18:34
Lokalizacja: Tarnów

Pytanie do "Angoli"

Post autor: Maciek_M » 25 mar 2008, 13:48

Widzę że nie źle się porobiło na tym Waszym temacie...i po co się było tak wykłócać.Mam do Was takie pytanie...dochodzą; mnie słuchy że za niedługo nie będzie można się poruszać po Anglii samochodem na polskich blachach.Nie będzie już tak jak kiedyś że wyjechało się do Francji na jednodniową; wycieczkę i będzie git.Samochód nie był w Anglii dłużej niż 6 miesięcy i jest spokój.Teraz raz na pół roku samochód musi spędzić kolejne pół roku w np. Polsce.Co Wy na to ?Słyszeliście coś takiego?? I jeszcze jedno.Jeśli byłbym zmuszony kupować tutaj auto nie wiecie jak załatwić sobie zniżki w Polsce bo niestety jeszcze nie mam pełnej zniżki??Może wystarczy jakieś proste tłumaczenie...dzięki za pomoc

Maciek_M
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2008, 18:34
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maciek_M » 25 mar 2008, 16:06

No tak ale zniżki miałeś z Polski a ja jeszcze nie mam(pierwsze auto kupiłem rok temu w lipcu),dlatego się zastanawiam czy jak pokaże im list niby przetłumaczony z jakiegoś papieru od ubezpieczyciela z Polski a w rzeczywistości będzie to mój list napisany na "kolanie" to czy na takie coś mogę dostać zniżki.Słyszałem o takich przypadkach dlatego szukam potwierdzenia wśród rodaków na wyspach:)a konkretnie w Anglii bo podobno w Irlandi już nie jeżdżą; polskie auta...Tak przeczytałem chyba na interii.

Martin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:53
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/UK
Kontakt:

Post autor: Martin » 25 mar 2008, 19:44

MACEK M

Jak masz np.ojca w polsce ktory ma auto niech zrobi cie pierwszym wlascicielem a on niech bedzie wspolwlasci.wtedy jak sie nie myle przechodza automatycznie znizki na twoje konto.Wtedy prosiszz polska ubezpieczalnie o wystawienie kwitu i wysylasz to do angielskiej.

Sprawdz sobie CHERCHIL CAR INSURANCE i DIRECT CHOICE

Lub generatora http://www.theinsurancecentre.co.uk/ind ... QwodgXPqQA
To chyba ten link ale nie jestem pewny nie chcialo mi sie tam wklepywac danych :-P
Napisz jak ci poszlo

Awatar użytkownika
kylo99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 991
Rejestracja: 23 sty 2008, 15:55
Imię: Adam
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich UK & Lublin PL
Kontakt:

Post autor: kylo99 » 25 mar 2008, 21:02

No na ubezpieczeniu niema co kombinowac,ja miałem punciaka II i mialem niby 4lata no claims bo tak bylo w polsce,no i gosc we mnie uderzyl i moj Direct Line odmowil jakichkolwiek roszczen bo niemialem potwierdzenia tych moich znizek,a niebylem kumaty i kupilem Third party,a jesli masz third party to jak ktos w ciebie przyj... i niebedzie mial ubezpieczenia to twoj ubezpieczyciel odmowi naprawy.
Tak jesli chcecie wiedziec jesli masz auto na dwie osoby to ta druga ma zawsze to gorsze ubezpieczenie,co sie wiaze np z takimi problemami jak opisałem.
A tu macie tez generator cen http://www.confused.com/

Maciek_M
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 26 sty 2008, 18:34
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maciek_M » 31 mar 2008, 21:32

Miałem pomysł żeby zapisać auto na kolegę bo on załatwił sobie 2 lata temu za 70f funtów ubezpieczenie, tzn. zapłacił jakiemuś kolesiowi i on mu wpisał 5 years no claims.Niestety po rozmowie z anglikiem w pracy wyszło na to że to nie przejdzie,mieszkamy od siebie jakieś 100mil,a wiadomo że przy wypełnianiu papierów trzeba wpisać gdzie auto będzie stało itd.Jak już się zdecyduję to chyba wyślę im kopie mojego ubezpieczenia na którym jestem ja i moja mama gdyż ona ma wszystkie zniżki i zobaczymy może przejdzie.Dam znać jak się wyjaśni,chociaż wiem że łatwo nie będzie,mój znajomy (38l) miał wszystkie zniżki z polski i chyba 4 lub 5 razy zmieniał ubezpieczyciela bo nigdzie nie chcieli uznać jego zniżek z Polski mimo że miał wszystko przetłumaczone i podbite od notariusza.

Martin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:53
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin/UK
Kontakt:

Post autor: Martin » 31 mar 2008, 21:37

Jezeli chodzi o znajomego to dziwne ze nie chciel mu uznac znizek.
Spr.na mame,nawet jak jej nie ma tu ale zalatw to przez neta bo mozesz spotkac sie z taka sytuacja ze zadzwonia i poprosza ja do telefonu aby potwierdzic dane

Awatar użytkownika
kylo99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 991
Rejestracja: 23 sty 2008, 15:55
Imię: Adam
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ipswich UK & Lublin PL
Kontakt:

Post autor: kylo99 » 31 mar 2008, 21:49

bo w PL trzeba załatwic potwierdzenie nie z iloscią; zniżek w % tylko jaki czas sie miało auto bez szkody.bo w Pl potrafia wypisac ze pan kowalski mam 40% znizki,a tu chodzi o to zeby bylo ze pan Kowalski ma 4lata bezszkodowej jazdy!
Wiem nam to sie wydaje proste ale u Nas w UK jest inaczej to rozumowane

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 26 sty 2010, 16:35

witam a ja mam takie pytanie ile moze zarabiac w angli operator wozka widlowego ?pytam poniewaz moj kolega ciagle placze ze nie ma pieniedzy ,a jak mu proponuje prace to nie chce przyjechac, i jeszcze jedno ile kosztuje wynajecie mieszkania z oplatami dwa pokoje z salonem ,bo wydaje mi sie ze mi tu cos mocno klamie
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 08:59 przez marcin.audi.a6, łącznie zmieniany 1 raz.

luke_t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:27
Lokalizacja: Elk, Elblag

Post autor: luke_t » 26 sty 2010, 17:10

marcin.audi.a6 pisze:witam a ja mam takie pytanie ile moze zarabiac w angli operator wozka widlowego ?pytam poniewaz moj kolega ciagle placze ze nie ma pieniedzy ,a jak mu proponuje prace w hollandii to nie chce przyjechac, i jeszcze jedno ile kosztuje wynajecie mieszkania z oplatami dwa pokoje z salonem ,bo wydaje mi sie ze mi tu cos mocno klamie
Zalezy gdzie te prace mialby podjac. Tyczy sie tez to mieszkania. Zalezy gdzie chcesz mieszkac, mysle tu o miescie. Sa bardzo duze rozbieznosci cenowe.

marcin.audi.a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 414
Rejestracja: 29 lis 2008, 19:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wlkp/nl

Post autor: marcin.audi.a6 » 26 sty 2010, 17:45

niewiem co to za miasto
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 08:58 przez marcin.audi.a6, łącznie zmieniany 2 razy.

magic1977
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 418
Rejestracja: 22 mar 2008, 14:12
Imię: Maciej
Moje auto: 80 B4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Post autor: magic1977 » 26 sty 2010, 22:26

Należy dodać,że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe honoruja polskie znizki.Ja przez pierwsze 2 lata miałem auto ubezpieczone w lloyds tsb.zniżki uznali bez problemów.Pierwszy rok ze zniżkami polskimi po przetłumaczeniu oczywiście u tłumacza przysięgłego,7 lat bezszkodowej jazdy za moje audi płaciłem 590funtów,następny rok obniżyli mi do 540,a teraz przysłali mi na 670 :shock: Więc im podziekowałem i przeszedłem do kwik fit,potwierdzenia o zniżkach praktycznie nie musiałem wysyłać.Wystarczyło wysłać scan ostatniego dokumentu jaki dostałem z lloyds'a a tam była informacja 9+ lat bezszkodowej jazdy (z czego 7 pl 2 uk ale to nie było już wyszczególnione) i po sprawie.Za cały rok 459 ÂŁ w tej cenie jest wliczony MOT który za free moge zrobić w ich warsztacie..Z doświadczenia też wiem,że jeśli auto jest ubezpieczone na 2 kierowców,wychodzi taniej.Zawsze mi tak wychodziło,bo robiłem mnustwo symulacji gdy szukałem ubezp. dla siebie.
Znizki z polski miałem dzięki teściowi.Kupiłem auto w pl i zarejestrowałem na niego.Ale na ubezpieczeniu dodatkowo byłem jeszcze ja i moja pani,więc z tego tytułu wyrobiłem sobie zniżki.Agent który mi to ubezpieczał,powiedział że na polisie może widnieć 10 nazwisk :shock: mimo że jest tylko jeden właściciel ale nie każdy o tym wie.To było jakieś 4 lata temu nie wiem jak jest teraz.Poczytaj np tu http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/49/U ... -samochodu
tu http://www.ang.pl/ubezpieczenie_auta_w_uk_72054.html
tu http://www.britain.com.pl/Jak-ubezpieczyc-samochod.php albo prościej wpisz w google ubezpieczenie auta w uk i miłej lektóry.
pozdro.

GRUBY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2009, 21:54
Lokalizacja: uk

Post autor: GRUBY » 15 lut 2010, 06:13

Jak bedziesz chcial dam Ci nr do brokera ktory daje znizki na slowo honoru.Jezeli masz prawko wiecej niz 10 lat i wiek powyzej 25 lat da Ci napewno extra oferte Ja za A6 z 2005 wartosc £ 9000 place za pelne ubezpieczenie £420 rocznie. Pisz na private
pozdrawiam

Yaro-w
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2010, 15:36
Lokalizacja: nottingham

Post autor: Yaro-w » 22 lut 2010, 16:28

siemka,widze gruby ze masz dobrego brokera,dopiero co zakupiłem swoje audi i przeniosłem znizki z passata tam miałem jakies 700funa i dopłaciłem 53 funty do ubezpieczenia audi a ubezpieczenie mi sie konczy w czerwcu wiec mysle ze nowe mnie wyniesie jakies 700 funtow,auto kosztowało 8000 2.4 z 2006 roku,teraz bede miał 5 lat znizek mam 35lat i dłuuugo prawko,wiec jak mozesz to podeslij mi numer. Dzieki.
brak pomysłu na opis

Awatar użytkownika
ess7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 24 lip 2009, 23:50
Lokalizacja: Ełk / Hamilton - Szkocja

Post autor: ess7 » 24 lut 2010, 08:33

miałem ubezpieczenie w kwikfit i kosztowało mnie 710 funtów , w lutym przyszło nowe pokwitowanie na 780 funów to mało nie wikipiałem , od roku mamy z żoną full uk prawka i 2 lata NCD teraz kupiliśmy ubezpieczenie przez confused w firmie AXA za 380 funta !
Bestia w niej drzemie

GRUBY
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2009, 21:54
Lokalizacja: uk

Post autor: GRUBY » 25 lut 2010, 23:06

Costwold Insurance 01242541222 dzwon do skutku sa zajebiscie zajeci. Jak sie dodzwonisz popros o symulacje skladki na Twoje auto. Podasz wszystkie dane i oddzwonia albo tego samego dnia albo nastepnego. Ja sprawdzilem niemalze wszystko ale ostatnio moj brat mnie poinformowal ze znalazl jakos stronkie co wyszlo taniej???
Jakby co to podesle linka
pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Anglia/wyspy”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga