Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 Automat C5] Bardzo głośna praca 1.9 TDi

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
oscypek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:36
Lokalizacja: maków podhalański

[Audi A6 Automat C5] Bardzo głośna praca 1.9 TDi

Post autor: oscypek » 24 lis 2008, 15:54

Moim problemem jest bardzo głośny silnik. Samochód ma 180 tyś przebiegu i jakieś 1tyś kilometrów temu zaczął mi chodzić jak jakiś stary traktor. Nie wiem co może być tego przyczyną. Pasek rozrządu jest w dobrym stanie i nie przeskoczył, wtryski też pracują ok (nie zacinają się), nie kopci, ani nie ma żadnych problemów z paleniem. Może ktoś miał już taki przypadek i może mi pomóc w tej sprawie. Z góry dzięki!
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 25 lis 2008, 10:41 przez oscypek, łącznie zmieniany 1 raz.

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 26 lis 2008, 17:30

A trzęsie Ci się cały silnik i kierownica na wolnych obrotach?? A po dodaniu lekko gazu do 950 obrotów problem znika? To może być dwumasówka. Też tak mam, niedługo wymieniam i dam znać czy pomogło.

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 26 lis 2008, 17:43

nie wiedziałem. :oops:
Człowiek się całe życie uczy (a i tak głupim umiera)

oscypek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:36
Lokalizacja: maków podhalański

Post autor: oscypek » 26 lis 2008, 20:37

Chyba odkryłem źródło problemu! Ostatnio zawoziłem samochód na przegląd i wymianę płynów, dziś w bagażniku znalazłem bańkę z olejem który mi wlali, i jest to MOBIL 1 5W-50 Rally Formula. Na butelce nic nie pisze że jest to olej do diesla. Na stronie producenta wyczytałem, że jest to olej do wszystkich typów jednostek (rozumiem to jako olej i do diesla jak i do benzyny). I wydaje mi się że to właśnie problem z olejem, bo objawy głośnego chodzenia znikają powyżej 2 tyś obrotów. Dlatego mam wrażenie, że olej nie daje odpowiedniego ciśnienia na regulatory, bo hałas dobiega z pod klawiatury. Jutro jadę się skonsultować z tymi mechanikami co olej dobierali!

oscypek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:36
Lokalizacja: maków podhalański

Post autor: oscypek » 26 lis 2008, 20:47

Dokładnie syntetyk 5W-50

oscypek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2008, 15:36
Lokalizacja: maków podhalański

Post autor: oscypek » 27 lis 2008, 17:17

Niestety wymiana oleju i filtra nic nie dała hałas nie ustąpił:( ÂŻaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć co dolega temu motorowi:( Dziś go rozkręciłem i pod klawiaturą wszystko jest ok. Głowicy nie ściągam bo jeśli by to było coś niżej w silniku to pewno już by dawno umarł. Nie rozumiem tylko dlaczego tak się dzieje do 2 tyś obrotów, później jest już normalnie.

A ten cały VAG byłby w stani mi wyświetlić co jest grane?

Jeszcze jedno teraz gdy w nim grzebie zauważyłem jeszcze coś ten cały hałas nasila się gdy mam wrzucony P (parking), a gdy tylko wkładam jakikolwiek inny bieg to poziom hałasu zmniejsza się o połowę a ustępuje po przekroczeniu 1tyś obrotów! Może to coś ze sprzęgłem! Niestety nie mam pojęcia jak wygląda skrzynia automatyczna od środka! Może teraz ktoś coś doradzi!

[ Dodano: 2008-11-28, 20:47 ]
Usterka znaleziona! Rozsypało się koło zamachowe! Potrzebuje danych odnośnie tego elementu (numery) bo niestety na kole nie mogę odnaleść!! Może ktoś wie! Podaje dane samochodu:

A6 1.9 TDi AUTOMAT 1998r silnik AFN
Bardzo proszę o pomoc!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga