Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przełożony silnik.. nie odpala

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
aleks2727
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2020, 19:34
Imię: Aleksander
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz

Przełożony silnik.. nie odpala

Post autor: aleks2727 » 26 gru 2020, 19:39

Witam serdecznie.. Zwracam się z prosbą o pomoc w ramach juz krzyku rozpaczy, ponieważ:

Mam Audi A6 C5 2.5Tdi 180km automat sedan Quattro r.prod 2000 oznaczeniu AKE.. Dałem się namówić na przekładkę silnika lecz okazało się, ze ten co się za robotę zabrał nazywajac się mechanikiem chyba okazał się garażowym makgajverem o wiedzy marnej i z auta które wjechało na kołach teraz zostało auto bez połowy przodu stojące bez życia. Przełożony został silnik BDH z Audi A6 C5 2.5TDi 180km 2004r kombi w całości z osprzętem, wymieniony został komputer silnika wraz z wiązką kabli,przełożony został również licznik wraz ze stacyjką i.. silnik kręci ale nie odpala! Układ paliwowy został odpowietrzony, w baku jest duzo ponad połowę paliwa. Efekt przypomina zachowanie auta jakby się zapowietrzyło z powodu braku paliwa, kręci kręci kręci i na tym się konczy lub bywają momenty że rozrusznik wyda swoisty dzwiek i tyle. Pomóżcie Was proszę.. co z tym teraz zrobić? Jest jakaś szansa zeby auto odratowac postawić na koła czy po prostu już jest tak poprzestawiane wszystko, że robić tam co kolwiek będzie grubym tematem. Mam w całosci wciąż ten silnik AKE jesli to ma znaczenie ew co by trzeba zrobić w tym stanie jak jest żeby uruchomić to auto z tym silnikiem BDH o ile w ogole to możliwe biorąc pod uwage różnicę w latach produkcji. Pali się kontrolka silnika na zegarach również. Bardzo Was proszę powiedzcie czy da się coś jeszcze z tym zrobić. Z góry Dziękuję i przepraszam za ew błedy lub gafy, jestem raczej laikiem i marne moje pojęcie moje,starałem się opisać temat według tego co mi powiedziano albo tłumaczono.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przełożony silnik.. nie odpala

Post autor: repek92 » 03 sty 2021, 22:19

Mogłeś tylko przełożyć sam slupek silnika. I by jezdzil. Po co zmieniac wszystko jesli twoje bylo sprawne. Bledy sprawdzane?
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

aleks2727
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2020, 19:34
Imię: Aleksander
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przełożony silnik.. nie odpala

Post autor: aleks2727 » 07 sty 2021, 14:58

Samochód odpalony ale to jak się zachowuję to dla mnie laika jest jakimś nieporozumieniem. Trzepie,wali,stuka,trzesię całą budą jak by miał zaraz wybuchnać. Dodam tylko,że spowrotem została przełożona pompa od poprzedniego silnika,wtryski i komputer. Z tego co udało mi się wyczytać z róznych porad i poradników na forach to należy sprawdzić ustawienie kąta wtrysku i ew dokonać regulacji tego kąta i naturalnie błędy jakie pokazuje komputer. Były sprawdzane juz ale nie mam aktualnie dostępu do tych informacji,wrzuce je troszkę później po powrocie do domu. Dodam,że samochod tak pracuje po odpaleniu go jak jest zimny. Po rozgrzaniu się to całe walenie i szał obrotów się uspokaja po czym silnik zaczyna pracować normalnie.

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przełożony silnik.. nie odpala

Post autor: repek92 » 07 sty 2021, 22:17

Ile bym nie robił tych 2.5 kat wtrsyku nie bedzie mial na to wplywu.
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga