Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

2.0 tdi bre - problem z turbiną

Silniki wysokoprężne
Mulek89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2015, 18:05
Lokalizacja: KRK

2.0 tdi bre - problem z turbiną

Post autor: Mulek89 » 21 sie 2018, 13:48

Witam,
szanowni klubowicze od jakichś kilku miesięcy mam problem z turbiną w C6 (2.0 TDI BRE). Problem objawia się w losowych momentach. Podczas jazdy turbo raz dział a raz nie jak działa i jadę powyżej 2 tys obrotów to nigdy nie przestało działać wystarczyło, że zatrzymałem się na światłach i po ruszeniu turbo nie pompuje czasem po przejechaniu tak kilkuset metrów załapie i jedzie jak powinno. Błędów od turbiny brak są jakieś dotyczące poduszek pod silnikiem(ale gość, co zczytywał błędy stwierdził, że to wpływu niema na działanie turba), na zegarach też się nic nie wyświetla, gruszka działa turbina jest ok bo nie ma luzów. Już nie wiem co zrobić z tym fantem.

Czy ktoś miał podobny problem?

Samochód posiadam od 4 lat aktualnie ma 220 tys (czy prawdziwy czy nie wiem) - przez ten czas nie było takich objawów, pojawiły się one kilka mies temu i mam wrażenie że się nasilają (częściej taka sytuacja ma miejsce).


UPDATE

Popodłączeniu kompa pokazło błąd EGR oraz przepływomierza - ale wartości jakie na kompie wskazywał przepływomierz to około 300 i 500 więc diagnosta powiedział, że jest ok ale nie wie co to dokładnie może być. Dzisiaj wyjąłem wszystko co do EGR dochodzi wraz z przepustnicą i cały dzień czyściłem. Złożyłem przejechałem około 50 km i cały czas problem się pojawiał. Odpiłem przepływkę i silnik zacząłm dziwnie pracować. Po jej podłączeniu wszystko wróciło do normy. Dodam, że nie ma problemów z odpalaniem itp. Jedyny problem jest z turbiną.

Czy ktoś może się zlitować i coś jeszcze podpowiedzieć albo dać namiary na kogoś kumatego i pewnego w Krakowie lub okolicy a może któryś z forumowiczów zna ten samochód jak własną kieszeń i byłby w stanie pomóc - oczywiście uczciwie zapłacę.

dzik69ku
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 08 gru 2016, 17:30
Lokalizacja: zamosc

Post autor: dzik69ku » 23 sie 2018, 19:14

Spróbuj odpiąć wtyczkę od EGR-ai pojezdzij troche z odpiętą wtyczką , Jeżeli turbina nie bedzie się przycinać to bedziesz miał odpwiedz co wymienić .

Mulek89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2015, 18:05
Lokalizacja: KRK

Post autor: Mulek89 » 24 sie 2018, 07:24

Na pewno sprawdzę tę opcję. Dzięki za podpowiedź. :)

Cinek147
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2023, 16:12
Imię: Martin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: 2.0 tdi bre - problem z turbiną

Post autor: Cinek147 » 09 gru 2023, 16:32

Odgrzeje kotleta. Czy coś wiadomo na ten temat co było przyczyną ?
Mam podobny problem. Z tym że u mnie. DPF-EGR OFF. problem zaczął się od dpf-a. Foraz częstsze wypalanie. Najpierw co około 300km potem zaczęło równo co 100km wypalanie. Po usunięciu DPF. Okazało się że przewód nadpalony był przewód do gruszki od turbo.
Założony jakiś nowy o takim przekroju. Po usunięciu DPF jednak są dziwne wskazania na vcds. Na wolnych obrotach 989.0 w drugiej rubryce 979.0 . Natomiast jak dodam gazu na postoju. To w pierwszej jest np. 1200 a w drugiej 1500-1600. Czy to nie jest przeładowanie????
Wydaje mi się że turbo tak jakby za wcześnie wstawało. Czy to wina turbo czy też źle wgranej mapy po usunięciu DPF. ????

Podczas jazdy słychać jak lekko gwiżdże turbo, jednak nie ma tej mocy. Raz na jakiś czas jedzie normalnie ale jak mu delikatnie nacisne na gaz. A jak chce wyprzedzić ścianę np. do połowy to już potem kilowaty jest. Tak jakby mu turbo odcinało.
Zachowuje się jakby był zamulony.

Jak jest ciepły lekko dymi ale też nie zawsze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga