Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C6 2.0 TFSI BPJ Ciśnienie oleju

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
geniekw81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 wrz 2009, 17:51
Lokalizacja: Garwolin

A6 C6 2.0 TFSI BPJ Ciśnienie oleju

Post autor: geniekw81 » 11 cze 2021, 10:45

Witam, mam problem z ciśnieniem oleju. Kontrolka zapala się w temperaturze 55-65 stopni. Jak auto jest odpalone po nocy nie zawsze się zapali OIL PRESSURE. Bywa tak, że bardzo rzadko ale jak już osiągnie temperaturę powyżej 65 stopni i spadnie poniżej 50 stopni to już wyrzuca błąd, dodam też nie zawsze. Auto mierzone manometrem i ciśnienie 1.3 bar w całym zakresie temperatury nawet przy 55-65 stopni. Wymienione trzy czujniki ciśnienia i to samo. Wymieniony czujnik temperatury wody, to samo. Wymieniona odma, to samo. Płukanka silnika wraz z nowym olejem 5w30 motul i filtrem mann, to samo. Czy macie pomysły czego szukać i gdzie. Auto odsyłane od mechaników do elektryków i nikt nie ogarnia. Nie piszcie mi tylko, że pompa oleju do sprawdzenia, bzdura. Gdyby był z nią problem błąd wywalał by mi zawsze, zwłaszcza na rozgrzanym silniku, bo olej jest rzadszy. Miałem z tym wcześniej problem i wiem co piszę. A poza tym pompa wymieniona 2 lata temu, koszt 6800zł.
Dzięki za jakiekolwiek pomysły.

Awatar użytkownika
FervenT
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2021, 16:22
Imię: Błażej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8 TFSI 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C6 2.0 TFSI BPJ Ciśnienie oleju

Post autor: FervenT » 21 cze 2021, 14:41

Pompa jak pompa, bardziej sam smok. Bardziej sprawdź podstawę filtra oleju i zaworki. Jest trochę na ten temat w necie.
Ewentualnie sam zawór n85 czy 70coś, nie pamiętam dokładnie, poszukaj w necie, z pewnością znajdziesz.
Było:
80 B3 2.0 E
80 B4 1.9 TDI
Passeratti B5 1.6
A4 B6 2.0 ALT

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga