Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AUTOMAT+Q] Gdzie jest czujnik kickdownu?

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
przemek191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2011, 20:43
Lokalizacja: Katowice

[ AUTOMAT+Q] Gdzie jest czujnik kickdownu?

Post autor: przemek191 » 08 maja 2012, 07:32

Witam.Jakieś 2 tys. km temu miałem robiony remont skrzynki z wymianą konwertera na nowy.Problem pojawił się taki, ze podczas wcisniecia do podłogi pedału gazu skrzynia redukuje bieg niżej niestety poza jakby juz swoimi mozliwosciami.Obrazowo powiem to tak jadąc np.200km/h próbuje przebic na 3 bieg co wiąże się z konkretnym szarpnieciem całym samochodem i pewnym walnięciem.Badz ta sama sytuacja dzieje sie podczas szybkiego rozpedzania samochodu.Mechanic który robił tę skrzynie przejechał sie tym autem i powiedział ze jest walniety czujnik kickownu. tyle ze według etki u mnie nie ma takiego czegos przy pedale gazu.dzwoniłem do audi to gosciu do konca nie był pewny ale mówił ze za to może odpowiadac przepustnica gdyż jest na lince w ack.Gdzie mam szukac problemu?

tapir173
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 14 mar 2012, 06:42
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: tapir173 » 08 maja 2012, 08:31

Możesz tu poczytać na ten temat może coś ci pomorze http://www.audi-tech-team.eu/v8-42-kickdown-vt1667.htm ,

przemek191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2011, 20:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: przemek191 » 10 maja 2012, 22:25

Dzięki kolego za linka.Sprawdzę sobie jak to u mnie wygląda i zobaczymy, może uda się coś z tym zrobić.Pozdrawiam

Skrzypekk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2012, 12:51
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Skrzypekk » 21 cze 2012, 03:02

na lince gazu jest przy grodzi od strony silnika wlacznik kicka

przemek191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2011, 20:43
Lokalizacja: Katowice

Post autor: przemek191 » 21 cze 2012, 11:54

Witam.Dzięki kolego za podpowiedz. Trochę już temat sobie odpuściłem(zająłem się wyciekami oleju) jeżdząc spokojniej lecz nie jest to załatwienie problemu.Przyjrzę się jeszcze raz tej lince.A mógłbyś jakąś fote szczelić tego czujnika? ostatnio bawiłem się vagiem i robiłem test wyjść czujników w skrzyni i wszystkie po kolei zawory sprawdzało w skrzyni min. też chyba 2 elektrozawory kickdownu i niby wszystko przeszło bez problemu. Dowiedziałem się czegoś takiego że w tych skrzyniach kickdown sterowany jest ciśnieniowo przez płytę zaworową. Sam już nie wiem gdzie jest problem czy ze skrzynią która jest po remoncie czy z jakimś głupim czujnikiem za parę złotych.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga