Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(BAT V8 4,2) Jak gorący nie odpala - G28 Engine Speed Sensor

Silniki benzynowe
Bonzu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 25 paź 2016, 15:23
Lokalizacja: Kielce

(BAT V8 4,2) Jak gorący nie odpala - G28 Engine Speed Sensor

Post autor: Bonzu » 13 cze 2020, 08:30

Witam,
Diagnozę usterki podałem, ale mam problem z dostępem do czujnika.
Po moim rozpoznaniu z kanału stwierdzam, że przy przecìętnej wielkości dłoniach męskich nie ma najmniejszej szansy, aby dostać się do czujnika G28 od dołu w silniku BAT bez rozkręcania/odkręcania jakichś dodatkowych elementów.
Zanim zacznę robić coś niepotrzebnego to pytanie do tych co mają to już za sobą. Co trzeba dodatkowo odkręcić, żeby dostać się do tego czujnika w takim stopniu, aby możliwe było jego odkręcenie i wymiana. No chyba, ze jest szansa na dostęp od strony wnęki koła lub od góry.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jano18
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2019, 13:45
Lokalizacja: Racibórz

Re: (BAT V8 4,2) Jak gorący nie odpala - G28 Engine Speed Sensor

Post autor: Jano18 » 15 cze 2020, 21:34

Witam, ja czujnik położenia wału wymieniłem odkręcając osłonę półosi od skrzyni biegów. Trzy śruby ósemki na imbus to wszystko.

Bonzu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 25 paź 2016, 15:23
Lokalizacja: Kielce

Re: (BAT V8 4,2) Jak gorący nie odpala - G28 Engine Speed Sensor

Post autor: Bonzu » 01 lip 2020, 18:42

Jano18 pisze:
15 cze 2020, 21:34
Witam, ja czujnik położenia wału wymieniłem odkręcając osłonę półosi od skrzyni biegów. Trzy śruby ósemki na imbus to wszystko.
Dzisiaj odkręciłem osłonę półosi skrzyni biegów (dokładnie osłonę przegubu wewnętrznego) i niestety niewiele to pomogło. Jedynie tyle, że koniuszkiem palca mogłem dotknąć czujnik, ale nic poza tym.
Ciągle przeszkadza katalizator i przewody olejowe do skrzyni i według mnie bez demontażu tego pierwszego ciężko będzie coś zdziałać.
Z racji, że mam do regeneracji konwerter to dopóki odpala i jeździ (do pierwszego zgaszenia i próby odpalenia na ciepłym silniku) to zostawię wymianę tego czujnika warsztatowi od ASB. Oni będą go musieli i tak zdemontować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga