Witam wszystkich po krótkiej przerwie Stałem sie posiadaczem audi s6 c5 z 2000r z uszkodzoną automatyczną skrzynią biegów. Bardzo poważnie rozważam przekładkę na manual, natomiast wszyscy doskonale wiemy że jest ona bardzo trudna do zdobycia. Przeczytalem masę tematów i wiem że coś kombinują ludzie z skrzyniamy od 2.5 tdi, ale tego chcę uniknąć. Padło na kompletną przekładkę z 2.7 biturbo i tutaj moje pytanie:
Czy taka przekładka podchodzi plug&play?
Co z półosiami? nie będą za wąskie?
Dodam że mam juz za soba 2 przekładki z tym że w silnikach 2.4 i 2.8, więc z tematem sobie poradzę. Z góry dziękuję za odpowiedzi i jednocześnie prosze o nie wypisywanie mądrości typu ,,Napraw automat''
opornik pisze:niewiem dokladnie jak ze skrzynia ale napewno niepasuje zamach...
w 2,7 jest na 8 szpilek
a w 4,2 jest na 10 szpilek przykrecany do wału.
Wprowadzasz w błąd. W s6 jest 8 śrub. W rs6 jest 10
Jak nie chcesz bawić się w graty od 2.5 TDI, chociaż nie wiem czemu bo chodzi bardzo dobrze i skrzynie w przypadku uszkodzenia są łatwiej dostępne to tu masz za 4 tys. kpl przekładki od 2.7 BIT: http://allegro.pl/kompletna-przekladka- ... 85352.html
Wszystko pasuje bez żadnych przeróbek.
O manualu od 4.2 możesz pomarzyć... chyba że za samą skrzynie dasz 3 tys.
jak juz ktos pisze ze skrzynia z 2.5tdi do V8 to kibel to niech pierw porowna przelozenia org Tipa z tym man z tdi i wtedy zacznie biadolic...
pozatym skrzynie z tdi maja szersze zebatki w porownaniu do skrzyn z 2.7 co czyni je mocniejszymi
kuki_wml, jak mówisz Łukasz jak będzie się jeździło na takiej skrzyni z 2.5tdi? lepiej jak na manualnej S6?? Masz może wiedzę jakie są różnice w przełożeniu ?Na której będą większe obroty przy prędkości 140km/h na 6 biegu?
potownywalem przelozenia z ori Tipem z S to 1-5 sa niemal identyczne jak w tej z tdi (1 krotsza) a 6 to juz typowy nadbieg (niemal identyko jak 5 w tipie w A6 4.2)
przepraszam za odgrzanie kotleta, ale może ktoś doświadczony w temacie wrzuciłby listę części potrzebnych do przeprowadzenia swapa skrzyni. Na pewno będą potrzebne:
- skrzynia
- sprzęgło
- pedał sprzęgła i pedał hamulca
- lewarek zmiany biegów
- półosie
- wał napędowy
- licznik (opcjonalnie, bo z automatu ma na wyświetlaczu oznaczenia biegów D, N, R, P)
co jeszcze??
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 08:48 przez kalina86, łącznie zmieniany 1 raz.