Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Druga dwumasa do wyrzucenia? 2.0 tdi BRE

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
KamilM
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2023, 05:30
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Złoczew

Druga dwumasa do wyrzucenia? 2.0 tdi BRE

Post autor: KamilM » 22 cze 2023, 05:44

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem 2.0 tdi BRE ale z podniesioną mocą jeszcze przed poprzednim właścicielem który nie wiedział w sumie na ile koni dokładnie. Zamiast dwumasy, wrzucił sztywne koło bo podobno dwumasa nie wytrzymała. Na sztywnym kole sprzęgło ciężko chodziło, było czuć spory opór przy wciskaniu pedała sprzęgła. Z racji, że samochodem bedzie sie poruszała również moja dziewczyna, podjelismy decyzje o zamontowaniu dwumasy Luka z nadzieją, że wytrzyma chociaż z 70k km. Po zamontowaniu jej pedał chodził lekko, biegi sie przyjemnie zmieniały, generalnie chodziła bez zarzutu. Jednak po przejechaniu 200 kilometrów byly już odczuwalne wibracje na budzie oraz głośne odgłosy i wibracje po wciśnieciu sprzęgla przy zmianie biegów, lub przy przygazowaniu. Rozbiórka, sprawdzenie... decyzja o reklamacji. Dzisiaj założona nowa z Valeo, temat zaczyna sie powtarzać, przejechane 100 km i już ją słychać. Czy naprawde dwumasa tak krótko wytrzymuje po podniesieniu mocy? Nawet gdyby było 180-190 koni to czy jest to możliwe?

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Druga dwumasa do wyrzucenia? 2.0 tdi BRE

Post autor: motogold » 24 cze 2023, 07:30

Z dużym prawdopodobieństwem sztywne sprzęgło uszkodziło a raczej skrzywiło wałek sprzęgłowy i to powoduje rozwalanie dwumasy.Miałem taki przypadek,że sztywne sprzęgło skrzywiło wał główny (korbowy) i też dwumasy leciały.
Więż od osiowości tych 2 elementów bym zaczął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga