Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Wentylator chłodnicy włącza się po wyłączeniu silnika

Silniki benzynowe
stan65
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2020, 14:16
Imię: Stanisław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Wentylator chłodnicy włącza się po wyłączeniu silnika

Post autor: stan65 » 20 wrz 2020, 17:11

Cześć.
Jestem nowy na forum i mam taki dziwny problem z wentylatorem chłodnicy a nie udało mi się znaleźć takiego posta. Mam Audi a6c6 2007 2.4 benzyna 177 KM.
Otóż po wyłączeniu silnika (nie ważne czy jest ciepły czy zimny) włącza się po 20-30 sek wentylator (jest jeden). Na nieszczęście dzieję się to nie zawsze i jak był samochód u elektryka wszystko było ok. Kiedy przekręce kluczykiem zapłon , wentylator się wyłącza, po czym po wyjęciu kluczyka znowu po 20, 30 sek. to samo. Czasami po kilku próbach cisza, ok ale raz doszło do tego że musiałem odłączyć klemę akumulatora aby nie rozładować akumulatora bo wentylator pracowal z 5 minut i tak było po kilkunastu próbach (włączenie zapołonu lub uruchomienie silnika -przestaje pracować wentylatror, wyłączenie silnika znowu po 20 sek to samo

Generalnie wentylator działa prawidłowo, włącza się przy jeździe w korku, włacza się zaraz po włączeniu klimy na obydwa biegi..
Wykluczyłem wadę modułu sterującego wentylatorem gdyż przełożyłem go z drugiego auta używanego i dobrze działającego do mojego i dalej to samo czasami dobrze czasami źle! :[
Czyli nie moduł!
Mieliście podobn e zdarzenie? Co to może być przyczyną bo jest to bardzo uciążliwe nie odchodzę od samochodu po jeździe tylko czekam co będzie się działo.
Czujnik temperatury? Wdaje się ,że działa prawidłowo.
Co daje sygnał do włączenia się wentylatora po tym krótkim czasie nawet na zimnym silniku?
Może coś od klimy powoduje włączenie się ?
dzięki z góry za informacje.
Pozdrawiam
Stanisław

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga