Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 tiptronic kgx zamiast gzw

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Dinda85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2021, 21:58
Imię: Goran
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Serbia

A6 tiptronic kgx zamiast gzw

Post autor: Dinda85 » 07 paź 2021, 10:53

Mam nadzieję, że to nie problem, że otwieram nowy temat. Natknąłem się na kilka odpowiedzi, ale nie są one dla mnie najjaśniejsze, prawdopodobnie z powodu złego tłumacza.
Mam w samochodzie tiptronic A6 4f 3.0 TDI GSZ GZW, który ledwo zmienia 3-4 biegi, szarpie i wydaje się utknąć między tymi dwoma biegami. Nie przejdzie do czwartego. Czuje się najbardziej pod górę i pod obciążeniem. Na przykład, kiedy jadę pod górę, jeśli musi przełączyć się na 4, nie zrobi tego i samochód traci moc. Normalna jazda po płaskim terenie nie sprawia problemów. Druga skrzynia biegnie ładnie, nie ma migotania w r czy p.

Teraz znalazłem używaną skrzynię biegów ze zmiennikiem momentu KGX, z samochodu z 2008 roku. Mężczyzna zagwarantował mi skrzynię biegów i ją kupiłem. Musiałem to ustawić w tych dniach, ale znalazłem na waszym forum, że mechatronika to nie to samo. Nie rozumiem dokładnie z powodu złego tłumaczenia ktoś pisze żeby zmienić całą mechatronikę z elektroniką która na niej stoi lub po prostu usunąć część elektroniczną z mechatroniki. Ponieważ nie rozumiem skrzyń biegów nie wiem, czy mechatronika w mojej skrzyni biegów jest prawidłowa, a jak założę mechatronikę na nową skrzynię KGX to nie mam tych samych objawów. Nie wiem też, czy konwerter musi być wyposażony w gearbox KGX. Wiem, że niektóre skrzynie mają w sobie immobilizer i trzeba go odblokować. Jeśli założę mechatronikę, to chyba nie muszę tego robić.
Więc pytania są (jeśli ktoś jest chętny do pomocy)

Czy bez elektroniki wymieniam tylko Mechatronikę, czy przełączam cały obwód ze starego gearboxa GZW? Oto problem z tłumaczeniem, gdy znalazłem podobne tematy

Czy konwerter z nowej skrzyni KGX musi do niego pasować czy może stary?

Czy skrzynia będzie działać jak tylko włożę nową całą skrzynię z mechatroniką i odblokuję ją później (człowiek na moim miejscu powiedział, że ma program do odblokowania) pytam to drugie bo sprzedawca sprzedał mi całą skrzynię i gwarantuje poprawność i Nie wiem, jaki jest prawdziwy stan mojej mechatroniki?

Czy jest jakaś adaptacja po ustawieniu skrzyni biegów?

Dziękuję wszystkim, którzy chcą pomóc.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga