Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 2.8q] zle wskazania wskaznika paliwa

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
_Marek_

[a6 c5 2.8q] zle wskazania wskaznika paliwa

Post autor: _Marek_ » 18 sty 2009, 22:36

witam, a ja mam taki problem. otoz wskaznik paliwa zle mi pokazuje. gdy mam polowe zbiornika, to wskaznik pokazuje 3/4 zbiornika. albo gdy nie mam paliwa w zbiorniku to wskaznik pokazuje 1/4 zbiornika. czyli po prostu tak zawyza mniej wiecej o 1/4 zbiornika. kodowanie licznika bylo sprawdzane na vagu i jest wszystko ok i teraz nie wiem co z tym fantem zrobic? oprocz przestawiania wskazowki mechanicznie.
motur jaki mam pod maska to benzynowa jednostka 2.8

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 19 sty 2009, 01:50

Nie wiem jak jest skonstruowany pływak w naszych audiczkach, ale jeśli podobnie jak w innych, to pływak masz do wymiany. A działa to tak - poprzedni właściciel /e nalewał paliwa taką ilość na jakiej zawiesza się obecnie pływak, z czasem styki się wytarły i pozadzierały. Teraz zawiesza ci się pływak na jednym z takich zadziorów. Szansa na to że się ruszy jest nikła, ale próbuj, w końcu można z tym jeździć, trzeba tylko uważać,żeby nie stanąć gdzieś w polu.
Pozdrawiam.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 19 sty 2009, 10:05

tomestus, ja nie wiem czy dobrze przeczytales moj post, ale u mnie nie zacina sie wskazowka w jednej pozycji.. tylko po prostu wskazowka pokazuje o 1/4 paliwa wiecej. gdy paliwa ubywa wskazowka sie rusza.. np. jak mam 3/4 zbiornika to wskazowka mi pokazuje pelny zbiornik i tak jak paliwa ubywa i juz mam pol zbiornika to wskazowka przesuwa sie i pokazuje 3/4 zbiornika...
jakby byl plywak zaciety to pewnie pokazywaloby caly czas jedna wartosc.
to tak jakby z zegarem analogowym. przestawimy sobie godzine np. do tylu i zegar chodzi normalnie, tylko wskazowka godziny pokazuje o godzine do tylu.

Awatar użytkownika
mucia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2008, 01:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mucia » 19 sty 2009, 10:37

Kolego miałem ten sam problem. Kiedyś poszedłem po barierkach dosyć ostro :) i po naprawie miałem ten sam problem. Nie twierdze ze twoj tez mogłbyc po dzwonie ale sprawdz pływak u mnie jedno z mocowan sie odczepiło :)

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 19 sty 2009, 10:42

mucia, ja wiem, ze jest po dzwonie ;-)
a jak sie dostac do plywaka?

Awatar użytkownika
mucia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2008, 01:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mucia » 19 sty 2009, 11:23

słuchaj pod podłogą w bagarku znajdziesz dekielek od pompy :) uwazaj jak bedziesz odczepiał kostke, nie połam niczego :))) ( Jak patrzysz na bagar to po prawej stronie blizej foteli, prawa strona schowka w podłodze tak jest w kombi )

pawcioawcio2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 30 sie 2008, 23:08
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: pawcioawcio2 » 20 sty 2009, 11:33

jeżeli masz quattro to masz dwa czujniki i prawdopodobnie jeden sie zawiesił
jaden w lewej czesci a drugi w prawej czesci baku

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 20 sty 2009, 14:33

pawcioawcio2, tak, mam quattro. trudny jest dostep do tych czujnikow? od wnetrza czy od spodu sie do nich dostac? i co rozumiesz poprzez to, ze zawiesil sie? mozna to reanimowac czy trzeba kupowac nowy?

Awatar użytkownika
tomestus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2008, 10:52
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: tomestus » 20 sty 2009, 14:47

Sorki, rzeczywiście nie wczytałem się, ale to z mocowaniem w baku któregoś z czujników to może być to. Sprawdź jeszcze czy aby zbiornik po dzwonie jest prawidłowo zamocowany, tam może któreś mocowanie puściło.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 22 sty 2009, 11:57

http://www.moto.allegro.pl/item53460182 ... _i_a8.html
tutaj na aukcji sa jakies czujniki. jak tak patrze to pewnie ten plywak jest na tym preciku.. tam jakies kabelki w dol prowadza do mocowania tego precika do tej plastikowej ramy.. w tym miejscu jest przekazywany sygnal do wskaznika?
bo na allegro nikt nie wspomina czy do quattro czy do oski.
wiec z tego wynika, ze w quattro sa 2 takie czujniki i pewnie gdzies od gory sie do nich mozna dostac.. mam nadzieje, ze zbiornika nie trzeba wyciagac bo jakos nie widzialem aby byly 2 otwory od kabiny :-(

[ Dodano: 2009-01-22, 19:09 ]
edit: zaraz za tylnymi siedzeniami jest pokrywka, pod ktora jest czujnik poziomu paliwa.. skoro mowa o 2 czujnikach w quattro to gdzie jest drugi? bo ten wyglada na calkiem ok, ale po wyciagnieciu i podlaczeniu w ogole nie reagowal na wychylenia skrajne.. byly takie chwile, ze po lekkim wynurzeniu i poruszaniu czujnikiem wskazowka delikatnie o 5mm mogla sie ruszyc, ale nic wiecej.. ale paliwa jest zdecydowanie mniej niz pokazuje wskaznik(pokazuje pelny bak). czujnik wyglada wrecz jak nowy, przylega do sciezek i nie ma grama rdzy. przewody od kostki do plytki sa cale.
co dalej?
dodam, ze zbiornik napewno siedzi dobrze, mocowania sa na tyle solidne, ze ani mu sie sni gdzies sie urwac.

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 15 sty 2011, 19:57

marekwroc, mam ten sam problem: zatankuje do pelna, wskaznik wychyla sie poza skale, wyjezdze pol baku, wskaznik pokazuje 3/4, wyjezdze bak, wskaznik pokazuje 1/4, ale jednoczesnie zapala sie rezerwa. jak sobie poradziles? bede wdzieczny za jakis opis, bo trudno sie polapac w plataninie dwoch wskaznikow w baku quattro i potencjalnie uszkodzonych zegarach - wiem, ze wskaznik ladowania mam popsuty.
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
zbig_wwl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2009, 09:34
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

Post autor: zbig_wwl » 15 sty 2011, 20:43

Na początek to sobie sprawdź, co pokazuje VAG. W zegarach (17) można sprawdzić, jaka jest aktualna rezystancja pływaka i jakiej to odpowiada ilości litrów paliwa w zbiorniku. Nie pamiętam teraz grupy, na której jest to wskazanie, ale raczej łatwo znaleźć. VAG-iem można też skalibrować wskazania - to w adaptacjach - też teraz nie pamiętam, który kanał.
Pozdrawiam
zbig_wwl

3.0TFSI by GREGOR10 ~450ps

ps. nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
KANAL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:23
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: KANAL » 16 sty 2011, 13:24

zbig_wwl pisze:Na początek to sobie sprawdź, co pokazuje VAG. W zegarach (17) można sprawdzić, jaka jest aktualna rezystancja pływaka i jakiej to odpowiada ilości litrów paliwa w zbiorniku. Nie pamiętam teraz grupy, na której jest to wskazanie, ale raczej łatwo znaleźć. VAG-iem można też skalibrować wskazania - to w adaptacjach - też teraz nie pamiętam, który kanał.
Tez nie pamietam ktory to kanal ale w VAGu jeszcze mozna zrobic test zegarow - i tam obserwowac jak zachowuje sie wskazowka od beny.

Emil
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 01 lip 2009, 09:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Emil » 16 sty 2011, 15:03

obawiam sie, ze nie mam VAGa...

strymiet2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2014, 19:53
Lokalizacja: małopolskie

nie pokazuje spalania

Post autor: strymiet2 » 06 lis 2014, 20:14

Panowie co moze być przyczyną moje augi a6 c6 w sedanie 2,7 tdi nie pokazuje mi spalania na fisie jest cały czas 0,0 natomiast jak zatankuje samochod np.za 200zł pokazuje mi ze zrobię 1800km .A jak bym jezdził do konca to auto zgasnie a na fisie pokazuje mi ze jeszcze moge przejechać 200km.Co moze być przyczyną jezdze już tak od 2011r jak go kupiłem czy to moze być coś a pływakiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga