Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pasek alternatora

Silniki wysokoprężne
Wezyr4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2021, 08:58
Imię: Rafal
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: WREXHAM

Pasek alternatora

Post autor: Wezyr4 » 12 paź 2021, 22:30

<boisie> <boisie>
Witam z kolejnym problemem.
Tym razem opisze problem od poczatu. Mam a6 z 2016 2.0 140kw. Auto jest po solidnym dzwonie. Kupione w anglii i skladane w pl. Generalnie przod jest w czesci od innej a6. Po zakupie drugiego dnia pekla lapa mocowania alternatora i pomy klimatyzacji. Zrobione i jezdzone. Po 3 miesiacach zaczelo cos halasowac w silniiku. Na oko ktoras rolka. W garazu w uk (tu mieszkam na codzien) powiedziano mi ze napinacz paska alternatora. Facet rozebral i stwierdzil ze rolka jest ok tylko ktos nie dal podkladni i miala luz.Dodal ze kolo pasowe tez delikatnie chodzi ale mozna latac. Nic sie nie dzieje. Skrecil dal nowy pasek i po 800km ( 4 dniach jazdy)pasek rozerwalo. Dzwonie do mechanika tego co robil ( kolega) i mowie ze znow to samo. Wiec on ze to kolo pasowe bedzie trzeba zrobic co jest duza robota no przod trzeba rozbierac. Zastanawia mnie tylko czy on czegos nie spier.... jak robil napinacz ze praktycznie od razu sie pasek zrywa ( scina go od strony silnika). Chyba ze faktycznie to kolo pasowe jest trefne. Czy ktos moze cos podpowiedziec? Mial podobna sytuacje.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Pasek alternatora

Post autor: mat1324 » 12 paź 2021, 22:57

Jeśli koło pasowe nie pracuje w osi, to ścina pasek. Nowy napinacz dodatkowo mocniej napiął pasek i wyszło jak wyszło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga