Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] 2.4 szarpie jak by nie pracował na wszystkich cylindrach

Silniki benzynowe
adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

[A6 C5] 2.4 szarpie jak by nie pracował na wszystkich cylindrach

Post autor: adas81z » 10 mar 2009, 00:04

Witam,
Mam problem mianowicie szarpie przy ruszaniu na biegach przy dodawaniu gazu przerywa i szarpie. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Przepustnice wyczyściłem, świece nowiutkie. Co to może być czy ktoś wie?

Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2009, 22:37 przez adas81z, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Z1 TOMEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:43
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Z1 TOMEK » 10 mar 2009, 00:25

A benzynkę jaką tankujesz i gdzie?
Masz skrzynię automat czy manual?
ŻYJ DLA LUDZI NIE DLA RZECZY...

Obrazek

filcuch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: filcuch » 10 mar 2009, 06:41

Miałem to samo, szarpał na gazie i falowały wolne obroty, ale nie wierzyłem że to przewody byłem na kilku regulacjach i nic nie pomagało .Jak zaczął sobie poszarpywać na benzynie wymieniłem kable, ezektor i odmy , problem zniknął.

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

witam

Post autor: adas81z » 10 mar 2009, 16:53

Z1 TOMEK pisze:A benzynkę jaką tankujesz i gdzie?
Masz skrzynię automat czy manual?
no powiem ze tankowalem w auchan ale jak zaczal mi sie problem to i werwy dotankowalem ,,,i nic ,,,dodammjeszcze ze strzela mi w korektor ,katalizator

[ Dodano: 2009-03-10, 16:54 ]
filcuch pisze:Miałem to samo,szarpał na gazie i falowały wolne obroty ,ale nie wierzyłem że to przewody byłem na kilku regulacjach i nic nie pomagało .Jak zaczął sobie poszarpywać na benzynie wymieniłem kable, ezektor i odmy , problem zniknął
u mnie szarpie tak ze az przerywa i do tego strzela

[ Dodano: 2009-03-10, 16:57 ]
Z1 TOMEK pisze:A benzynkę jaką tankujesz i gdzie?
Masz skrzynię automat czy manual?[/quot skrzynia manual

[ Dodano: 2009-03-10, 16:59 ]
censored pisze:Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie zregulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty

Słusznie Z1 TOMEK napisał, jaka skrzynia? Być może tu leży problem.[ /quote] skrzynia manual ,,,a i strzela w korektor i katalizator

[ Dodano: 2009-03-10, 17:02 ]
filcuch pisze:Miałem to samo,szarpał na gazie i falowały wolne obroty ,ale nie wierzyłem że to przewody byłem na kilku regulacjach i nic nie pomagało .Jak zaczął sobie poszarpywać na benzynie wymieniłem kable, ezektor i odmy , problem zniknął
a objawy na gazie tylko sie pojawialy czy na benzynie tez bo u mnie przy dodawaniu gazu na biegach najbardziej poszarpuje i do tego strzela ,,,odmy sa u mnie zawalone ale jeszcze maja przelot

[ Dodano: 2009-03-10, 17:14 ]
censored pisze:Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie zregulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi. W przypadku nie poprawienia, zostanie on usunięty

Słusznie Z1 TOMEK napisał, jaka skrzynia? Być może tu leży problem.
co nalezy poprawic w tytule zeby byl zgodny z regulamninem

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adas81z » 10 mar 2009, 22:36

slavi16 pisze:adas81z, no teraz narobiłeś zamieszania w poście (sorki za O.T.) ;-)

Rodzaj autka wsadź w tagi, tj [a 6 c5 2.4] i temat masz poprawiony <ok>

Jak koledzy wcześniej wspomnieli podaj rodzaj skrzyni: manual czy automat . Instalacji LPG nie masz <hmm>
no skrzynie mam manualna i jezdze na benzynie ,,,ale dzis po czterech dniach spedzonych w garazu ,zgasilismy swiatlo i zobaczylem przebicia na cewce i przewodach w okolicy kapturkow,ciekawo czy to przewody bo te przerywanie pojawilo mi sie w jednej chwili gdzy zjezdzalem ze skrzyzowania cos jak b walnelo w jednej chwili

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adas81z » 11 mar 2009, 23:19

filcuch pisze:Miałem to samo,szarpał na gazie i falowały wolne obroty ,ale nie wierzyłem że to przewody byłem na kilku regulacjach i nic nie pomagało .Jak zaczął sobie poszarpywać na benzynie wymieniłem kable, ezektor i odmy , problem zniknął
Witam bylem dzis u znajomego na szrocie wymienilem przewody na chwile i nic ,,,moze dla tego ze tamte tez niedobre ,,,chyba bede musial kupic ale juz troche kaski poszlo bo kupilem swiece to 300 i dla mechanika ktury czyscil przeplywomiez itd 200 ,,,a co to jest ezektor

filcuch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: filcuch » 11 mar 2009, 23:32

Tutaj adas81z znajdziesz
search.php

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adas81z » 11 mar 2009, 23:40

filcuch pisze:Tutaj adas81z znajdziesz
search.php

Dziękuję. Jak zrobię jakiś postem to napiszę.

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 12 mar 2009, 08:56

Kolego adas81z co do kasy to nie narzekaj w koncu jezdzisz A6 C5 ludzie wpakowali duzo wiecej szukajac przczyn usterek u siebie. Przewody musisz dac nowe , niestety beda kosztowac z tym sie trzeba pogodzic. Sprawdz jeszcze cewke bo jesli strzela to nie wypala mieszanki.

sasza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sasza » 12 mar 2009, 12:36

Tez miałem Taki problem u siebie. Z poczatku tylko na gazie ale wcziz sie powiekszał az w koncu i na benzynie zaczał strzelac. Wymieniłem swiece i nic. Dopiero po wymianie przewodów jak reka odjął i stawiał bym własnie ze w tym tkwi przyczyna dłąwienia sie silnika. Przewody nie sa az tak strasznie drogie bo ja kupiłem za około 250 zł a gdzies na forum czytałem ze ktos kupił org Beru za jakies 300zł w sklepie.

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adas81z » 12 mar 2009, 17:54

Arek_R pisze:Kolego adas81z co do kasy to nie narzekaj w końcu jeździsz A6 C5 ludzie wpakowali dużo więcej szukając przyczyn usterek u siebie. Przewody musisz dać nowe, niestety będą kosztować z tym się trzeba pogodzić. Sprawdź jeszcze cewkę bo jeśli strzela to nie wypala mieszanki.
Witam no ja rozumiem ze wszystko kosztuje ale na świece 300 poszło następnie 300 na podłączenia a i jak te przewody to w sklepie bosche 500 beru jeszcze więcej, no jakiś dziś znalazłem firmy santech za 180 tylko czy to wydatek potrzebny.

filcuch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Zakrzewo

Post autor: filcuch » 12 mar 2009, 18:46

Kupiłem NGK za jakieś 340 zł na alledrogo a odmy i ezektor razem 60 euro tylko w serwisie

sasza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sasza » 12 mar 2009, 19:11

adas81z pisze: no i ja tak zrobie tylko sprawdfze najpierw cewke na szrocie podmienie zobacze czy tamta chodzi u mnie,,,a przewody jakie kupiles jakiej firmy i czy dlugo na nich jezdzisz ,,ja znalazlem santech za 180


Ja tez kupiłem Sentechy. Jezdze na nich z pół roku i narazie nie mam zadnych problemów a jezdze na gazie który to jest bardzo czuły na wszelkie usterki przewodów czy swiec.

adas81z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 33
Rejestracja: 07 mar 2009, 01:42
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: adas81z » 12 mar 2009, 23:24

sasza pisze:
adas81z pisze: no i ja tak zrobie tylko sprawdfze najpierw cewke na szrocie podmienie zobacze czy tamta chodzi u mnie,,,a przewody jakie kupiles jakiej firmy i czy dlugo na nich jezdzisz ,,ja znalazlem santech za 180


Ja tez kupiłem Sentechy. Jezdze na nich z pół roku i narazie nie mam zadnych problemów a jezdze na gazie który to jest bardzo czuły na wszelkie usterki przewodów czy swiec.
no i w sobote maja byc przewody sentech jak tylko zrobie jakis postep to go opisze ,w kazdym badz razie teraz jeszcze otwieralem po ciemku maske to widac jak skacza iskry po cewce i przewodach

[ Dodano: 2009-03-18, 00:08 ]
no i niestety przewody wymienilem ngk za 400 ,,swiece ,,,cewke tez podmienialem na moment i nic dalej szarpie i strzela juz nie wiem co robic ,,komputer nie pokazuje zadnych bledow

Awatar użytkownika
BigDave
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 126
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: BigDave » 20 lut 2010, 17:30

Witam chciałbym się podłączyć do tematu, bo mam podobny problem. Moje 2,4 AGA w manualu delikatnie faluje na biegu jałowym i podczas przyspieszania szarpie jakby któryś gar nie chodził lub cyklicznie nie zapalał mieszanki. Najbardziej wtedy kiedy jest wysokie obciążenie, czyli im wyższy bieg i niższe obroty tym mocniejsze szarpanie. Muszę ciągle trzymać go powyżej 3tys obrotów, bo inaczej nie da się jeździć. Przy większych prędkościach obrotowych szarpanie też jest odczuwalne, ale im wyższe obroty tym słabiej. Myślałem, że to wina paliwa, bo ostatnio miałem już taki przypadek, że po tankowaniu auto nie odpaliło ( po zlaniu paliwa i zalaniu nowym odpalił od ząbka ). Tym razem jednak złe paliwko mogę wykluczyć. Jak narazie wymieniłem filtr paliwa, świece, a dzisiaj wszystkie przewody podciśnieniowe, ale nic się nie zmieniło. Dodam, że na kablach i na cewce nie widać przebić. Odma jest drożna i tylko lekko zabrudzona olejem ( nie białą mazią jak to często u niektórych bywa ). Sprawdzałem też eżektor metodami opisanymi na forum czyli... metoda na pedał hamulca ( po zgaszeniu silnika jest nadal twardy ), no i metoda z kartką papieru przykładaną do wlewu oleju ( nie jestem pewny, bo ani widocznie nie dmucha, ani jej nie wciąga, kartka po prostu delikatnie drga ).

Poratujcie!!! <beczy>
Ostatnio zmieniony 20 lut 2010, 22:21 przez BigDave, łącznie zmieniany 1 raz.
Vorsprung Durch Technik

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga