Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Jak sprawdzic tiptroniq vagiem vcds?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

[ TIP+Q] Jak sprawdzic tiptroniq vagiem vcds?

Post autor: slonkoa1 » 28 cze 2012, 23:04

Witam, tak jak w temacie. Nie katowac mnie jesli to juz bylo, ale obszukalem wszedzie i nie moge tego znalesc.Czy mozna to sprawdzic przez vcds i gdzie ? jakie prawidlowe odczyty powinny byc na poszczegolnych kanalach?? robilem wymiane statyczna w skrzyni i jakos praca skrzyni sie zmienila, chcialbym to sprawdzic czy wszystko w porzadku.dzieki za pomoc z gory
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 cze 2012, 08:20

slonkoa1, a czy robiłeś kasowanie i powtórną adaptację skrzyni po wymianie oleju?

Rzuć okiem na mój post z tego tematu o adaptacji: -tip-q-tip-wymiana-oleju-soft-adaptacja ... htm#491391

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 29 cze 2012, 14:19

dzieki za podpowiedz, niestety mechanik nie robil nic takiego zadnej adaptacji itp po prostu zrobil wymiane statyczna(6 litry) te rysunki zdjecia sa z jakiegos innego vaga, ja mam Vcds czy kanaly beda te same? czy jako ze pierwszy raz bym to robil dam rade to zrobic czy moge cos spaprac? bo tu widze ze 2 trzeba w czasie jazdy adaptacje robic. czy mozna jakos to wytlumaczyc w sposob zrozumialy dla laika w tej kwesti/
Dodam ze autko jest na chipie 214km
na zimnym silniku czuc zmiany biegow a potem juz nie i po 3 biegu czuc jak by zmienil bieg na wyzszy a dalej jest 3 i dopiero za drugim razem wskakuje 4 (ale to nie zawsze tak)
z tad moje pytanie co do diagnozy skrzyni przez vcds
dzieki za zainteresowanie.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 cze 2012, 14:23

slonkoa1 pisze:te rysunki zdjecia sa z jakiegos innego vaga, ja mam Vcds czy kanaly beda te same?
To jest VAS. Problem w tym, że nie mam VCDSa, więc w 100% nie powiem, ale na 99% powinno być w tych samych...

A czy zmieniałeś oprogramowanie w skrzyni na nowsze? Czy robiłeś 'próbę glikolową', aby wykluczyć nieszczelności chłodnicy?

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 29 cze 2012, 15:08

Nie zmienialem oprogramowania, gdzie moge je dostac? proby tez nie robilem ale nie cieknie nigdzie.
czy moglbys mi przyblizyc procedure tego zabiegu adaptacji i update. adaptacje trzeba robic w czasie jazdy tak jak na twoim poscie tylko nie mam gdzie tak zrobic jechac stawac itp.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 cze 2012, 16:57

slonkoa1 pisze:Nie zmienialem oprogramowania, gdzie moge je dostac? proby tez nie robilem ale nie cieknie nigdzie.
Oprogramowanie tylko w wyspecjalizowanych serwisach lub w ASO. To, że nie cieknie, to nic nie znaczy... ona potrafi przepuszczać w środku. Pamiętaj, że jedna główna chłodnica obsługuje i silnik (glikol - zabójczy dla skrzyni) i skrzynię biegów... Ale teraz, to trochę za późno... ale pamiętaj przy następnej wymianie o tym... <okok>

slonkoa1 pisze:czy moglbys mi przyblizyc procedure tego zabiegu adaptacji i update. adaptacje trzeba robic w czasie jazdy tak jak na twoim poscie tylko nie mam gdzie tak zrobic jechac stawac itp.
Procedura jest dokładnie taka, jak opisałem w swoim poście... Wbrew pozorom nie jest taka trudna. Trzeba skasować adaptację i jeździć tak, jak jest napisane, przy zachowaniu odpowiednich temperatur.
Jeśli sam nie masz tego jak zrobić, to możesz zlecić ASO mówiąc, że masz pewne niedomagania skrzyni (np. szarpania)... wtedy nowy soft + adaptacja... warto jeszcze po nich sprawdzić, czy faktycznie to zrobili... bo niestety w .pl różnie bywa ;|

Oczywiście wszelkie moje wskazówki mają sens, gdy nie ma mechanicznych problemów ze skrzynią... np. ze sprzęgłem hydrokinetycznym itp...

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 29 cze 2012, 17:45

dzieki za szybka odpowiedz.
Jak moge po nich sprawdzic czy to zrobili?
Jak sprawdzic sprzeglo hydrokinetyczne itp rzeczy? czy da sie to vagiem zrobic? czy wykarze?
pozdro i dzieki za pomoc.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 cze 2012, 17:53

Problem jest w tym, że ja nie mam VCDSa i nie jestem w stanie powiedzieć Ci dokładnie. Może wypowie się któryś z kolegów, który ma ww. ustrojstwo :) Napewno da się to zrobić, po sprawdzeniu dat oprogramowania.

Sprzęgła itp., to już musisz moim zdaniem, zdać się na sensowny warsztat ASB (niekoniecznie ASO, bo oni średnio się na tym znają)... zaczął bym jednak od oprogramowania, a jeśli nie, to najtaniej (masz VCDS to za free), od kasowania i zrobienia nowej adaptacji... może poprostu skrzynia używa zbyt dużo siły do zmian biegów, dlatego to czujesz... to oczywiście też sprawdzisz swoim VCDSem... dlatego polecam Ci adaptację... szczególnie po wymianie oleju... <okok>

A jeszcze jedno... jaki olej wlałeś do tej skrzyni?

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 30 cze 2012, 00:12

Olej zalalem z aso orginalny po podaniu vin dali mi zielony
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 30 cze 2012, 07:19

slonkoa1 pisze:Olej zalalem z aso orginalny po podaniu vin dali mi zielony
No to chociaż tyle dobrze <okok> W takim razie podtrzymuję swoje zdanie... jeśli już nie najnowszy soft, to chociaż prawidłowa adaptacja...

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 30 cze 2012, 07:41

Dzieki za pomoc, sprubuje ta adaptacje zrobic przy wolnej chwili. Tak przy okazji zna ktos obry sprawdzony serwis audi w okolicach antwerpi lub bredy? Oprucz tego w merksem , tam odradzam.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 02 lip 2012, 23:32

Witam
Kolego nie chce tutaj wyrokować ale mi to wygląda na sterownik hydrauliczny takie moje zdanie mój robił podobnie remont skrzyni tak naprawdę dużo nie pomógł dopiero nowy sterownik i skrzynia wróciła do życia pozdrawiam

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 03 lip 2012, 21:43

orientuesz sie w kosztach takiego zabiegu? czy mozna to samemu zrobic?dzieki za zainteresowanie.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 03 lip 2012, 23:23

Witam
Samemu będzie Ci bardzo ciężko z dwóch powodów
1. Trzeba wykręcić stary czyli spuścić olej
2. Druga sprawa to trzeba go mieć i tu jest problem cena w aso około 12000bruto używka nie radze bo nie wiesz co kupisz a uszkodzony sterownik może ubić mechanicznie twoją skrzynię myślę że zostaje regenerowany tutaj cena około 4000 z montażem cena raczej netto
Mówisz że kupiłeś skrzynie przy wymianie jak wyglądał wadler czyli sprzęgło hydrokinetyczne, czy samochód Ci buja obrotami czy jak jedziesz np na 4 biegu i masz obroty ustalone na 2000 czy waha obrotami.
Napisz więcej szczegółów bo szarpanie skrzyni to nie koniecznie skrzynia może być problem z silnikiem
pozdrawiam

slonkoa1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 15 maja 2012, 22:49
Lokalizacja: belgia

Post autor: slonkoa1 » 04 lip 2012, 08:51

Skrzyni nie wymienialem, robilem wymiane statyczna oleju w skrzyni z filtrem i uszczelka. tylko jakos mi sie tak wydaje (Anie mialem automatu wczesniej) ze szarpie na zimnym i pare razy mialem taka sytuacje ze przy zmianie biegu na z 3 na 4 nie pokazuje mi sie 4 na ekranie obroty spadaja wyglada tak jak by zmienil bieg a nie zmienil i dopiero za drugim razem wrzuca na 4 ale to tak mialem pare razy i jak narazie nie widze tego juz. nie jest to mocne szarpniecie ale po prostu chcialem to zdiagnozowac i wiedziec czy wszystko ok. moja wiedza w tym zakresie sie rozwija ale trudno cos jest powiedziec tak jak z wymiana oleju, temat wymiana oleju w tiptroniq, 20 stron wypowiedzi i pod koniec wiem tyle co przed jeden wymieniac drugi nie, jeden to drugi tamto i w sumie mlyn w glowie.
dzieki za pomoc.
Audi A6 S-Line 2,7 tdi quattro
Przyciemniane szyby
Oswietlenie led wewnatrz
Zmieniarka mp3
Alufelgi '18 model Audi R8
Chip tuning ABT z 163km na 193km

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga