Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AAH 2.8 174 KM] A6 C4 przerywa na benzynie

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
przemek198787
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2015, 10:02
Lokalizacja: Hrubieszów

[ AAH 2.8 174 KM] A6 C4 przerywa na benzynie

Post autor: przemek198787 » 30 maja 2020, 10:08

Koledzy problem jest taki, że auto strasznie słabo chodzi na benzynie, przerywa nie wkręca się na obroty. Jak jadę na LPG silnik już rozgrzany powiedzmy te 110 km/h i przełączę na benzynę to jest masakra, auto pomimo wciśniętego gazu samo zwalnia tak jakby w jakiś tryb awaryjny wchodziło. Na gazie bez zarzutu śmiga, po podłączeniu vaga pokazuje stały błąd 17509 sonda lambda czujnik 1 strona 1 zbyt niskie napięcie? Sondy sprawdzałem vagiem napięcie oscyluje w granicach 0,1 do 0,9 v oraz multimetrem więc nie mam pojęcia skąd taki błąd, wykasowanie nic nie pomaga stałe nawraca, zmieniłem kable wn, świece, czujnik temperatury silnika dla ECU, filtr paliwa, podmienilem pompę paliwa, dolot szczelny sprawdzany plakiem, macie jakieś sugestie nie chce wymieniać sond zwłaszcza że odczyty dają dobre więc nie rozumiem skąd ten błąd. Dodatkowo falują obroty na biegu jałowym i to zarówno na benzynie jak i LPG, jak fachowo sprawdzić przepływomierz, czy można go czyścić bezpiecznie jakimś dedykowanym preparatem w sprayu? Macie jakieś pomysły? Chodzi mi po głowie regulator ciśnienia paliwa, jak go zdiagnozować. Dodam jeszcze że jak wcisnę gaz na luzie i silnik się dusi i przerywa to smród niedopalonej benzyny czuję. Instalacja LPG stag 300 plus sondy nie są do niej podpięte, ale z tego co się doczytałem nie jest to błędem w montażu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga