Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CVUB 3.0 bitdi 326 KM] Tiptronic dziwna zmiana biegów z 1 na 2

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
popo94
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2023, 18:20
Imię: Maciej
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

[CVUB 3.0 bitdi 326 KM] Tiptronic dziwna zmiana biegów z 1 na 2

Post autor: popo94 » 27 wrz 2023, 18:53

Cześć wszystkim,

Od niedawna jestem właścicielem audi A6 2018 CVUB 3.0 bitdi 326 KM i jest to moja pierwsza styczność ze skrzynią biegów tiptronic. Skrzynia działa bez zarzutów od 2 biegu przy niskich i wysokich obrotach, problem mam zaś przy zmianie biegów z 1 na 2 przy niskich. Dzieje się to przy zimnym, jak i po rozgrzaniu i też nie za każdym razem. Przy delikatnym ruszaniu mam wrażenie, że nie do końca wie skrzynia co zrobić. Czasem zdarzy się, że lekko szarpnie, czasem jakby nie wrzuciła żadnego biegu i była przez moment na luzie i wrzuca znowu 1. W załączniku filmik, jak to mniej więcej wygląda. Generalnie jest to mało płynna zmiana w porównaniu do innych biegów. Dzieje się, to też często przy powolnym podjeżdżaniu w korku pod górkę. Przy bardziej dynamicznej jeździe problem nie występuje. Przy ręcznej zmianie biegów, też nie ma tego problemu.

Pierwszy raz mam do czynienia ze skrzynią automatyczną. Dlatego moje pytanie jest takie, czy to normalne? A może ktoś miał taki problem?


Samochód przebieg 105 000km, jeszcze nie było wymiany oleju w skrzyni, przymierzam się teraz do tego.

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

link do wideo: https://youtu.be/yBS3eaIFPgs

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga