Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Auto traci moc

Silniki wysokoprężne
Damian3.0
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 maja 2022, 20:00
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Auto traci moc

Post autor: Damian3.0 » 14 maja 2022, 20:21

Witam zakupiłem niedawno C6 3.0 2008 rok w wersji 233km. auto na zimnym silniku chodzi bez problemów lecz gdy zakończę jazdę i odpalę go ponownie a ma jeszcze ciepły silnik auto traci moc, zapala się kontrolka od świec żarowych i czasami check engine mechanik powiedział mi że wtryski są ok lecz zauważyłem na czujniku przepływu powietrza 2 malutkie dziurki fi3 wywiercone na wylot czy może być to wina tego czy czujnik odcina turbinę czy też może zapchany zawór EGR bo zauważyłem że auto troszkę dymi na czarno

motogold
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 197
Rejestracja: 10 lip 2020, 21:45
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3M

Re: Auto traci moc

Post autor: motogold » 15 maja 2022, 19:12

Kolego,jeżeli mechanik zdiagnozował,że wtryski są "OK". To musiał przynajmniej podłączyć auto do kompa i zrobić na tej podstawie takie stwierdzenie.I jeżeli tak było,to zaczął pewnie od sprawdzenia błędów.Więc napisz,jakie te błędy były i na tej podstawie można coś ewentualnie doradzić.
Swoją drogą,bez specjalistycznego sprzętu,czy tez testera diagnostycznego np.typu vcds ,jak on to zdiagnozował ?? ,Bo nic nie wspominasz o tym :).
A to chyba jest podstawa w tych autach.?
A dpf jest,czy wycięty ?
Przy tego typu usterkach,że wywala check,musi to zostać odnotowane w ecu. Podłącz się do vcdsa i sprawdź.
Jeżeli takowego nie masz,to poproś kogoś z lokalnego ,aby ci podłączył na jakimś spocie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga