Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BAT 4.2 334 KM] Dziwne drgania silnika

Silniki benzynowe
Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

[ BAT 4.2 334 KM] Dziwne drgania silnika

Post autor: Rabol » 14 wrz 2013, 19:05

Witam

Dzisiaj podczas jazdy miałem nie miłą niespodziankę. Nagle silnik samochodu zaczął mi drgać. Kontrolka Check engine zaczęła mi mrugać aż się zapaliła. Drgania cały czas występowały (na wolnych obrotach, podczas jazdy, przyspieszania), jedynie jak zdjąłem nogę z gazu ustępowały. Miałem wrażenie jakby jeden bank silnika nie działał. Zgasiłem silnik i odpaliłem go ponownie. Auto zaczęło działać poprawnie. Jak myślicie co może być przyczyną opisanego zachowania pojazdu. Jutro postaram się podpiąć go pod komputer i sprawdzić błędy.

Pozdr

Cinek1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2013, 06:51
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Police

Post autor: Cinek1985 » 15 wrz 2013, 17:02

Kolego najlepsza decyzja to tak jak wspomniałeś podpiąć pod kompa. Przyczyn może być wiele i najczęściej to elektronika (czujnik wału, wałka, przepustnica, nastawnik jałowego, cewka, świeca i szereg innych elektromechanizmów wykonawczych i pomiarowych) najszybciej zczytać błędy a jeśli tym tropem nic nie ustalisz można przejrzeć świece (pytanie kiedy wymieniane) i ocenić czy prawidłowo wyglądają czy coś z zapłonem w danym cylindrze nie halo

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 27 mar 2014, 23:46

Odkopuję temat. Opisany problem dalej u mnie występuje. Błędów związanych z silnikiem nie ma (tylko błąd uszkodzonej poduszki silnikowej). Ktoś może jakie wartości w jakich grupach mam zczytać. Korekty długie (kanał 032), korekty krótkie (kanał033), wartości sond lambda (kanał 033). Czy coś jeszcze?

Cinek1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2013, 06:51
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Police

Post autor: Cinek1985 » 28 mar 2014, 14:41

Kolego "nie tylko" ale "aż" błąd poduszki silnikowej - poduszki silnikowe jak najbardziej odpowiadają za drgania - zapewne nie wiesz ale od lat stosuje się poduszki gdzie w środku może być olej, może być gaz (powietrze) lub olej ale poduszka podpięta jest do instalacji podciśnienia - reasumując parametry pracy poduszki mogą być zmienne i jeśli masz uwaloną poduszkę to proponuję ją wymienić

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 28 mar 2014, 15:33

Tak, ale czy może mieć ona wpływ na problemy z odpalaniem, różniące się znacznie od siebie wskazania obu sond lambda, falowanie obrotów.

Cinek1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 02 lip 2013, 06:51
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Police

Post autor: Cinek1985 » 01 kwie 2014, 21:39

w zasadzie mieć nie powinno, ale błąd poduchy jeśli związane to z podciśnieniem może oznaczać problemy z podciśnieniem i pytanie czy uszkodzona jest poduszka czy układ podciśnienia przez co zaczytało błąd poduchy. Podciśnienie ma wpływ na pracę wielu elementów m.in pompy wtryskowe w niektórych dieslach. Nie znam dokładnie twojej konstrukcji (warto aby tacy sami użytkownicy się wypowiedzieli) ale uważam, że objawy jakie masz i ten błąd poduszki można ze sobą łączyć. Rozeznaj temat pompy VACUM (podciśnienia) czy takowa i jaka u ciebie występuje i za co odpowiada - w grupie VAG są elementem o którym często na forum się pisze gdy są problemy z dieslem

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 01 kwie 2014, 23:06

Na 100% poducha jest padnięta. Olej z niej wypływa. Druga też siada. W przyszłym tygodniu jestem umówiony na ich wymianę. Zobaczymy czy coś się zmieni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga