Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(A6 C5) Po wymianie półosiek, jakie koszta?? PILNE!

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SysioA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2008, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

(A6 C5) Po wymianie półosiek, jakie koszta?? PILNE!

Post autor: SysioA6 » 04 lis 2008, 20:13

Witam kolegów i koleżanki. Mam prosbę o szybką poradę. Autem strasznie trzęsło powyżej prędkości 80km/h, w warsztacie zdiagnozowano krzywe półośki, zostało w naprawie na 2 dni. Dostałem telefon, że lepszym rozwiazaniem będzie regeneracja, bo nowe będą dużo kosztowały. Zgodziłem się, auto jeżdzi super, ale...za-cytuję: WYMIANA PÓÂŁOÂŚI NAPęDOWEJ PRAWEJ, policzono mnie 1100zł i 200zł za robotę. Widziałem półośki w necie za 300-500zł, wiec różnica jest, szczególnie, że to tylko prawa. Jeszcze nie zapłaciłem, więc pytam czy to nie wałek?? W sumie do tego warsztatu już 3 rok jeżdzę i mam zaufanie do właściciela, ale to mnie zastanawia...bardzo. Proszę o poradę zanim przeleję należność, bo wtedy to już po jabłkach będzie. Dzieki, pzdr.
Świętej Pamięci A6 avant 2.5tdi, Multitronic z 2001r.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Re: (A6 C5) Po wymianie półosiek, jakie koszta?? PILNE!

Post autor: goly191 » 06 lis 2008, 18:42

SysioA6 pisze:Witam kolegów i koleżanki. Mam prosbę o szybką poradę. Autem strasznie trzęsło powyżej prędkości 80km/h, w warsztacie zdiagnozowano krzywe półośki, zostało w naprawie na 2 dni. Dostałem telefon, że lepszym rozwiazaniem będzie regeneracja, bo nowe będą dużo kosztowały. Zgodziłem się, auto jeżdzi super, ale...za-cytuję: WYMIANA PÓÂŁOÂŚI NAPęDOWEJ PRAWEJ, policzono mnie 1100zł i 200zł za robotę. Widziałem półośki w necie za 300-500zł, wiec różnica jest, szczególnie, że to tylko prawa. Jeszcze nie zapłaciłem, więc pytam czy to nie wałek?? W sumie do tego warsztatu już 3 rok jeżdzę i mam zaufanie do właściciela, ale to mnie zastanawia...bardzo. Proszę o poradę zanim przeleję należność, bo wtedy to już po jabłkach będzie. Dzieki, pzdr.
nie da się ukryć, że Cie trochę zrobili w bambuko moim zdaniem
szczerze wątpię w krzywe półosie, naprawdę bardzo mi się nie chce w to wierzyć
a dokładnie ze względu na to, iż kupiłem furę po strzale i to nie małym, sam sprawdzałem czy półosie są proste, (wystarczy przyrząd) i są ok, sprawdzałem bo mi autko skakało już od 30km/h co się okazało, oba alusy były skrzywione, wsadziłem zimowe stalówki i cacy :-)
na Twoim miejscu i na przyszłość dla innych, pierwsze co się robi jak samochód zaczyna "trząść" czy cokolwiek podobnego, to wyważenie kół w pierwszej lepszej wulkanizacji, zdarza się opadnięcie ciężarka lub krzywa felga, a nie odrazu wymiana półosi, tak bym to zdiagnozował, nawet był wcześniej pojechał na geometrię kół, koszt ok 50zł ;-)
no ale uczymy się całe życie
a jeżeli miałbym już wymieniać, to był sobie kupił używki za 150-300zł spokojnie i sam wymienił 8-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga