Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AUTOMAT] nie zmienia biegów

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Wojciech100 (usuniĂŞty)

[ AUTOMAT] nie zmienia biegów

Post autor: Wojciech100 (usuniĂŞty) » 07 lut 2012, 15:46

Mam problem ze swoją skrzynią automatyczną ZF 4HP18. Mocno trzęsie przy zmianie trybu "R" albo "D". I na D jedzie tylko na jedynce nie przerzuca wyżej. Wymieniłem spalony bezpiecznik i nic się nie zmieniło. Dolałem też oleju bo myślałem, że jest mało ale to też nie pomogło. Może ktoś coś doradzić? Jakie mogą być jeszcze przyczyny. Powiem jeszcze, że nie działo się przedtem nic tylko od razu, jak stała trzy dni w garażu w ostatnie mrozy. Ktoś coś wie?

kożuch gre
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 21 cze 2011, 20:13
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: kożuch gre » 11 lut 2012, 15:27

Myślę że trzeba wykasować błędy z pamięci komputera skrzyni biegów

Wojciech100 (usuniĂŞty)

Post autor: Wojciech100 (usuniĂŞty) » 11 lut 2012, 17:55

kasowałam nic nie pomogło wymieniłem pozycjoner f125 i przerzuca ale przy bardzo wysokich obrotach


Zamykam temat faktycznie moja wina. sprawdzałem bezpieczniki kilka razy, a i tak jeden przeoczyłem.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2013, 14:57 przez Wojciech100 (usuniĂŞty), łącznie zmieniany 1 raz.

adrian510
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adrian510 » 18 lut 2012, 12:13

Witam.Mam ten sam problem.Wymieniłem ten przełacznik i jest nadal to samo mimo iz wszytskie bezpieczniki sa sprawne

rysiu07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 cze 2013, 11:54
Lokalizacja: Wrocław-Bukowice

Nie zmienia biegów..

Post autor: rysiu07 » 03 cze 2013, 14:06

Witam. Mam podobny problem . Z autem było wszystko w porządku wieczorem, tylko zabezpieczenie po przekreceniu kluczyka nie puszczało. W sumie to działało odwrotnie,wyjołem kluczyk puściło,przekreciłem a ono zaskoczyło,może coś z elektromagnesem. Na drugi dzień odpalam auto wrzucam bieg i szarpniecie autem ,wrzucam na R też ale słabsze. No ale normalnie rusza i jedzie ,zadnych kontrolek nic się nie dzieje , no i też biegu nie chce zmienić jedzie na jednym. Prosze o pomoc...
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez rysiu07, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
emilooo007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 01 cze 2012, 16:51
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: emilooo007 » 30 cze 2013, 15:10

Kiedyś bawiłem się gniazdem zapalniczki i przepaliłem bezpiecznik ten pod maską z od strony kierowcy, wszystko było ok do momentu odpalenia auta, automat zaczął wariować nie zmieniał biegów i szarpał przy zmianie na który kolwiek bieg D, R, N, 1,2,3. Kasowanie błędów nie pomogło, dopiero po zostawieniu na odpiętej klemie na noc dało efekty i wróciło wszystko do normy. Kumpel kiedyś powiedział mi że pod maską pod osłoną silnika z góry, przy lince gazu jest taka gumowa poduszka podobno od jakiegoś podciśnienia do skrzyni biegów, wychodzi z niej jeden wąż, a potem jest trójnik, szczerze nigdy się nie interesowałem tą kwestią ale może warto tam też zaglądnąć
Kiedyś BMW, dzisiaj Audi,
cztery kółka dla powagi

Dziki192000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2013, 23:32
Lokalizacja: Mikołajki

Post autor: Dziki192000 » 27 lis 2013, 08:04

Witam wszystkich
Mam podobny problem ze skrzynia czasem blokuje sie na 2-gim biegu i nie chce wrzucac dalej. zatrzymuje sie gasze auto na pozycji P uruchamiam ponownie i problem znika czy ktos mial cos podobnego?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga