Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AAH 2.8 174 KM] Przebieg 312 000km a założenie gazu.

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[ AAH 2.8 174 KM] Przebieg 312 000km a założenie gazu.

Post autor: Surchon » 11 maja 2017, 18:18

Witam tym razem w tym dziale :) Kilka dni temu zakupiłem sobie Audi A6 C4 w wersji Avant Quattro z silnikiem 2,8 o mocy 174KM. Autko ma na liczniku prawie 312 000km - myślę, że jest to realny przebieg, do 2007r była prowadzona książeczka serwisowa, ostatni wpis to o ile dobrze pamiętam 217 000km? Pod maską znalazłem karteczkę z info, że olej jaki tam był lany to 10W40. Na początku chciałem doprowadzić go do porządku (wymiana oleju, płynów, filtrów, rozrządu - ogólnie wszystko co należy wymienić), a następnie założyć LPG, aby nie wydawać fortuny na PB <lol> . Jednak dzisiaj polecony przez znajomego mechanik bardzo mnie wystraszył... <stres> Nie ukrywam, że zacząłem się poważnie martwić. Otóż ten mechanik powiedział mi, że stanowczo odradza mi zakładanie gazu przy takim przebiegu i oleju, bo gaz wyczyści mi silnik z nagaru, samochód zacznie na potęgę palić olej = kopcić na niebiesko, wydmucha mi uszczelki etc. Powiedział, że później trzeba będzie robić remont za kilka tysięcy (remont głowic itp.) i silnik już długo nie wytrzyma. Nie będę tutaj oszukiwał, jestem trochę w kropce, bo od początku chciałem założyć gaz i jeździć, jeździć, jeździć - na benzynce nie będę mógł sobie na to pozwolić, bo po prostu mnie na to nie stać.


Liczę na jakieś rady z waszej strony, czy rzeczywiście po założeniu gazu będzie taka masakra, czy mechanik tylko mnie straszy? Co można zrobić, aby tego uniknąć? Nie chce zakładać instalki za 4 tysiące, aby za miesiąc musieć robić remont za kolejne 4 tysie i po paru latach zajechać silnik, a znowu z drugiej strony nie mam na tyle kasy, aby jeździć tylko na benzynie <wnerw> . Silnik wydaje się być w dobrej kondycji, na pewno nie bierze oleju na potęgę - a to czy w ogóle bierze okaże się jak zrobię trochę kilometrów. Z rury wydechowej nie czuć zapachu oleju - tylko para wodna przy zimnym silniku. Proszę o pomoc, bo sam już nie wiem co zrobić. <zalamka>

Pozdrawiam i liczę na wsparcie!

Awatar użytkownika
kiler22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 561
Rejestracja: 14 wrz 2016, 19:16
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: kiler22 » 12 maja 2017, 09:58

nie znam twojego samochodu bo może mechanik obejrzał go i widział że to końcówka jego żywota ale znam dziesiątki samochodów z przebiegiem 500 tys i mitycznym stanem licznika 200 tys gdzie gaz nic nie wypłukał <lol>
A NAWET znam takie samochody gdzie wymiana z mineralnego na pełen syntetyk też nie spowodowała konieczności remontu <lol>
A tak naprawdę jeśli ten przebieg jest autentyczny to ten silnik jest dopiero dobrze dotarty i żaden gaz itp nie spowoduje że wybuchnie , nic nie wypłucze i ogólnie nie nastąpi koniec świata j <lol>

kierowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:36
Imię: Krzyszyof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Przebieg 312 000km a założenie gazu.

Post autor: kierowiec » 12 maja 2017, 11:46

Potwierdzam :] Zakładaj i już. Te silniki mają wyższą trwałość niż 300 tys. Pozdrawiam :)
Fan AUDI!!!!

Surchon
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2016, 18:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Surchon » 12 maja 2017, 13:16

Mechanik mówił, że motor jest w dobrym stanie, ale gaz go wykończy (stan motoru ocenił chyba po wyglądzie osłony, bo tylko maskę podniosłem).

kierowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2013, 13:36
Imię: Krzyszyof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kierowiec » 13 maja 2017, 17:35

Dobry gazownik sprawdzi silnik przed montarzem więc umów się i zobaczysz. Pozdro.
Fan AUDI!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga