Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C7 bi-turbo] problem: DPF, wtryskiwacze, nastawnik turbiny i inne łakocie

Silniki wysokoprężne
Rotory
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2021, 15:42
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

[A6 C7 bi-turbo] problem: DPF, wtryskiwacze, nastawnik turbiny i inne łakocie

Post autor: Rotory » 29 mar 2021, 15:45

Witam, mam konkretny problem z A6 C7 313km bi-turbo.

Styl jazdy głównie miejski (ale bez przesady, trasy tez robię), generalnie dość dynamiczny.

Często uruchamia się procedura wypalenia DPF. Wtedy zostawiam auto na 1-2, czasem 15 min i nic. Dalej podwyższone obroty, wiatrak itd. Po kilku dniach komunikat o awarii systemu DPF, wtedy autostrada i 2500 obrotów. 30-40 km i wypalony.

W końcu problem się na tyle nasilił, ze postanowiłem wyczyścić chemicznie filtr. Pare kilometrów elegancko, później znowu problemy jak wyżej. Z parametrów odczytanych VCDS-em DPF czyściutki. No to reset ustawień i dalsza jazda. I dalsze problemy.

Ostatnio do tego doszedł problem z przycinającym się nastawnikiem turbiny. Spadek mocy, czujnik świec żarowych. Cześć została naprawiona (zregenerowana) i auto jeździło.

Po chwili znowu DPF. I tak przez następne 600km. W końcu znowu spadek mocy. Tryb awaryjny. Mechanik mówi ze wszystko ok. Turbo ok, wypalił DPF serwisowo. Mówi, że obstawia wtryskiwacze. Żebym obserwował, jak nazajutrz rano będzie bujało autem to na bank wtryski.

I cyk na drugi dzień zaczęło autem rzucać na biegu jałowym, na wstecznym tez. Po lekkim przyspieszeniu jadąc do przodu wibracje ustają i jedzie gładko.

Polecił regenerację wtryskiwaczy. 700 zł. Inny serwis z kolei odradził - tylko wymiana na nowe. 1000zl. w ASO 3400zł. Sztuka.

Poziom oleju podwyższony (ale nie wiem o ile, tu nie ma oczywiście bagnetu).
Poziom płynu chłodzącego obniżony.
215kkm przebiegu

Nie wiem co robić dalej. We Wrocku serwis z powodu choroby zamknięty, chce jutro jechać na święta do Gdańska, ale nie chce rozbiegać silnika. Planuje upuścić nadmiar oleju i dojechać i tam zrobić.

Jakies jeszcze rady, sugestie?

Z góry dzięki za pomoc!

[EDIT]

Jednak przed wyprawą do Trójmiasta wszedł w tryb awaryjny, stracił moc, zakopcił na biało i zgasł. Trafił na lawecie do mechanika, ale niestety NIE DA SIĘ GO ODPALIĆ.

W czasie oczekiwania na diagnozę siedzę i myślę i obstawiam najgorsze. Czy w tej sytuacji opłaca się wymieniać wszystkie wtryski, później zapewne regenerować turbo, a za jakiś czas robić rozrząd, czy od razu wymienić cały silnik? 🤔
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 14:51 przez Rotory, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 13 lis 2015, 18:32
Imię: Arek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Re: [A6 C7 bi-turbo] problem: DPF, wtryskiwacze, nastawnik turbiny i inne łakocie

Post autor: Arek84 » 30 mar 2021, 22:31

U mnie btidi nigdy nie wypala dpfu na postoju, jak nie zgaszę silnika to sam wyłączy wypalanie. Poprawne wypalanie tylko na tasie z obrotami 2000-2500.
Do podglądu dpf warto zainstalować aplikacje vag-dpf z elm327 na bt.

Rotory
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2021, 15:42
Imię: Jakub
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Re: [A6 C7 bi-turbo] problem: DPF, wtryskiwacze, nastawnik turbiny i inne łakocie

Post autor: Rotory » 03 kwie 2021, 01:23

Arek84 pisze:
30 mar 2021, 22:31
U mnie btidi nigdy nie wypala dpfu na postoju, jak nie zgaszę silnika to sam wyłączy wypalanie. Poprawne wypalanie tylko na tasie z obrotami 2000-2500.
Do podglądu dpf warto zainstalować aplikacje vag-dpf z elm327 na bt.
Jaki masz u siebie przebieg? Kiedykolwiek miałeś problem z unieruchomieniem silnika, z drżeniem, nierówną pracą, ponadnormatywnym spalaniem?

Arek84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 13 lis 2015, 18:32
Imię: Arek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: łódzkie

Re: [A6 C7 bi-turbo] problem: DPF, wtryskiwacze, nastawnik turbiny i inne łakocie

Post autor: Arek84 » 15 kwie 2021, 10:36

Przebieg ponad 250kkm, nigdy nie było problemu z uruchomieniem silnika ani ze zbyt dużym spalaniem chyba, z e z powodu ciężkiej nogi :) Zimą chwile silnik nie równo chodził bo mam dwie świece przepalone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga