Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

S - Tronik po naprawie szarpie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Czaro84t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 18:35
Imię: Cezary
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łomianki

S - Tronik po naprawie szarpie

Post autor: Czaro84t » 22 cze 2021, 19:17

Witam wszystkich posiadaczy audi. Jestem nowy na forum. Posiadam od niedawna a6 c7 3.0 tdi 245KM s tronik zaraz po zakupie zaczęły się problemy ze skrzynią biegów. Podczas zrzucania z 3 na 2 czuć szarpniecia a na 1 strasznie wbija mocno bieg z takim puknięciem skrzynia była robiona rok wcześniej a sprzęgła pół roku temu. Reklamowałem skrzynię w warsztacie który ja robił na Śląsku wysłali mnie do zaprzyjaźnionego warsztatu koło Warszawy na adaptacje skrzyni. Adaptacja nie zakończyła się poprawnie ponieważ sprzęgło k2 nie chciało się zaktualizować. Diagnoza ze sprzęgło do wymiany bo pewnie spalone, oczywiście warsztat który wymieniał sprzęgła odmówił reklamacji ,zaproponował że za 5 tys zrobi skrzynię.odmówiłem bo dwa razy robili i nie naprawili poprawnie to trzeci raz na pewno nie zrobią . Udałem się do warsztatu koło Ciechanowa który naprawiał mi kiedyś inne auto. Diagnoza do wymiany sprzęgła plus mechatronika ze sterownikiem. Auto stało miesiąc żenada nie odbierali tel. W końcu udało się odebrać auto. Nowy kosz sprzęgłowy z tarczami bo podobno stary miał jakieś zarysowania nowa mechatronika,sterownik oprogramowanie, olej koszt prawie10 tyś i auto żekomo naprawione po wyjeździe z warsztatu szok szarpie podczas przyspieszania uslizguje się sprzęgło z 2 na 3 podczas redukcji stuki z 3 na 2 podczas ruszania wyrywa do przodu z takim szarpnięciem. tel do warsztatu pan którynaprawiał skrzynie mówi ze tak ma być musi się wszystko ułożyć. Czy waszym zdaniem tak ma pracować naprawiona skrzynia. Proszę o odp.

MCGregor76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 259
Rejestracja: 20 kwie 2019, 18:56
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostróda

Re: S - Tronik po naprawie szarpie

Post autor: MCGregor76 » 22 cze 2021, 22:48

Ciekawe jak dwumas nie sprawdzali w jakim stanie? najczęściej to on puka. Po remoncie i poprawnej adaptacji skrzynia powinna pracować dobrze.

Czaro84t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 18:35
Imię: Cezary
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łomianki

Re: S - Tronik po naprawie szarpie

Post autor: Czaro84t » 23 cze 2021, 07:19

Dwumas był wymieniony pół roku temu myślę że na pewno był sprawdzony przez mechanika. Zastanawiam się czy to nie jest wina mechatroniki bo przed wymiana sprzęgieł w starej mechatronice był jakiś luz i było to regolowane ręcznie bo komputerem nie można było jakieś zaworki czy coś takiego. Mechatronika na stole kasowanie luzu i do auta i po tym się cuda działy ślizganie sprzęgieł straszne szarpanie podczas zmian biegów. Mechanik stwierdził że trzeba nawa mechatronikę wrzucić ale przed całą naprawą auto jeździło wzorowo gładko zmieniało biegi tylko przy zwalniani z3 na 2 czasem stuk i na 1 szarpnięcie

Czaro84t
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2021, 18:35
Imię: Cezary
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łomianki

Re: S - Tronik po naprawie szarpie

Post autor: Czaro84t » 19 sie 2021, 21:35

Temat zamknięty. Auto naprawione w między czasie zaczęło stukać przy zmianie biegów od 1 do 3 winny był sterownik skrzyni został wymieniony na nowy i automat zaczoł chodzić jak mazenie żadnych stuków przeciągnięć zmienia biegi płynnie po prostu bajka

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga