Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] [A6 C4 2.5 TDI AEL]

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
slahos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2012, 09:29
Lokalizacja: Gdańsk

[ MANUAL] [A6 C4 2.5 TDI AEL]

Post autor: slahos » 14 paź 2012, 22:56

Witam,

Prawdopodobnie mam do wymiany prawe łożysko bo po przekroczeniu 40-50 km/h z prawej strony mi wyje (buczy, jak by był tam jakiś mały silniczek :P) wysprzęglenie itp nie zmienia faktu wiec to nic z silnikiem ani skrzynią (układ wydechowy jest szczelny)

Jednak dzisiaj pojawiła się mała wątpliwość. Podczas startu z pełnego kopyta przy wrzucaniu 2 biegu (następnie przy 3 to samo) w momencie przeniesienia na koła "mocy" doszło do moich uszu takie walnięcie z prawej strony. Wcześniej też takie coś słyszałem ale przy normalnym cofaniu lub ruszaniu z maksymalnie skręconymi kołami w prawą stronę (jeżeli chodzi o łożysko i buczenie podczas jazdy to też czuć i słychać stukot)

I teraz moje pytanie :)

Czy łożysko może tak się zachowywać ? Tzn czy te stuki może właśnie ono w obu przypadkach generować czy może przegub też do wymiany ?

jerzy g-3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 gru 2008, 21:08
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: jerzy g-3 » 15 paź 2012, 22:10

Witam ja z takim samym problemem ostatnio wracałem z pracy z Austrii i zong nagle zaczeło cos szumiec i to jak zwolniłem do 20kmh to cisza ale jak przyspieszam to coraz głośniej szumi i jak skrecam w lewo to słychc jeszcze bardziej
a najlepsze że wymieniałem prawe łozyzko w czerwcu i znowu tak mi sie wydaje że to chyba łozysko bo na postoju cisza jak silnik pracuje i na różnych obrotach ,po wcisniecju sprzęgła i puszczeniu na postoju nic nie słychac dopiero jak przekrocze 20-30kmh to zaczyna sie ten szum i buczenie ,opony okej tarcze świeżo wymieniłem i klocki zaciski oky więc myslę że to tylko może byc łozysko .
prosze o pomoc ,,,,,,wielkie dzięki. :)
jerzy-g3

slahos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2012, 09:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slahos » 16 paź 2012, 08:06

Dzięki :)

ÂŁożysko wyło, przegub stukał a na lewej stronie do wymiany była osłona przegubu.

[ Dodano: 2012-10-16, 18:39 ]
Kurcze... :(

Wszystko zrobione i... dalej wyje :(

Tak się zastanawiam czy to może być wina opon ?
Czy gdyby były zjechane na brzegach, lub źle wyważone to czy mogły by tak huczeć ?
Bo tak się zastanawiam... czy może to nie jakiś pasek albo rolka itp ale to dzieje się tylko po przekroczeniu 40-50 km/h Gdyby to był pasek lub rolka to hałasowało by wraz ze wzrostem obrotów a tak się nie dzieje.

slahos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2012, 09:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slahos » 17 paź 2012, 14:58

Hmm... No okazało się że opony.
Nie były kierunkowe, asymetryczne. Ale kupiłem auto na 3 sezonowych letnich Barumach.
Zamienione zostały koła przód - tył i buczenie uciekło do tyłu.
teraz przynajmniej wiem co to jest :)

[ Dodano: 2012-10-17, 20:18 ]
Heh, dobra, jeszcze jedna sprawa :P

Czy waku pompa która nie trzyma ciśnienia może przy obciążeniu wydawać taki dzwięk ? W miejscu gdzie nie trzyma ciśnienia ?

jerzy g-3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 19 gru 2008, 21:08
Lokalizacja: ZABRZE

Post autor: jerzy g-3 » 18 paź 2012, 16:57

Witam ponownie ja w sprawie tego chuczenia . okazało się że to skrzynia biegów u mnie i teraz pytanie do was czy jdzie jeżdzic jakieś 1000km na chuczącym łożysku na pół ośce od strony prawej .aby dojechać do Polski i czy orjętujecie się jaki koszt naprawy (wymiany łożyska). <mysli>
jerzy-g3

slahos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2012, 09:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slahos » 21 lis 2012, 09:24

Do tej pory nie poradziłem sobie z problemem.
Opony i felgi sprawdzone czyt. jeżdżone na 2 innych kompletach.
ÂŁożyska w kołach wymienione.
Ciekawostka - po wyłączeniu silnika podczas jazdy dźwięk nadal występuje.

Nagrałem to co się dzieje, tzn. starałem się. W zamieszczonym filmiku od 02:05 wyraźnie słychać dźwięk o który mi chodzi. Czy komuś to coś mówi ?

Kod: Zaznacz cały

http&#58;//www.youtube.com/watch?v=lhqdanjHz8U&feature=youtu.be

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga