Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

3.0tdi BMK padły wszystkie wtryski

Silniki wysokoprężne
trio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2012, 18:16
Lokalizacja: polska

3.0tdi BMK padły wszystkie wtryski

Post autor: trio » 20 gru 2021, 17:51

Witam serdecznie wszystkich miłośników naszych 4 kółek.
Przesiedziałem wiele nocy i dni analizując problem wtrysków pomp i innych bolączek dotykających silników 3.0tdi. Dlatego chciałbym się z Wami podzielić moim problemem i etapami diagnozy problemu. 6 miesięcy temu kupiłem c6 3.0tdi z 2005r (BMK). Silnik kopcił z automatu wiedziałem że wtryski do wymiany ponieważ już same logi vcds na to wskazywały. Wymieniłem na nowe BD oczywiście najpierw sprawdzając czy nie jest zasyfiony układ opiłkami. Od samego początku wymiany wyświetlał się błąd 004128, 004195 wszystko związane z ciśnieniem paliwa, zdążyłem wymienić jedynie czujnik ciśnienia paliwa, oczywiście nie pomogło. Po kilku dniach takiej jazdy auto stanęło i już nie odpalił. Samochód wylądował na lawecie u mechanika, nie pokazał żadnych błędów i po 3 dniach szukania przyczyny co się okazało ? że padły wszystkie 4-ro miesięczne wtryski na cewkach. Powiem szczerze że w szoku jestem do teraz jak? i czy w ogóle? jest to możliwe. Nadal czekam na samochód mam nadzieje że to nie koniec awarii. Czy już ktoś się spotkał z takimi cudami. Pozdrawiam serdecznie

tb303
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 95
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:49
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Re: 3.0tdi BMK padły wszystkie wtryski

Post autor: tb303 » 24 gru 2021, 13:58

"W tych czasach nawet nowe potrafi być zepsute" a tak poważnie to teraz wszystko jest robione z gównolitu, a tym bardziej wszelako rozumiana elektronika to syf i jednorazówki, jak masz nowe to gwarancja, lecz przypuszczam iż ja oddalą z jakiegoś powodu, ale życzę ci aby się udało. Wracając do twojej wymiany, po padnięciu wtrysków nie sprawdza się czy układ jest zasyfiony tylko z automatu czyszczenie baku, przewodów i nowa pompa, wiem ze to koszt, ale z własnego doświadczenia ci powiem, że wychodzi taka operacja taniej niż rzeźbienie i wymiany po kolei :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga