Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 2.7 biturbo brak komunikacji ze sterownikiem po SWAPie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
piotrekkkkk121
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2017, 12:31
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

A6 C5 2.7 biturbo brak komunikacji ze sterownikiem po SWAPie

Post autor: piotrekkkkk121 » 25 kwie 2022, 14:06

Cześć,

kupiłem z pół roku temu dwa allroady C5, jeden 2004 rok 2.7 biturbo BEL automat z padniętym silnikiem i drugi 2.7 biturbo ARE manual jako dawce.

Z racji, że mam tam jakieś doświadczenie ze swapowaniem 2.5 tdi na 1.9 tdi pomyślałem, że przełożę całość z wózkiem, skrzynią itd. I w taki oto sposób do budy z 2004 roku trafił kompletny swap 2.7 biturbo ARE spięty z manualną skrzynią.

Wiązkę kupiłem 'nową' - używaną, gdyż dawca swapu był angolem i od razu ją podmieniłem, (nie chciałem wykorzystywać tej z BEL, bo bel jest już na nowszych cewkach, a ARE mam na starszych, dlatego kupiłem wiązkę z ARE).

No i to tyle. Silnik kręci rozrusznikiem, nie podaje napięcia na pompe paliwa, brak napięcia na bezpieczniku 32 (od ECU), brak komunikacji VAgiem ze sterownikiem silnika (z innymi sterownikami komunikacja jest). Podejrzewam, że sterownik nie dostaje plusa po zapłonie, tylko nie wiem gdzie szukać? Jest tu może ktoś kto miał doświadczenie z takim tematem?

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Re: A6 C5 2.7 biturbo brak komunikacji ze sterownikiem po SWAPie

Post autor: bendzji » 25 kwie 2022, 22:31

w BEL jest przekaźnik zasilania ECU a w ARE go brak jeżeli dobrze kojarzę - stąd też różnica w wiązce wewnątrz kabiny , trzeba pozmieniać żródło zasilania bezpieczników 29 , 32 , 34 ( piszę teraz z głowy mogłem coś pokręcić )
masz tu schemat ARE/AZA - https://mega.nz/file/TbJCEKoa#932SytKGM ... -TNN0LZk3c
a tu BES https://mega.nz/file/PbQGUA6Q#n5JhnikeJ ... lZvy769Ddw

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga