Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C6 2.4 BDW benzyna + LPG szarpanie silnikiem, brak mocy

Silniki benzynowe
sladipe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2021, 22:05
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Łódź

Audi A6 C6 2.4 BDW benzyna + LPG szarpanie silnikiem, brak mocy

Post autor: sladipe » 23 cze 2021, 22:58

Witam,

Posiadam Audi a6 C6 2.4 benzyna 177 KM silnik z oznaczeniem BDW. Przebieg 261 tyś. W samochodzie założona jest instalacja LPG STAG 300. Na LPG przejechane około 100 tyś. Od jakiegoś czasu mam problem z układem napędowym. Stojąc w miejscu silnik czasami falował nierówno pracował, gdy się nim jechało odczuwalny był brak mocy oraz szarpanie samochodem (tj. tak jakby w pewnych momentach doczepiano mu nagle przyczepę). W marcu bieżącego roku wymieniłem wszystkie cewki zapłonowe oraz świece. Ponieważ diagnoza komputerowa wskazywała na to. Pomimo tego usterki nie ustąpiły. Mechanik, który wymieniał świece oraz cewki stwierdził, że w gniazdach świec zbiera się olej, który może powodować przeskok iskry w konsekwencji nierówną pracę na cylindrach. Dlatego też zmieniłem uszczelki pod pokrywą zaworów. Diagnoza komputerowa wykazała również usterkę elektrozaworu zmiennej fazy rozrządu. Dlatego też wymieniłem zawór. Następnego dnia po zmianie zaworu przy rozruchu silnik trzy razy mi zgasł. Diagnostyka komputerowa wykazał wypadnięcie zapłonu na 5 cylindrze do tego błąd ubogiej mieszanki. Zamieniona została cewka między 5 i 6 cylindrem. Od tygodnia jeżdźę na benzynie aby wykluczyć LPG. Pomimo tego samochód nadal nie ma swojej dawnej mocy nadal odczuwalne są tak jakby szarpnięcia i brak mocy. Czasami słychać tak jakby dziwny przedmuch zassanie powietrza. Przepraszam , być może za nieudolne opisanie usterek, ale nie jestem mechanikiem. Proszę o pomoc, ponieważ sam już nie wiem gdzie szukać własciwej diagnozy i pomocy. Czy znacie godnego polecenia mechanika w Łodzi lub też okolicy albo na podkarpaciu, który sprawnie zdiagnozuje usterkę i ją wyeliminuję. Pytam o to ponieważ mam wrażenie, że mechanik z którego usług obecnie korzystam błądzi w mgle co generuje kolejne koszty.

bodzio1912
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2021, 17:49
Imię: Boguslaw
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Ruda ŚL 1

Re: Audi A6 C6 2.4 BDW benzyna + LPG szarpanie silnikiem, brak mocy

Post autor: bodzio1912 » 27 cze 2021, 17:59

Witaj mam identyczne objawy rok temu wymieniłem sondę lambdę i problem na jakiś czas miną .Tydzień temu wymieniłem uszczelki bo świece pływały w oleju zabieram sie za wymianę sondy
G39-rzad cyl 1 sonda 1
-P2414:Błąd próbkowania spalin czujnika tlenu,Bank 1 czujnik 1(0)
-P0175:System zbyt bogaty ,Bank 2(0)
gdzie znajdę rozmieszczenie z symbolami sond Lambda w tym modelu ?

thomas094
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2017, 12:00
Lokalizacja: 28-200

Re: Audi A6 C6 2.4 BDW benzyna + LPG szarpanie silnikiem, brak mocy

Post autor: thomas094 » 27 cze 2021, 22:23

...jak układ zapłonowy jest sprawny to może LINK: https://m.youtube.com/watch?v=ZGXYZIx6AC8

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga