Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AAE 2.0 101 KM] problem z działaniem silnika - benzyniak n

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
StormNFMW
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 05 gru 2016, 10:29
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

[ AAE 2.0 101 KM] problem z działaniem silnika - benzyniak n

Post autor: StormNFMW » 17 lut 2020, 00:38

Witam wszystkich,

mam problem z moją A6 od około 2 tygodni :(

Auto nie sprawiało dotychczas problemów, zarówno na gazie jak i na benzynie pracowało PERFECT aż pewnego dnia świeżo po myciu na myjni auto zaczęło dziwnie się zachowywać...

Po wyjechaniu z niej po paru metrach zaczęło lekko szarpać, straciło nieco mocy, a sam silnik pracuje jakby się turlał po tarce :D Objaw trochę tak jakby przynajmniej jeden cylinder nie brał udziału w zabawie albo silnik się rozsynchronizował.... Przyspieszam, dodaje gazu, odczuwam spory spadek mocy (tak wiem... 2.0 ...moc... żartowniś), silnik zaczyna się rzucać (dosłownie, od tego rzucania się złamała się obudowa bagnetu obijać się o gumową rurę obok), auto powoli przyspiesza i tak na każdym kolejnym biegu. W odczuciu jest tak jakby całe auto jechało po tarce, bo silnik wpada w wibracje. Podczas postoju dodając gaz efekt ten jest słabiej odczuwalny, ale silnik pracuje trochę jak diesel z lat 90 :/. Niestety bylem zmuszony do paru wyjazdów w tym czasie i zrobiłem nim z ta przypadłością trochę ponad 1000 km, więc mogę powiedzieć, że na każdy biegu i każdej prędkości jest to samo. Pod niewielką górkę na 4 biegu podjeżdża ledwo jadąc 110 km/h... Wykluczyłem winę półosi i kół bo na luzie jadąc dodając gaz ten efekt choć słabszy też występuje. Świece, przewody i kopułkę rozdzielacza zabrałem na warsztat, każdą świece wyczyściłem z czarnego nagaru gruntownie, przewody tak samo, "śmigło" rozdzielacza wyczyściłem (wewnątrz kopułki drobne ślady czarnego pyłu, choć w ilościach lekarskich). Niestety nie sprawdziłem iskry jeszcze.

Co proponujecie bym zrobił zanim oddam na warsztat? Niestety mam na stanie tylko czytnik OBD2, czeka na przejściówkę, więc nie mogę zczytać komputera.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i odpowiem na każde pytanie :)
Grzegorz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga