Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0 TFSI wyciek oleju

Silniki benzynowe
mczelej
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 12 paź 2019, 18:33
Imię: Maciek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI CAJA 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wałbrzych

3.0 TFSI wyciek oleju

Post autor: mczelej » 28 lip 2020, 20:17

Czesc,
mam problem w moim audi 3.0 TFSI 2011 rok. Autko zakupilem w pazdzierniku 2019 roku, wymiana oleju wypadala w kwietniu. Od listopada do kwietnia musialem dolac ok. 800ml oleju, w kwietniu zalany motul 5w30 i zaraz potem mialem problem z wyciekiem oleju jak sie okazalo z chlodniczki. Uszczelki wymienione, olej dolany i teraz po ok. 200km ubytek jets na poziomie 500-600ml. Widze ze silnik jest w oleju z prawej strony na gorze (blizej podszybia) i dole. Na gorze (jak doczytalem) jest odma i w jej okolicy widac zaschniety olej, wytarlem ile moglem i nie widze zadnych nowych wyciekow po ok. 500km, natomiast po prawej stronie blizej grila widze zywy olej i wydaje mi sie, ze to tam moze byc problem. Czy z obrazkow mozna podpowiedziec co moze byc nie tak ?
Dodam jeszcze, ze chyba od poczatku (a napewno gdzies od stycznia) na cieplym silniku po puszczeniu gazu slysze cichutki swist. Ustaje on po minimalnym dotknieciu gazu. Objawia sie przy predkosciach powyzej 60-70km/h. Wyczytalem, ze byc moze jest to jakas nieszczelnosc w dolocie lub zatkana odma - czy to moze byc powiazane ? Dodam, ze silnik pracuje rowno, na postoju obroty nie faluja, autem nie trzesie.

Bylbym wdzieczny za podpowiedzi, oczywiscie do serwisu auto oddam, ale chcialbym sam troszke posprawdzac. Nie wiem czy te plamy oleju moga pochodzic z wycieku z chlodniczki ?

https://photos.app.goo.gl/pFMiSuck8Qyy6auf8

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga