Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 1.8 125KM]skrzynia biegow szfankuje

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
kushi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:26
Lokalizacja: Pułtusk

[A6 C4 1.8 125KM]skrzynia biegow szfankuje

Post autor: kushi » 31 gru 2009, 16:24

witam,
jakis czas temu zauwarzylem,ze ciezko wchodzi mi 2 jak i wsteczny:-/
Dzieje sie tak gdy silnik jest jeszcze zimny.Po przejechaniu paru km wszystko wraca do normy.Olej w skrzyni wymienilem na nowy we wrzesniu.
Co to moze byc,czy moge dalej tak jezdzic,czyta usterka wymaga niezwlocznej naprawy?
pozdawiam

Zakładaj tematy w odpowiednich działach!
Ostatnio zmieniony 31 gru 2009, 17:42 przez kushi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 31 gru 2009, 17:59

Miałem tak samo a nawet gorzej w Mondeo mkII 98r.

Nic z tym nie zrobisz, ja z tym się pogodziłem, że zimą gdy olej w skrzyni jest gęsty drugiego biegu nie ma ale jazda pomimo że była denerwująca chyba źle się na skrzyni nie odbiła, przez 4 zimy tak miałem i nic się nie działo ze skrzynią

Gdy temp spadała poniżej -10 po odpaleniu auta np po nocy zapomnij, że wbijesz dwójkę <rotfl> <rotfl2> Aby się rozpędzić, NA ZIMNYM silniku: jedynka, rozpędzanie do ponad 30 km/h i odrazu trójka bo wbić dwójki sie nei dawało a jak już by sie nawet udało wrzucić 2 bieg to po takim czasie, że auto zdążyło wytrącić prędkość i się zatrzymać i cała robota na marne szła <mikołaj> <rotfl> Nie pomagała wymiana oleju czy synchronizatorów, w tym modelu Mondeo skrzynia ma wadę konstrukcyjną i w kazdym mkII dwójki nie da się wbić na zimnej skrzyni na dużym mrozie, czasami nawet i na chama ze zgrzytem nie dawało się jej wrzucić. Gdy olej w skrzyni był rozgrzany dwójka wchodziła idealnie <ok> Więc może skrzynia w C4 też ma coś takiego?
W obecnej A6 biegi chodzą lekko i bez oporów nawet przy ostatnich mrozach -20 :-D :-)
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

kushi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:26
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: kushi » 01 sty 2010, 18:27

dzieki za rade :-D
zgadzam sie z toba jest to bardzo denerwujace jak bieg niewchodzi. Mam nadzieje ze uda sie to naprawic.
pozdrowiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga