Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Temperatura silnika

Silniki wysokoprężne
pitt2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:49
Lokalizacja: Wawa

[A6 C6] Temperatura silnika

Post autor: pitt2k » 16 maja 2009, 11:33

Koledzy i kolezanki,

Od niedawna posiadam A6 C6 Avant 2.0 TDI i wydaje mi sie ze temperatura szybko skacze do 90 stopni. Po odpaleniu zimnego silnika, wskazowka oczywiscie lezy (wiec jest mniej niz 50st), ale po przejechaniu max 2km juz jest 90st i taka sie utrzymuje nawet jak przejade 300km. dodam, ze wskazowka sie podnosi a nie ustawia od razu na 90st (co by pewnie oznaczalo problem z termostatem).

Czy takie zjawisko jest normalne? Jezeli nie, to na co zwrocic uwage w pierwszej kolejnosci.

Pozdrawiam,
pitt2k

tmr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 770
Rejestracja: 03 gru 2008, 22:44
Imię: Forum Audi
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Konin/wlkp
Kontakt:

Post autor: tmr » 16 maja 2009, 15:55

eeee, no spokojnie ;-)
Jeśli tylko rzecz dotyczy "szybkiego osiągania 90 stopni" - to jak najkrótszy czas był akurat (i pewnie jest) zamysłem konstruktorów.
Jeśli w furce nie zapalają się żadne światełka ostrzegawcze, po podłączeniu do kompa nie ma żadnych awarii/alertów w grupie silnika (nie po can-gateway, bo "widok" niektórych awarii można wyłączyć programowo... ;-) ), a jak wjeżdżasz rano do wawy i stoisz 2 godziny w korku - autko nie wystrzeliwuje Ci jak przegrzany kocioł parowy - to NIC nie rób w kwestii spowalniania wzrostu temperatury... :-D
Nie wiem jak w 2.0 , ale w niektórych dieslach w A6 są specjalne urządzenia dogrzewające elektrycznie "zimny" silnik (i nie chodzi mi o świece :lol: )
Pozdr
_TMr

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga