Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ACK 2.6 193 KM] Kompletny schemat układu podciśnienia siln

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
dragonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:10
Lokalizacja: Ochodze

[ ACK 2.6 193 KM] Kompletny schemat układu podciśnienia siln

Post autor: dragonek » 21 paź 2012, 08:37

Witam,
walcząc powoli z niedomaganiami mojego silnika (po dojściu do 4 tys. obrotów znika moc) doszedłem do wymiany eżektora, jak się okazało stary jest w porządku, ale nie ma tego złego itd...., znalazłem kompletnie do niczego nie podpięty przewód układu podciśnienia - w (chyba już) przepustnicy pod eżektorem dalej od kolektora jest taki grubszy wąż, a bliżej kolektora jest cienki wężyk, on własnie nie jest do niczego podpięty, kiedy silnik pracuje cały czas jest tam zasysane powietrze. Googlam i szukam gdzie się da ale nie potrafię znaleźć żadnej informacji gdzie ten własnie wężyk powinien znaleźć swoje miejsce. Dodam jedynie że pojazd jest zagazowany - być może coś kiedyś dawno temu zostało odłączone i po prostu brakuje mi jakiegoś trójnika w całym układzie podciśnienia.
Może ktoś ma jakieś pewne informacje na temat miejsca, gdzie zguba chętnie by się przytuliła z korzyścią dla całego układu, jak i właściciela. ;)

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 21 paź 2012, 11:33

witam. w tym temacie jest schemat -c5-28-ack-schemat-podcisnienia-vt14735.htm . pozdro
tylko quatrro !!!

dragonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:10
Lokalizacja: Ochodze

Post autor: dragonek » 22 paź 2012, 15:49

Niestety akurat ten schemat mnie nie urządza. Jak na nim widać przy przepustnicy jest grubszy króciec i cienki króciec. Brak tam informacji na temat połączenia cienkiego króćca. Znaczy z czym on się łączy.

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 22 paź 2012, 17:32

witam. ok. byłem widziałem sprawdziłem <okok> ten cienki jest podpięty pod ten plastikowy tunel który łączy przepustnicę i rurę idącą od filtra powietrza . jak wyciągniesz ten plastik to zobaczysz taki króciec na ten wężyk z tyłu plastiku . pozdro

widzę że już widziałeś odpowiedz ale nie wiem czy doczytałeś -ack-26-193-km-pomieszane-wezyki-podcis ... htm#547655
tylko quatrro !!!

dragonek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:10
Lokalizacja: Ochodze

Post autor: dragonek » 23 paź 2012, 09:17

marek [a6], wielkie dzięki, zguba już znalazła swoje miejsce.
Faktycznie pod spodem tej kierownicy powietrza jest obudowany ochronnie dookoła króciec. Czyli akurat ten kawałek to część układu dolotowego raczej niż podciśnienia. :]

Awatar użytkownika
krychu30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 15 kwie 2010, 11:07
Lokalizacja: Turek/Wielkopolskie

Post autor: krychu30 » 04 lis 2012, 08:42

Czy ktoś z kolegów miał by schemat układu podcisnienia kompletny do silnika 2.8 ACK pracującego w moim Audi. Ponieważ wymienialem ostatnio silnik z APR na AMX i teraz nie mogę dojść gdzie co podłączyć wg. Elsy jak podlaczylem to nie używam wcale jednego krocca przy przepustnicy jak i przy plastikowej rorze tam narazie podlaczylem te dwa krocce wężem ze sobą w tzw. bypas.

[ Dodano: 2012-11-08, 21:33 ]
Dla potomnych kompletny schemat znaleziony na necie dla silnika 2.8 ACK, aby wyczerpać temat.

Obrazek


1 - idzie do akumulatora podciśnienia (grucha),
5 - w pobliżu reduktora ciśnienia paliwa, powinien być jeszcze trójnik dla systemu wentylacji pojazdu,
7 - do membrany skracania dolotu przy kolektorze ssącym,
10 - waż połączyć jako bypas pomiędzy plastikową rurą dolotową, a krućciem w przepustnicy.


Mam nadzieje że obecnie temat jest wyczerpany.

POZDRAWIAM
(1) Audi 80 B4 Sedan FWD 2.0 ABT + LPG
http://picasaweb.google.pl/krychu30/Audi80#


(2) Audi A6 C4 Avant Quattro 2.8 30v AMX + LPG
http://picasaweb.google.pl/krychu30/AudiA628V630V#

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga