Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] szarpniecie w tylnym moscie

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ceemack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 26 sie 2008, 05:50
Lokalizacja: lubelskie

[a6 c5] szarpniecie w tylnym moscie

Post autor: ceemack » 28 wrz 2008, 14:33

problem w temacie gdy wrzucam biegi daje sie odczuć lekkie szarpniecie z okolic tylnego mostu nie wiem właśnie czy to tylny most tak sie włącza czy to może być wina zawieszenia (luzy na nim) problem nie zawsze występuje dodam ze fakt ten ma miejsce równiez gdy wycisnę pedał sprzęgła by zmienić bieg ,mam nadzieje ze to tylko nie skrzynia pozdro tahnx za pomoc

iras85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2008, 21:52
Lokalizacja: Mielec

Post autor: iras85 » 29 wrz 2008, 21:30

Kiedyś też miałem Q i przyznam ci się że też miałem takie objawy lecz nie udało mi się ich wyeliminować... choć się starałem...

Koledzy z forum, a miałem A4 doradzali mi żebym zrobił tak:

Sprawdził gumy pod skrzynią, silnikiem, i dyferencjałem. Tak też zrobiłem i nic
Wymieniłem też cały dyferencjał i też lipa...
Został wał lub przeguby na wale, z tym że u mnie prawdopodobnie właśnie te przeguby padły, a koszt tego był nie aż tak duży.

Objawy miałem takie że przy zmienię biegów były dokuczliwe dla osób nie mających wcześniej Q, stuki, a jak się dało na 2 lub 1 to szarpało, jak sie dodawało delikatnie gaz lub się do puszczało.

Nie wiem jak to jest u ciebie... ale jeśli masz te przeguby to podjedz na serwis i niech ci niunie podniosą do góry, jak poruszasz kołami w tył i przód to powinieneś słyszeć taki metaliczny dźwięk, jak by się ktoś bawił małym kluczykiem i bił po jakimś metalu.
Jeśli to nie będzie żadna z tych rzeczy to możesz sprawdzić od razu czy nie masz luzów na skrzyni czy też wale i będziesz wiedział co i jak.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga