Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Silniki wysokoprężne
finger3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2020, 13:51
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kowale Oleckie

[CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: finger3 » 12 lip 2021, 21:34

Witam,
Dzisiaj w czasie jazdy zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych, a auto wpadło w tryb awaryjny i straciło moc. Po ponownym uruchomieniu silnika lampka zgasła i niby wszystko jest ok do momentu mocniejszego wciśnięcia pedału gazu przez okres paru sekund - wtedy problem powraca. Zauważyłem też, że auto zaczęło delikatnie szarpać przy przyspieszaniu z niskich obrotów, wcześniej takiej sytuacji nie było. Po podłączeniu do komputera wyświetliło błąd P008700 - system paliwa/ciśnienie liniowe - zbyt niska wartość. W związku z powyższym mam do Was zapytanie od czego zacząć diagnozę i czym to może być spowodowane, gdzie szukać przyczyny. Czy to wina wtrysków, jakiegoś zaworu czy jeszcze może coś innego? Filtr paliwa wymieniam co druga wymianę oleju czyli co 20 tys. km. Na chwilę obecną filtr ma od wymiany 13 tys. km. Auto ma 163 tys. km przebiegu. Będę wdzięczny za pomoc.

finger3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2020, 13:51
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kowale Oleckie

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: finger3 » 27 lip 2021, 17:52

Auto naprawione, przyczyną był padnięty jeden wtrysk. Po regeneracji i wymianie przy okazji wszystkich podkładek miedzianych i oringów autko jeździ elegancko. Pozdrawiam

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: mat1324 » 27 lip 2021, 22:32

Dobrze, że napisałeś co było <brawo>.

kajwis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 maja 2023, 12:59
Imię: Kajetan
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Katowice

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: kajwis » 26 lip 2023, 13:23

Witam!
Pytanko do użytkownika CVUA - czy w tym motorze też jest ten problem niskiego ciśnienia oleju na wolnych obrotach?
Kupiłem CVUA i chciałbym o niego zadbać - trochę profilaktyki na start :)
Co polecasz?
Pozdrowienia!
finger3 pisze:
12 lip 2021, 21:34
Witam,
Dzisiaj w czasie jazdy zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych, a auto wpadło w tryb awaryjny i straciło moc. Po ponownym uruchomieniu silnika lampka zgasła i niby wszystko jest ok do momentu mocniejszego wciśnięcia pedału gazu przez okres paru sekund - wtedy problem powraca. Zauważyłem też, że auto zaczęło delikatnie szarpać przy przyspieszaniu z niskich obrotów, wcześniej takiej sytuacji nie było. Po podłączeniu do komputera wyświetliło błąd P008700 - system paliwa/ciśnienie liniowe - zbyt niska wartość. W związku z powyższym mam do Was zapytanie od czego zacząć diagnozę i czym to może być spowodowane, gdzie szukać przyczyny. Czy to wina wtrysków, jakiegoś zaworu czy jeszcze może coś innego? Filtr paliwa wymieniam co druga wymianę oleju czyli co 20 tys. km. Na chwilę obecną filtr ma od wymiany 13 tys. km. Auto ma 163 tys. km przebiegu. Będę wdzięczny za pomoc.

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 338
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: ollyon86 » 26 lip 2023, 16:06

kajwis pisze:
26 lip 2023, 13:23
Witam!
Pytanko do użytkownika CVUA - czy w tym motorze też jest ten problem niskiego ciśnienia oleju na wolnych obrotach?
Kupiłem CVUA i chciałbym o niego zadbać - trochę profilaktyki na start :)
Co polecasz?
Pozdrowienia!
finger3 pisze:
12 lip 2021, 21:34
Witam,
Dzisiaj w czasie jazdy zaczęła mrugać kontrolka od świec żarowych, a auto wpadło w tryb awaryjny i straciło moc. Po ponownym uruchomieniu silnika lampka zgasła i niby wszystko jest ok do momentu mocniejszego wciśnięcia pedału gazu przez okres paru sekund - wtedy problem powraca. Zauważyłem też, że auto zaczęło delikatnie szarpać przy przyspieszaniu z niskich obrotów, wcześniej takiej sytuacji nie było. Po podłączeniu do komputera wyświetliło błąd P008700 - system paliwa/ciśnienie liniowe - zbyt niska wartość. W związku z powyższym mam do Was zapytanie od czego zacząć diagnozę i czym to może być spowodowane, gdzie szukać przyczyny. Czy to wina wtrysków, jakiegoś zaworu czy jeszcze może coś innego? Filtr paliwa wymieniam co druga wymianę oleju czyli co 20 tys. km. Na chwilę obecną filtr ma od wymiany 13 tys. km. Auto ma 163 tys. km przebiegu. Będę wdzięczny za pomoc.
Za dużo Youtuba , poza tym niby problem w Bitdi nie występuję co nie gwarantuje że sie nie zatrze jak mają w zwyczaju teraz wszystie 3.0 TDI. Poprostu loteria :) Osobiście znam dwa przypadki zatarcia BiTdi CVUA i CVUB , niestety robią coraż bardziej gówniane silniki.

finger3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2020, 13:51
Imię: Krystian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kowale Oleckie

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: finger3 » 27 lip 2023, 21:15

Z tego co mi wiadomo to chyba w BiTdi nie na tego problemu. Ja w każdym razie się do tego nie dotykałem i nic nie zmieniałem. Auto odpukać lata bezproblemowo, a mam 182 tys. km przebiegu.

Lukas zzz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2023, 18:17
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: 4WD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Re: [CVUA 3.0 BI TDI 320KM] Błąd P008700

Post autor: Lukas zzz » 28 paź 2023, 18:55

Witam wszystkich zgromadzonych, jak widać jestem nowy. Umieszczam swoj post w tym dziale, iż wszystko sprowadza się do kontroli od świec żarowych.
Więc zaczynamy: kupiłem wymarzone Audi 😍🥰. Wiedziałem że będzie do zrobienia wtryski, po 5miesiacach padł silnik, oddałem do specjalisty zrobił ładnie nowy silnik itp. Po przejechaniu 900km zapalił się DPF i spirala od świec żarowych, cały czas będąc w kontakcie tel, okazało się że mam wodę w komputerze ( nie wiem jak długo) opróżniłem wysuszylem.
Sterownik był zaśniedziały i osad zielony. Więc zakupiłem nowy oryginał.
Na starym czy nowym samochód łapie błędy wszystkie świece żarowe że są przerwane i górna granica przekroczona ( samochód normalnie odpala i jeździ) tylko że po 15sek zapala się kontrolka i auto jest w trybie awaryjnym, po wykasowaniu błędu ( ograniczenie działania filtra cząstek stałych) o powraca równo w 15sek. Dodam że DPF bym czyszczony w specjalizującej firmie czyszczącej. Na dodatek po sprawdzeniu zapełnienia oleju brak , zeczywisty stan pyłu pokazuje 58 a komputer wylicza 62.
Próbując zainicjować wypalanie , zero reakcji. Wszystkie dane otrzymuję przez OBDeleven, Będę umawiał wizytę u elektryka, czy ktoś miał podobny problem? Dziękuję za wszelką pomoc może to blachostka lub ewidentnie elektryka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga