Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 3.0TDI 225KM] Zapach płynu chłodniczego w środku.

Silniki wysokoprężne
Robin 75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

[A6 C6 3.0TDI 225KM] Zapach płynu chłodniczego w środku.

Post autor: Robin 75 » 07 lut 2010, 20:03

Witam.
Dzisiaj podczas odpalania rozgrzanego samochodu poczułem w środku zapach płynu chłodniczego.Po dokładnych oględzinach nie stwierdziłem żadnych widocznych przecieków,a po otwarciu maski zobaczyłem że na pracującym silniku płyn chłodniczy jest znacznie poniżej minimum(wg mnie powinno byc prawie max,ale może się mylę).Postanowiłem poczekac do rana i rano sprawdzic poziom płynu.Moje pytanie jest takie czy płyn poprostu może odparowac i jaka może byc przyczyna zapachu płynu chłodniczego w środku.Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem.Zaznaczę tylko że ten zapach pojawia się na jakieś 20s i później jest ok. :->

malymk45
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lip 2009, 08:33
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: malymk45 » 07 lut 2010, 21:08

Płyn chłodniczy nie może wyparować !!
Musisz mieć wyciek np. w nagrzewnicy lub w dolocie do niej sprawdz w podszybiu po demontażu plastiku z komory silnika .

arekjask
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 469
Rejestracja: 21 sie 2009, 22:31
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: arekjask » 08 lut 2010, 11:52

Płyn sam z siebie tak bardzo nie paruje (a na pewno nie tak, żeby go było czuć). Ja u siebie czasem czułem zapach płynu chłodniczego. U mnie zapach brał się z wycieków płynu, zlokalizowanych w okolicach bloku silnika. Aktualnie samochód jest w naprawie (usuwam przyczyny wycieku). Nie poradzę ci co naprawiać, bo mam C5, a ty masz C6 - ale szukaj wycieku.

U mnie sprawa była o tyle nieciekawa, że na ciepłym silniku płyn parował i nie było widać, że cieknie.
Kogel-mogel FB :/
Fora to jest biwak. :)

Robin 75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Post autor: Robin 75 » 08 lut 2010, 18:06

Witam.
Dzisiaj po dokładniejszych oględzinach zauważyłem zaschniętą stużkę płynu chłodniczego w środku po stronie pasażera na bocznej części tunelu środkowego tak jakby płyn spływał z okolicy nagrzewnicy.Jutro odstawiam samochód do warsztatu i zobaczymy co z tego wyjdzie,Myślę że da się usunąc wyciek poza serwisem Audi.Jeśli nie to pozostanie serwis.
Poinformuję na forum o wykrytych przyczynach wycieku.
Pozdrawiam. :->

[ Dodano: 2010-02-13, 21:29 ]
I narazie lipa.
Serwis skody nie zdecydował się na usunięcie wycieku,Dzisiaj po rozmowie telefonicznej z serwisem Audi postawili diagnozę że nagrzewnica do wymiany a wnajlepszym wypadku nieszczelnośc na połączeniach przewodów z nagrzewnicą.Orientacyjny koszt wymiany nagrzewnicy na nową wraz z robocizną to ok 2000,00 zł.Jeszcze rozejrzę się może ktoś mi pomoże,ale jeśli nikt się nie zdecyduje pozostanie serwis.
Pozdrawiam ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga