Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z S-tronic

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Emil1120
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2019, 01:07
Lokalizacja: Olsztyn

Problem z S-tronic

Post autor: Emil1120 » 04 lut 2020, 15:43

Witam mam problem ze skrzynia s-tronic w moim A7 3.0tdi 245km. Samochód ma przejechane około 170k i od jakiegoś czasu poszarpuje podczas dojeżdżania do świateł albo jadąc w korku gdy zmienia biegi miedzi 1 i 2 wyższe biegi zmienia perfekcyjnie, kilka razy zdarzyło mi się że nie było parzystych biegów a skrzynia weszła w tryb awaryjny a także wyskoczył komunikat o wysokiej temperaturze oleju więc wybrałem się do Audi na diagnostyke gdzie wgrali mi nowy soft do skrzyni i ASO stwierdziło problem ze sprzęgłami i mechatronika. Mam cała wycenę naprawy która wynosi ponad 14k (części i robocizna). Z tego co się zorientowałem jest to dość częsty problem i napewno nie jedna osoba już to naprawiała dlatego chciałem spytać jak to wyglądało w waszych przypadkach, czy trzeba było wymienić cały zestaw sprzegiel czy np tylko tarcze, jaki może być przybliżony koszt naprawy poza ASO. Na załączonym zdjęciu jest cała wycena. Zastanawiam się czy lepiej naprawiać moja skrzynie czy np wstawić regenerowana którą widziałem już za 7.5k plus wymiana. Pozdrawiam

https://www.fotosik.pl/zdjecie/abac77757eba2095

fireflu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2013, 21:39
Lokalizacja: Lodz

Post autor: fireflu » 04 lut 2020, 20:26

Witam,
Mamy chyba analogiczny problem (choć inne silniki) - patrz post niżej:-).
Jak pisałem wcześniej symptomy takie same - także szarpniecia przy dohamowywaniu no i teraz te błędy....
Dziś byłem na diagnozie w auto manufaktura - ponoć "tylko" sprzęgła. Szacowany koszty z wymiana ok 5,5 kPLN.
W audi centrum lodz - wyliczona na 8 kPLN (po rabacie).

Ale podłącze się pod temat- jeśli ktoś ostatnio robił mech+sprzęgło i to najlepiej w okolicach Łodzi - będę wdzięczny za info.
Bylo: Audi A6C6, ASB 3.0 TDi 233

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga