Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[2.7 biT Q, Manual] Wibracje przy przyspieszaniu na rozgrzanym silniku

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
kerley95
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:00
Imię: kerley95
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

[2.7 biT Q, Manual] Wibracje przy przyspieszaniu na rozgrzanym silniku

Post autor: kerley95 » 25 sie 2020, 00:33

Witam,
Sprawa z którą męczę się od dobrego roku czasu. Drgania całej budy na 2 i 3 biegu przy przyśpieszaniu, ale w momencie kiedy samochód już zaczyna łapać temperaturę, na zimnym jest spokój. Na trasie kiedy samochody jest już pełni nagrzany drgania potrafią przejść na 4 bieg. Ostatnio w trasie pojawił się ciekawy objaw a dokładnie ze stacji ruszyłem z miejsca na pełnym skręcie i odrazu by czuć wibracje + zaczęła migać ikona od ESP. Dodam, że po nagrzaniu się samochodu przy pełnym bucie na 2 czy 3 biegu oprócz drgań, ESP potrafi mnie zdusić. Jak wyłączę ESP to jest spokój. Na trasie zauważyłem również, że powyżej 140km/h słyszałem buczenie, wydaje mi się, że właśnie na tylnej osi (albo sobie tak wmawiam 😂).
Dodam, że ok właśnie ok 1 rok temu miałem regenerowaną skrzynię, której po przejechaniu 50 km pękł korpus i została na nowo zregenerowana na gwarancji. Drgania występowały już po odebraniu samochodu przed pęknięciem skrzyni. Już 4 mechaników to sprawdzało i każdy albo zalecał ponowne sprawdzenie wału albo rozkładali ręce.
Dyfer do sprawdzenia?
Dodam, że wał był już 2 razy wyważany\regenerowany (pierwszy raz bez skutku co się okazało na marych częściach, drugi już lepiej, bo drgania nieco się zmniejszyły), wymieniona podpora i tłumik drgań. Nowy olej w moscie.
Przeguby przód całe, bez luzów. Prawa tylna półoś była regenerowana.
Pacjent A6 C5 sedan, skrzynia jeszcze seryjna FRQ, dyfer jeżeli dobrze sprawdziłem to EUU.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga