Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.8 QUATTRO] Problem z odpalaniem ,

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Ewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:29
Lokalizacja: Łódź

[A6 C5 2.8 QUATTRO] Problem z odpalaniem ,

Post autor: Ewa » 27 sie 2009, 19:58

Witam ,
od 6 miesięcy jestem posiadaczką Audi a6 1998r. quatrro , do tego momentu nic się nie działo ... aż któregoś razu wogóle nie chce odpalić , auto zostało zaprowadzone do mechanika , początkowo stwierdził uszkodzenie pompy paliwa , oczywiście wymienił , bez skutku , moja myszka nadal nie paliła , wymienił świece i także nic , ostatnią rzeczą jaką wymienił to czujnik hala bądz chala , nadal bez oczekiwanego efektu , teraz wpadł na pomysł iż mógł przestawić się rozrząd , możemy ktoś miał podobny przypadek i mógłby mi doradzić co powinnam zrobić ...dodam jeszcze że w jest pół baku paliwa i cały bak gazu , zawsze tak było .
wiem że być może powinnam zmienić mechanika ale oczekuję także bardziej technicznych porad ...

jeśli w powyższym poście jest jakiś błąd , bądz opisałam lub nazwałam coś nie fachowo to z góry przepraszam ale nie bardzo znam się na mechanice samochodowej .

pozdrawiam
Ewa

Awatar użytkownika
erick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:11
Lokalizacja: Pruszków/mazowieckie

Post autor: erick » 27 sie 2009, 22:24

Ewa pisze:początkowo stwierdził uszkodzenie pompy paliwa , oczywiście wymienił , bez skutku , moja myszka nadal nie paliła, wymienił świece i także nic , ostatnią rzeczą jaką wymienił to czujnik hala bądz chala , nadal bez oczekiwanego efektu , teraz wpadł na pomysł iż
.... I tak można nieźle wydoić klientowi portfel. Przez sieć ciężko się diagnozuje szczególnie takie problemy jak kłopot z uruchomieniem silnika. Może być drobnostka, a równie dobrze poważna awaria. Przestawienie się rozrządu jest jednoznaczne z uszkodzeniem wielu podzespołów, które mechanik powinien wychwycić, a po za tym wydaje mi się mało prawdopodobne.

Chyba jednak powinnaś poszukać innego specjalisty i przede wszystkim zacząć od podłączenia pod komputer, a dopiero potem zacząć wymieniać części.

Tyle roboty, a myszka nic... ;-) Nie poddawaj się...
<quattro>

Ewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ewa » 28 sie 2009, 08:00

chyba nie dokońca szczegółowo opisałam wizytę u tego mechanika , autko było podpinane pod komputer , ktory nie pokazywał żadnych błędów ... więc może ktoś mi poleci dobrego magika dla mojego auta ?

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 28 sie 2009, 19:27

kreci kreci i nie zapala ? slavi16, moze to imobilaizer (czy jak tam sie pisze ) i dobry pomysl z kluczykiem ;-) moze gdzies ci powietrze bierze.
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

Ewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ewa » 28 sie 2009, 22:22

wstyd przyznać ale ... auto nie ma alarmu , próbowałam każdym kluczykiem jaki posiadam no moze prócz tego do mieszkania ;-) , sprawa imobilaizera czy jak to sie pisze odpada to słowa mechanika , dzis nastąpił przełom kolejna rzecz jednak podobno przestawił się rozrząd ...

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 29 sie 2009, 01:22

kolezanko a moglabys bardziej przyblizyc jak sie przejawia to nie odpalanie ? czyli czy kreci jakos inaczej czy sa jakies zmiany etc?


moze posiada jakas blokade zaplonu o ktorej nie wiesz i moze jakos ja uruchomilas;/ ja u siebie mam jedna taka
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

Ewa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, 19:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ewa » 29 sie 2009, 09:44

a więc ... auto przez ostatnich 6 miesięcy jeździło bez zarzutu , jedyną rzeczą jaką musiałam robić to tankować benzynę i gaz . Wymieniłam także olej w miedzyczasie . Przy próbie odpalenia auta niestety przestało mnie słuchać , oczywiście kręci ,świecą się wszystkie kontrolki tak jak przy każdym odpalaniu , biorąc pod uwagę iż nie mam w domu męskiej pomocy , zatelefonowałam do mechanika , ten jeszcze na miejscu pod blokiem stwierdził uszkodzenie pompy dalsze losy opisałam powyżej ... odcięcie zapłonu zostało wyeliminowane , co prawda ja nic nie wiedziałam aby takowy był i potwierdził to poprzedni właścieciel z którym kontaktowałam się przy okazji moich zmagań , naprawa mojego auta trwa już 2 tydzień , wczoraj(bo nachodzę go już codziennie) mechanik widząc moje niezadowolenie mówił iż na 99% przestawił się rozrząd ,

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 30 sie 2009, 00:47

Ewa pisze:.. odcięcie zapłonu zostało wyeliminowane , co prawda ja nic nie wiedziałam
polecam sprawdzanie czy cos nie walnelo ;p zazwyczaj odciecie zaplonu to dwa kabelki i zewby je wyeliminowac terzeba je poprostu spiac ze soba zamiast wlacznika i okleic zwykla tasma izolacyjna :P walnac moze zawsze;-) z blokada zaplonu tak sie wlasnie samochod zachowuje ;p mozna krecid do us.... smierci i nic ;p a jak nie to zdac sie na mechanika badz znalesc lepszego ;p
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 30 sie 2009, 11:13

podpowiedz "mechanikowi" żeby sprawdził 2 rzeczy:
- czy jest cisnienie paliwa na listwie wtryskowej
- czy jest iskra na świecach

jesli masz gaz to winna może być także instalacja - jakieś zwarcie które powoduje stałe odcięcie benzyny - a jeśli to sekwencja odpala zawsze na benzynie i bez paliwa nie odpali.... Czy "mechanik" sprawdzał bezpieczniki samochodu jak i instalacji gazowej?

nie ma siły, albo nie dostaje paliwa albo iskry - to w gruncie rzeczy dość prosty silnik, jesli komputer nie pokazał żadnego błędu jakiegoś czujnika to nie rozumiem jak "mechanik" może nie poradzić sobie z jego uruchomieniem od 2 tygodni.... dlatego uzywam cudzysłowu....

jeśli mechanik wykonał wszystkie czynnosci o których pisałem - zwracam honor i z niecierpliwością czekam aż napiszesz co było powodem.... w przestawienie rozrządu jakoś nie wierzę...

Awatar użytkownika
Quick
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quick » 04 wrz 2009, 11:33

Jestem ciekawy czy faktycznie mechanik podłączył auto pod VAG, który powinien wskazać błąd skutkujący problemem z rozruchem motoru. Proponuję się upewnić.
Pozdrawiam, Quick.

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 04 wrz 2009, 21:04

arthurr, dobrze prawisz kolego ;-)


p.s tez czekam na diagnoze z niecierpliwoscia. mechanik to chyba tutaj postac tragiczna :P
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

dragon36
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 gru 2008, 17:43
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: dragon36 » 06 wrz 2009, 13:05

jesli masz gaz to winna może być także instalacja - jakieś zwarcie które powoduje stałe odcięcie benzyny - a jeśli to sekwencja odpala zawsze na benzynie i bez paliwa nie odpali.... Czy "mechanik" sprawdzał bezpieczniki samochodu jak i instalacji gazowej?
wierzę...[/quote]Byc moze sie myle ale istniej e cos takiego jak awaryjny tryb odpalania na gazie;gdyby sie udalo odpalic na gazie to mozna by wyeliminowac awarie ukladu zaplonowego.

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 06 wrz 2009, 13:52

zgadza się - istnieje taki tryb ale nie we wszystkich rodzajach sterowników. Jesli koleżanka ma sterownik z takim trybem - warto spróbować. Instrukcję takiego uruchamiania znajdzie się w instrukcji obsługi instalacji (sterownika)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga